Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulnom kéne de egyszerűen...

Tanulnom kéne de egyszerűen semmi nem ragad meg, iszonyú álmos vagyok, de aludni nem tudok. Ti ilyenkor mit csináltok?

Figyelt kérdés

Borzasztó egy helyzet ez nekem :( nagyon kétségbeejtő...


Szerintem én már iszonyatosan elfáradtam ebben a két hónapban...a tanulásban, a sok stresszben...

Voltam sétálni, ittam kávét, de nem megy semmi a fejembe, pedig nagyon szeretném és fontos lenne :S Olyan mintha már megtelt volna :( pedig még van bőven tennivaló a vizsgáig :(


2018. jan. 21. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nàlam is ez a helyzet :(

Süti,csoki,szõlõcukor is jô!

2018. jan. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi, hogy írtál!

Azóta kb fél óra alatt megittam vagy másfél liter vizet (nem viccelek), és azóta valahogy jobb. Meg vettem be gyógyszert, mert már nagyon fájt a fejem.


Kitartást még minden küzdőnek! :)

Utána nagyon jó érzés lesz túllenni rajtuk :)

2018. jan. 21. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Aludj legalább egy órát... Iszol egy kamilla vagy macskagyökér teát, kicsit lenyugszol, pihensz mondjuk 7-8-ig, addigra beállítasz egy ébresztőt.


Utána pedig úgy állj neki az anyagnak, hogy friss levegő a szobában, rendes fény (nem félhomály), víz mindig legyen, én rágózni is szoktam, mert nekem az megnyugtató és segít figyelni, esetleg valami gyümi (a C-vitamin nekem sokat szokott segíteni), és tűzz ki világos kereteket. Leülsz, tanulsz 25-30 percet, utána jelez a telód, akkor felkelsz, kicsit mozogsz, vagy meghallgatsz egy számot, 5-10 perc elég. Utána visszaülsz megint, megint tanulsz ennyit, addig nem foglalkozol mással, úgy is jelez az időzítő, utána megint felállhatsz, ehetsz kicsit, aztán megint vissza.


Én nagyon rossz vagyok ebben. Eleve nem tudok úgy tanulni, hogy ne rajzolnék vagy színeznék, emellett 3 óra tanulás után végem van, azt is csak akkor bírom ki egyhuzamban, ha nagyon érdekel a tárgy. Általában fél órás blokkokban szoktam tanulni. Volt egy nagyon kemény vizsgaidőszakom, 14 vizsgám volt, egy tárgyból sem bukhattam, mert nem tudtam hova rakni már a vizsgát akkor, azt pl úgy oldottam meg, hogy 2 óra tanulás kis szünetekkel, utána egy nagyobb, fél órás szünet, utána megint 2 óra, utána elmentem aludni egy órára (szabályosan elfáradtam a "semmitől", utána megint 2-2 óra, aztán elmentem edzeni, utána meg még visszaültem egy órára és mentem alukálni 11-12 körül, amíg fel nem ébredek kipihenten.


Hidd el, az életmódod és a kipihentséged meghálálja azt, ha figyelsz rá. Az ember egy nagyon okos állat. Az első neki a kaja-pia-alvás és társai. Amíg ezek nincsenek optimumon, pont nem fog azzal szarakodni, hogy magasabb szintű tevékenységben remekeljen, mint a tanulás.

2018. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor mindig bevetek egy "taktikai" alvást. Lényegében lefekszel aludni 1-2órára. Nekem nagyon sokat jelent ennyi alvás is. És utána újult erővel folytatom!

Sok sikert és kitartást!

2018. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok, nagyon kedvesek vagytok! :)

Huhh tegnap kicsit ilyen ördögi körbe kerültem, vagy hogy mondjam...álmos voltam, tanulni nem tudtam, próbáltam aludni, hogy utána jobb lesz, de annyira ideges voltam a helyzettől, hogy aludni persze nem tudtam...jahjjj :D


Én is olyan vagyok, hogy 1-2 óránál többet képtelen vagyok tanulni egyhuzamban, muszáj egy 10 perc szünet ennyi idő után, mert utána már csak kínlódás...


Köszönöm nagyon a tanácsokat, és a bíztatást!

2018. jan. 22. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!