Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyenkor már késő és necces?

Ilyenkor már késő és necces?

Figyelt kérdés

Szokták mondani,hogy tanulni sose késő,stb stb stb.Na de azért mégse ilyen egyszerű ez.Mi a véleményetek mennyire gyakori az,hogy valaki 28-29 évesen tanul jogásznak vagy valamilyen doktori képzést?Természetesen felsőoktatásban.S erre is azt lehet mondani,hogy "van aki ennyi idősen kezd el tanulni"? Főleg,hogy kemény szakokról van szó.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. márc. 6. 21:18
 1/3 anonim válasza:
100%
Tanulni sosem szégyen. Főleg ha olyanról van szó, ami érdekel, és kedvet kaptál hozzá. No de persze kell lennie elég akaraterdődnek is, hogy el tudd elvégezni. Én azt mondom, ha ezt komolyan gondolod, hajrá.
2020. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

Gyakori... én sok embert ismerek aki 30-35 évesen kezdte a doktorit mert fejben akkor érett meg rá. Én is 28 évesen kezdtem.


Egy komplett új szakot viszont azt elég szopás nulláról elkezdeni. A doktori tök más, mert ott alig van órád és a kutatással foglalkozol. Az munka lényegében.


Egy BSc az meg iskolapad, és ha újra vizsgáznom kéne, meg ZHt írni meg éjszakázni, a fejemet verném a falba 😃

2020. márc. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%

44 évesen kezdtem el a bsc-t gépészmérnök szakon.

Tanulni soha nem késő! És de, ez ilyen egyszerű!

A jogi nem tudom, hány éves, gondolom öt. Ha harminc évesen kezded, diploma után akkor is van harminc hátralévő aktív éved nyugdíjig, amit nem mindegy, milyen munkával töltesz

2020. márc. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!