Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A prolik a diplomások mocskolá...

A prolik a diplomások mocskolásával nyugtatják magukat?

Figyelt kérdés

Rengetegszer lehet látni, hogy az emberek mocskolják az egyetemistákat, diplomásokat, mert ingyenélő páváknak tartják őket, akik nem kapnak állást. Ezzel szemben ők a szakképzővel rendes tisztességes munkát végeznek, ők azok akiket meg kell becsülni, a fotelba süppedő, lustálkodó mérnökök meg semmihez se értenek.

Ők ezzel nyugtatják magukat, mert képtelenek lennének elvégezni egy egyetemet, a kisebbségi komplexusukat akarják kiélni?


2019. aug. 26. 20:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%
Nem kicsit vagy frusztrált te sem. :DDD
2019. aug. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Kitalálom: diplomás vagy egyetemista vagy és lenézed az általad prolinak nevezett és szerinted alantasabb munkát végzőket, akiknek nem volt annyi eszük, tehetségük stb hogy többre vigyék. Na EZ a proliság.
2019. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Te se vagy különb
2019. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%
Igen, ezzel kompenzálják a kisebbségi komplexusukat.
2019. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%

Mert igazuk is van.

Egyetemre járok de lószart se fog érni a diplomám.Ezzel szemben a szakmunkásoknak lesz jól fizető állása

2019. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
#5 Nem büfészakra kellett volna menni.
2019. aug. 26. 20:29
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én főiskolára jártam, mégsem nézek le senkit (legfeljebb leszidom, ha bolondnak akar nézni, itt ez gyakori). De engem már nézett le olyan, aki egyetemre járt. Figyelmen kívül kell hagyni az ilyet. Nekem egy szakmám van, amit kitanultam és gyakorlok (informatikus vagyok), de ettől még nem nézhetek le egy kőművest, vagy egy autószerelőt, mert én például nem tudok házat építeni, vagy autót szerelni, ők igen. Nekik is van egy szakmájuk. Pusztán annyi a különbség, hogy az ő szakmájuk más típusú képzést igényelt.
2019. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
*A lényeg kimaradt, lehet, hogy van olyan is, aki pl. csak szakmunkásképzőbe járt és szidja azokat, akik magasabb szintű képzésben részesültek, de ennek sincs sok értelme, mert lehet, hogy van egy jó szakmája, amivel akár keresket ugyanannyit, vagy többet is, mint az átlag. Mindenkire szükség van. Mérnökökre, informatikusokra, szerintem még bölcsészekre is (mint pl. történész stb.), ácsokra, kőművesekre, lakatosokra, szerelőkre.
2019. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanazt csinálják amit te, csak fordítva

Na bumm

Egyébként nem attól proli, hogy gyárban dolgozik.

2019. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%

Nem, legalábbis nem hiszem, hogy nyugtatgatják magukat ezzel, hanem tényleg így gondolják. Ezt pedig azért gondolom, mert a társadalom szó nélkül hagyta, hogy az amúgy sem túl rózsás helyzetben lévő közoktatást teljes egészében a szakmunkás képzésnek rendeljék alá, magyarán lezüllesszék és minél több fiatalt vágjanak el a felsőoktatás lehetőségétől. Nem csak az iskolák rendszerszintű átszervezésével, hanem a tananyagok arányának és tárgyának megváltoztatásával is. Például tömbösítették a természettudományos tanágyak oktatását, nagyobb óraszámban tartanak testnevelést mint informatikát, erkölcs és hittan oktatást vezettek be. Mindezt annyira sikeresen tették, hogy a szakoktatást harmadszor vagy negyedszerre szervezik át pár éven belül. Az iskolák teljes anyagi kivéreztetéséről és a központosításáról pedig még egy szót sem szóltunk.


Ezeket az intézkedéseket a társadalom szó nélkül nézte, nem hiszem, hogy van ennél van beszédesebb arra, hogy a magyarok számára az oktatás nem jelent semmiféle éréket hiába függ ettől a gyerekeik, unokáik jövője. Úgy érzik, hogy, ha gyerekük elvégez egy kőműves képzést azzal teljesítették szülői kötelezettségüket.


Nem hiszem, hogy ezzel lehet bármit is kezdeni, ha a társadalom többsége ezt látja helyesnek akkor nyelsz egy nagyot és tiszteletben tartod akármennyire is abszurdnak tűnik. Gyereket pedig nem tervezel egy ilyen országba, hanem szépen továbbállsz egy számodra élhető helyre, ahol normális oktatást kap a gyereked. Mert ahogy láthatod még a magániskolákat is ellehetetleníti a kormány.

2019. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!