Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki kap szociális ösztöndíjat?

Ki kap szociális ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom... Rengeteg dokumentáció van róla különféle egyetemeken.


Ismerősöm szerint én is kaphatnék támogatást, mivel hogy a szüleim elváltak. Nem tudom, hogy számít-e bármit, de mindketten minimálbéresek.



2020. márc. 7. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, számít. Reális esély van rá, hogy kapsz.
2020. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Silber ***** válasza:
100%

A szociális ösztöndíj lényege az, hogy anyagi támogatásban részesítse azokat a hallgatókat, akik magukon kívül álló okok miatt anyagi nehézséggel küzdenek, és ez gátolná őket a továbbtanulásban.

Azt, hogy milyen szempontokat vesz figyelembe az adott iskola intézményfüggő, azonban általában 20-30 szempont figyelembe van véve. Ilyen pl.:

- Fogyatékosság

- Család keresete

- Egészségi állapotok (gyógyászati kiadások mértéke)

- Családi állapot (pl. szülők elváltak)

- Lakhelytől való távolság (utazási költség)

- Állandó kiadások (pl. közös költség, rezsiköltségek)

- Stb.


Az elbírálás pontrendszer alapján működik, ugyanis általában adott keret áll rendelkezésre a szociális támogatáshoz. Így ha adott évben sok rászoruló pályázik, valamiképp priorizálni szükséges.

2020. márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Én kapok. Alacsony jövedelmű nyugdíjas édesanyámmal, aki tartós beteg, lakok egy lakásban, úgy hogy félárva vagyok.


Az hogy elváltak a szüleid, abszolút nem jogosít fel arra hogy kapj.

Főként az egy főre eső jövedelem az ami számít.

2020. márc. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, főleg egy főre jutó jövedelem számít. De ha esetleg azért 0 pontot kapsz vagy mínuszt. Akkor is még szedhetsz össze a lakhatásból (pl koli, albérlet , saját lakás stb), ha van esetleg kisebb tesód, suli-lakhely távolság, és még rengeteg szempont van.

20 ponttól a legtöbb egyetemen már megadják :)

2020. márc. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!