Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha színész...

Mit csináljak ha színész akarok lenni?

Figyelt kérdés
Mindig is vágyakozással tölt el ha megnézek egy filmet.Nagyon szeretnék színész lenni.Leginkabb filmszínész.Színházba nem sokszor mehettem ,mivel faluban élek. Dráma szakkörbe jártam,de az megszűnt.A szüleimnek még nem mertem elmondani,igen kritikus szelleműek.A faluban van egy kis színjátszó kör ,de ők felnőttek és elég " merész "darabokat játszanak és nem hinném hogy egy tini kellene nekik. Tudnátok segíteni? Továbbtanulás stb.stb.Előre is köszönöm

2018. aug. 1. 11:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Mivel Magyarországban nem virágzik a film ipar ezért is szeretnék az USA-ban élni.Ami amúgy is régi álmom.
2018. aug. 1. 12:00
 2/9 anonim ***** válasza:
Első lépésként ott van a Színház- és Filmművészeti Egyetem. Utána pedig a kapcsolatok elég fontosak.
2018. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát erre nem sok esély van, de legyél te a kivétel, azt kívánom!
2018. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szia, hány éves vagy? Hova jársz gimnáziumba? Ha még általánosba jársz, érdemes fővárosi gimiket keresgélni, mert ott sokkal több a lehetőség, és elérhetőbbek az álmaid. Először szerintem érdemes lenne megismerkedned a világirodalom nagy műveivel. Nézz youtubeon színházi videókat, olvass sokat, ha érdekel az írás is, írj verseket, novellákat, stb. Tudom, hogy nehéz, mert vidéki vagy, de azért érdemes legalább egy évben párszor elmenni egy-két színdarabra. Persze csak a jókra. Budapesti színházak közül az Örkényt, Radnótit és Katonát tudom ajánlani. Talán itt vannak a legigényesebb darabok. Az irodalomtanárodnak pedig mindenképpen beszélj az álmaidról, céljaidról, mert tud neked segíteni (persze csak akkor hogyha jó). Egyetemig gondolom még sok időd van, addig próbálj pályázatokon indulni az írásaiddal, nézz interneten közeledben működő drámacsoportokat, stb. A SZFE-re valószínűleg nem fognak felvenni, és ez nem azért van, mert esetleg nem vagy tehetséges (biztos vagyok benne hogy az vagy), hanem mert oda még protekcióval is alig lehet bekerülni. Természetesen meglehet próbálni, de érdemesebb szerintem egy külföldi egyetemre menned. De addig még biztos sok időd van. Egy a lényeg. Soha ne add fel az álmaidat, és tegyél meg mindent értük. Ha tényleg a színészet tenne boldoggá, akkor hajrá! Próbálj meg mindenhogyan és mindenhol érvényesülni. Remélem még hallok rólad!:)
2018. aug. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A színjátszókörbe akkor is csatlakoznék, ha felnőtt darabok mennek és tini vagy. A felnőttektől lehet tanulni, nem a gyerekektől. Ha nem vesznek fel játszani, akkor járj el nézni őket. Minden információ jól jön.


Továbbtanulásra ott a SZínművészeti egyetem.


Ha pedig külföldre el tudod képzelni az utazást, akkor Pestig is el tudsz menni, a helyedben kitalálnám, hogyan jutnék el színházba minél többször.


Egyetem alatt ott vállalnék akármit, akár pakolnék, takarítanék, tartanám a falat, vagy csak árnyékként néznék, és tanulnék, amennyit csak lehet. Mindenkivel megismerkednék, aki él és mozog és építeném a kapcsolati rendszerem.


Mivel más lehetőséged nincs, kitartónak és elszántnak kell maradnod végig, hogy ha ezt komolyan gondolod. Ha ez így túl sok, akkor érdemes megfontolni, hogy tényleg ezt akarod-e.

2018. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönôm a biztatást.😀
2018. aug. 1. 13:59
 7/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam Erasmussal megimerkedhetnék Amerikával
2018. aug. 1. 14:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon komolyan akarod ezt, írj, és ecsetelem az esélyeket, lehetőségeket!
2018. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nos,nekem is valami ilyesmi lenne a célom hogy színésznő legyek. Én először azt javaslom neked, hogy az angol tudásod az legyen annyira jó, hogy ha kimész Amerikába ne csak makogj hanem tudj is beszélni, elvégre ha kint vagy kb 1 évet elvileg "rád ragad a nyelv". Mindenképp ez a lényeg, a legtöbb sztár úgy futott be hogy valmilyen híres személy által,vagy felfedezték őket. Te annyit tudsz szerintem tenni hogy szerzel egy ügyvédet. Meg még a fontos tanácsom hogy legyen önbizalmad. Sok gyk-es válszoló, negatív és nem hisz abban hogy te el szeretnél érni valamit. Mikor én is nézegettem ilyesmi kérdésekre a választ elszomorítottak azok a válaszok hogy nem lesz belőled semmi és a többi... Tehát sok sikert és szerintem menni fooog😉
2020. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!