Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akit felvettek egyetemre az...

Akit felvettek egyetemre az már tudja, hogy hol fog lakni szeptembertől? Kerestetek már albérletet? Szerinted mennyire reális ez az ajánlat?

Figyelt kérdés
Na szóval mi már nézelődtünk és találtunk egy albérletet ami megfelelne,de a tulaj azt kérte,hogy fizessünk neki augusztusra is bérleti díjat.De mi még nem akarunk a jövő hónapba beköltözni,így senki nem lakna ott,csak kidobnánk az ablakon több tízezer forintot.Ez máshol is így működik?
2010. júl. 24. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy! Én augusztus közepén, végén kerestem, és nyilván csak szeptembertől fizettem! Nem kell ennyire lelkesnek lenni :)
2010. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell keresnem, mert már egy éve megvan, ugyanis itt lakom állandó jelleggel :)


Hát a főbérlő meg gondolom augusztustól akarná kiadni a lakást, nem szeptembertől, ezért kérné a bérleti díjat. Ha nektek így nem jó, akkor kiadja másnak. Amúgy ez milyen város?

Sajnos egyetemi városokban olcsó albérletet nem lehet nyár után találni, lehet, hogy jobban jársz, ha kifizeted augusztusra is, akkor legalább megvan a biztos helyed, lehet, hogy később már az olcsóbb helyek mind tele lesznek és drágábbat kell fizetni. Én is megszivattam magam egyszer rendesen, amikor szeptemberben jutott eszembe, hogy költözni szeretnék, alig volt kiadó lakás, ami volt, az meg nagyon drága volt. Pedig nem is az egyetem környékén kerestem, akkor még nem is jártam oda.

Esetleg keress másikat, hátha találsz olyat, ahol beérik azzal, hogy a kauciót kifizeted, és szeptembertől fizetsz csak lakbért.

2010. júl. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Máshol meg kauciót kérnek.. az ugyanaz, csak visszakapod miután kiköltöztél.
2010. júl. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Budapest.Amúgy nagyon félek,hogy nem fogunk megfelelő albérletet találni:S
2010. júl. 24. 22:34
 5/9 A kérdező kommentje:
A kaukcióval nem lenne probléma,hisz azt visszakapom,de ezt nem.Amúgy ti mikor áltatok neki albérletet keresni?
2010. júl. 24. 22:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem az volt a legfontosabb, hogy legyen vmi. Az első albim gáz is volt, de onnan nyugiban tudtam keresni év közben megfelelőt. Meg persze megismersz közben csoporttársakat, és lehet vkivel szívesen laknál együtt. Szerintem ne fizess augusztusra, szept-től keress akármit, utána meg jobbat :)
2010. júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a gólyatáborban kerestem tavaly magamnak vállalkozó szellemű lakótársakat, és utána együtt keresgéltünk albit...augusztus közepe-vége felé.
2010. júl. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha Budapest, akkor annyira nem vészes a helyzet. Én pécsi vagyok, itt ősszel halál van albérlet szempontjából.
2010. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
azt azárt először várd meg, hogy koleszba kapsz helyet vagy nem. az mindíg sokkal olcsóbb, és többnyire jobb is mint az albi.
2010. júl. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!