Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek film színész?

F.O.X peak kérdése:

Hogyan lehetek film színész?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a film szakok a színészeti egyetemen, mármint hogy nem színházra képeznek ki kell tudni énekelni. Nem lehet énektudás nélkül csak a filmre szakosodni?

2020. márc. 12. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Ma már képzés sem kell hozzá! Elmész szereplő válogatásokra, aztán, ha felfedeznek színész vagy! Vagy amatőr filmekben kezdesz szerepelni! Nagy filmbe főszerepre esélyed sincs, oda csak a csókosok jutnak be.
2020. márc. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, de szívesen lennék szakma beli
2020. márc. 13. 08:27
 3/7 A kérdező kommentje:
És honnan lehet értesülni, követni, hogy mikor van szereplő válogatás?
2020. márc. 13. 08:49
 4/7 Damis válasza:

Szakmán belül több út van. Ami általában lehetőségek lehetnek az a színpadi/színházi színész, szinkronszínész és a filmszínész. Ha megnézed a hazai és külföldi színészeket általában mindenféle szerepeket kapnak/vállalnak. Én úgy látom, hogy ez a megszokott út. Ezenkívül, ahogy előttem is írták van arra is lehetőség, hogy különböző színész castingokon felfedeznek és bekerülsz egy filmbe és ha nagyon jó vagy akkor visznek tovább. Ha viszont "szakma beli" szeretnél lenni és belevágnál egy színészképző iskolába, akkor arra számíts, hogy valószínűleg nem csak filmes lehetőségekkel fogsz találkozni.


(És honnan lehet értesülni, követni, hogy mikor van szereplő válogatás? - Facebook-on érdemes keresgélni, különböző casting irodák szoktak hirdetni. Személyes tapasztalatom egyikkel sincs, ezért nem tudok ajánlni konkrét helyet. De érdemes utána nézni, mert vannak ilyenek.)

2020. márc. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. ápr. 2. 00:28
 6/7 anonim válasza:

Szia!:) Én is ebben a helyzetben vagyok, hogy filmszínész szeretnék lenni, és ezért próbálok Neked segíteni - már amennyit tudok...:)

Ha "szakmán belül" szeretnél maradni (ha jól értelmezem, akkor ez alatt a színházat érted), akkor mindenképpen menj el színházi meghallgatásokra, pl. a Madách is szokott tartani:)

Ha viszont a filmszínészetet, esetleg szinkronszínészetet választod (ami szerintem nehezebb út, de ha már meg tudtad álmodni, miért ne menne?), akkor azt tudom javasolni, hogy mindenképpen kedveld be pár casting ügynökség oldalát, és tartsd szemmel, mert szinte csak ott találni filmmel kapcsolatos szerepeket. Fb-n van egy nyilvános csoport, én ott szoktam keresgélni a castingokat. Megpróbálom belinkelni.

Sok szerencsét, és kitartást!:)


[link]

2020. ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Heló, hány éves vagy? Csak mert úgy tudom, hogy aki bármit is el akar érni ebben a szakmában, annak vagy bele kell születnie ebbe, és/vagy már gyerek kora óta készülnie kell a színészetre. Ha jól értelmezem a kérdést, te csak most kezdenéd.
2021. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!