Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezt meglehet...

Szerintetek ezt meglehet valahogy oldani?

Figyelt kérdés
Most éppen rendőrnek tanulok, 1.éves vagyok és arra gondoltam hogy miután kijártam ezt a szakot nem rendőrnek hanem valami másnak kellene állnom, ehhez megint elkell végeznem majd egy szakot vagy miután leéretségizek onnantól mehetek bárhova? Vagy musály mégegyszer kijárnom a középiskolát?

2020. márc. 3. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Több szakma van, amit sajnos csak iskolarendszerű képzésben lehet végezni. Ott szakiskolát kell kijárni.

Van, ahol megmarad az OKJ, ott nem kell végigjárni egy iskolát, hanem elég egy tanfolyamot elvégezni.

Ad érettségit az iskolád? Ha igen, ahol mehetsz egyetemre.

Ha nem, akkor előbb érettségi kell. Most már követelmény az emelt szintű érettségi, egy vagy két tárgyból.

2020. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ad érettségit, nem hiszem hogy mennék egyetemre, nem tudsz felsorolni egy pár dolgot ahol csak tanfolyamra lenne szükség?
2020. márc. 3. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!