Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Kémia csak szerintem nem...

A Kémia csak szerintem nem egy legitim tantárgy?

Figyelt kérdés
Nincs gyakorlati értelme, spekulációkon alapul, a fizikával ellentétben nem használják a mindennapokban

2020. márc. 10. 20:20
 1/8 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%
Igenis legitim! A kémiai modellrendszerek spekulációkon való alapulását nem igazán értem,esetleg kifejthetnéd. A gyakorlati életben pedig rengeteg alkalmazása van,kezdve az elemektől/akkumulátoroktól a gyógyszereken át egészen a korrózióvédelemig. Utóbbiak nem feltétlen izgalmasak,de ha még hozzávesszük a biokémiát akkor eljuthatunk a makrotápanyagokig,amelyek súrolják az egészség érzékeny témaköreit.
2020. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bollocks ***** válasza:
90%
Vigyázat! Ez a kérdés instant agydaganatot okoz!
2020. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 EagleHUN ***** válasza:
100%

"Nincs gyakorlati értelme, spekulációkon alapul, a fizikával ellentétben nem használják a mindennapokban"


Épp ellenkezőleg. A kémiának van a legtöbb gyakorlati haszna és hatása az életünkre, gyakorlatilag a mindennapjaink része, nem is hinnéd milyen szinten.

Sokkal több a közvetlen hatása mint pl a modern fizikának!


Sőt sok megfigyelést először a kémei tett meg, és azokra a magyarázatot később a fizika szolgáltatta. Tehát a fizika kutatások alapjait rakta le a kémia. Nem is létezne abban a formában a fizika ahogy ma létezik a kémia nélkül!

2020. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod...

Étel: elkészítés, tárolás.

Műanyagok. 1000 millió fajta.

Festékek.

Vegyszerek.

...

Oldalakon keresztül lehetne folytatni.

2020. márc. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tessék megnyugodni, valójában a matematika, a fizia, a kémia, bilógiaá é tulajdonképpen minden természettudomány és elméleti tudomány egyaránt legitim vagy ugyanannyira fontos, kíváncsi voltam a reakciókra. Nem gondoltam, hogy ilyen értelmes válaszokat fogok kapni. Köszönöm a válaszokat!
2020. márc. 10. 22:56
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

A kémia lényegében maga a kvantumfizika, csak nagyobb léptékben.


Lehet el fog tellni pár évtized és nem lesz külön kémia és fizika... csak kvantumfizika néven fog futni.

2020. márc. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%
#6:Ezt kétlem. Az elméleti tudományoknál esetleg,de minden gyakorlattal érintkező területnek véleményem szerint hosszú ideig fennmarad a kémia része. A kvantumfizikai modellek meglehetősen bonyolultak,a kémia pedig ilyenkor jól jön a maga sajátos rendszerével.
2020. márc. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#6: Hülyeség. Sok millió reakciót egyszerűbb az eddigi formalizmusokkal leírni, semmint Hpsz = Epszi ket masszírozni. Senki nem fog biliárdozást leírni Androidra kvantumszinten, mett semmi érdemi haszna.
2020. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!