Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek melyik a legérdeke...

Szerintetek melyik a legérdekesebb, legelragadóbb tantárgy (tudomány) a fizika, kémia, biológia és a földrajz közül, középiskolai szinten. És melyik a legnehezebb?

Figyelt kérdés
Most készülök középsuliba, és el szeretném dönteni, miből érdemes versenyezni.
2017. aug. 3. 11:43
1 2
 1/18 Roflkopter ***** válasza:
Hát ezt embere válogatja. Számomra a fizika volt, mert elég gyakorlatias és tudományos magyarázatot kapsz mindennapi dolgokra, illetve egyfajta szemléletet is ad a világról. Ez volt az egyetlen tantárgy amin elgondolkoztam, illetve foglalkoztam vele az iskolán kívül is. Egyébként a matematika is tudomány, ha felsoroltad volna lehet azt mondom inkább.
2017. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kimaradt a matematika - és nekem az "a legelragadóbb", kivált a geometria. De a döntést neked kell meghozni, melyik terület, amely legjobban érdekel? Mert mindegyikben sok szépség és érdekesség van.
2017. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, tudom én nagyon szeretem a mateket, csak ide inkább a természettudományokat írtam, általánosban sok versenyt nyertem matekből meg fizikából, kémiát meg nagyon szeretem, abban nem tudom mi, de valami nagyon megfogott,lehet a tanárnő, mert nagyon szerettem.
2017. aug. 3. 12:15
 4/18 anonim ***** válasza:

A matematikát a term.tud.-hoz sorolják.

"A matematika írja le a természetet."

[link]


Az majd kialakul, hogy melyik érint meg leginkább- hogy ne csak a szükséges feladatokat végezd el, hanem hozzá kutass keress a könyvtárakban. Az szempont, hogy melyiket tanítja szimpatikus tanár, mert ahogy Szókratész mondta: Csak attól tanulunk,akit szeretünk. (később, egyetemen már ez kevésbé lesz érvényes)

A fizika és a kémia - érdekes, de tudni kell, hogy az elméleti részt csak felsőfokú matematikával lehet megérteni, tehát itt még csak kísérleti fizika /kémia tanulás megy. Ehhez pedig sok kísérlet kellene, amit néhány tanár nem tart be - ezért unalmas és érdektelen lesz.

A kémia, biológia, földrajz sok név megjegyzését igényli.

A fizikához egy nagyon jó könyvet ajánlok:

[link]

2017. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Negyedik, köszönöm szépen. Egyetértek veled, a mateket azért nem soroltam föl, mert azt meg az infóval párosítanám szívesebben, ami a profilomnak megfelel.Tudom, matek nélkül nincs semmi, ezért is én mindig előre tanultam matekből pl. hatodikban már tudtam a nyolcadikos anyagot, most meg, hogy 9.-es leszek, már a logaritmus-analízis fele érdeklődöm, mert a kémiához ezek mind kellenek. Én kémiából kutatok a legszívesebben, rengeteget dolgozom pluszba és előre tanulok belőlük.
2017. aug. 3. 12:28
 6/18 anonim ***** válasza:

az info ráér ám, a középiskolás matek kulcsszerepű az összes többinél.

A kémia kísérletezéseknél csak óvatosan.

Edison életéről olvass,még nyáron.

Nagyothalló volt (egy kanyaró miatt) és az iskolában hülyének nézték, mert nem értett semmit. Anyja mérges lett és kivette, pár év iskola után, odaadta Shakespeare összes műveit, azt elolvasta. Egy labort rendezett be magának az ház alagsorában -és hozzálátott. "Időnként nagy rázkódás rázta meg az egész házat" az apja nagyon mérges volt, de anyja bízott benne és megvédte. :)

2017. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
ufológia. Megismerheted általa egy évmilliárdokkal fejlettebb faj világképét. Lehet, hogy tudják az élet értelmét, mi pedig magunktól sosem fogjuk tudni. Gondolkozz el ezen %!
2017. aug. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Maradjunk a realitás talaján. A saját világképünkön, létszemlétünkön kell dolgozni, az élet értelmét mi visszük bele az életbe


Majd ha bekopog egy "fejlettebb faj a világképével" akkor leülünk vele kommunikálni, és szépen megismerjük.


Nem szabad elszállni, mert elmegy mellettünk az élet, anélkül, hogy megismertük volna magunkat, a világot, a többi lényt.

2017. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A legnépszerűbb a földrajz, egészen addig, amíg a tanár nem nézi földrajz szakos egyetemi hallgatóknak őket, és nem akarja megtanítani nekik az összes fűszálat, patakot és vakondtúrást. Igaz, hasonlót minden tárggyal el lehet követni.


A többi természettudománnyal elég jól elvoltam, kár, hogy nem nagyon tudtunk kísérletezni szertár hiányában. A matek még ezeknél is jobb lett, aztán matematikus is lettem, meg programozó.


Versenyezni abból kell, amiből a legjobb vagy.

2017. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4: A matematika egy általános segédtudomány, és nem a természetet kutatja kísérleti módszerekkel, hanem az axiómáinak következményeit bizonyítja be a saját eszközeivel. De alkalmas a természettudományok nyelvének.
2017. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!