Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná hogy ez...

Valaki elmagyarázná hogy ez az egesz digitális oktatás hogy fog működni?

Figyelt kérdés
Ha lehet forrast is irjatok. Koszi.

2020. márc. 14. 17:04
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van. Ebbol sem lesz nagyon semmi..Magyarország nem fejlett annyira hogy tavoktatas mukodjon akar ket napig..
2020. márc. 14. 19:08
 12/28 anonim ***** válasza:
87%

Itt van a módszertani ajánlás: [link]


Ebből azt szűröm le: kapcsolattartás Krétán keresztül vagy közösségi portálokon keresztül, tananyag, vázlatok elküldése mondjuk emailben, számonkérések Krétában vagy például prezentációk készítése.


Kíváncsi vagyok, hogyan fogja ezt a Kréta bírni, nálunk a funkciók nagy részét nem is használták eddig. Arra is kíváncsi vagyok, hogyan lesz számonkérés mondjuk matekból vagy fizikából, utóbbi engemet azért érint nagyon, mert bukásra állok, de így kitudja mi lesz belőle :D

2020. márc. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, semelyik ország nem fejlett annyira, hogy 2-3 nap alatt bevezesse ezt. Hónapok, évek kellenek a fejlett országoknak is, hogy bevezessenek egy ilyen rendszert. És fejben is sok dől el, mert úgy nehéz lesz mondjuk nálunk megoldani a fizika oktatást, hogy a tanárom zsigerből elítéli és utálja a mai technológiát..
2020. márc. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%

Így van,ez az összes érintett országnak megpróbáltatás,kinek több,kinek kevesebv nehézséget okozva.Ehhez senki nincs hozzászokva,ami ugyebár normalis,hisz nem évente futunk bele ilyen járványokba.Ez is meg lesz valahogy oldva,ne várjuk el,hogy a bejelentés után egy nappal feltalálják a soanyolviaszt,mert itt gyakorin ezzel kaocsolatban már vagy 100 kérdést olvastam

Ne aggódjunk,ne legyünk pesszimisták,hogy wehogy sem fog működni,mert az nem vezet sehova.Én azt mondom,hogy eleinte döcögősen fog menni,de addig is ha valaki akar az tud tanulni füzetekből,tankönyvekből ugyan úgy.

Nem kell kétségbeesni,és nem kell szidni senkit,hogy be lettek zárva az iskolák,mert ez egy betegség,valahogy muszáj csökkenteni a továbbterjedést.Ha nem lettek volna bevezetve szigorítások,akkor meg az nem tetszene a népnek,hogy senki nem tesz semmit az egészségünk védelme érdekében.Most jön egy pár hét/hónap ami másabb lesz,majd az idő múlásával ki fog alakulni ez a rendszer is,hogy tenylef hatásos legyen.Még senki nem tudja,hogy hogy lesz mint lesz,de emberek még el sem kezdődött! Majd csak hétfőn kezdődik és az is még csak az első hét lesz.Szóval nyugi

2020. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
#12 Szerintem a kréta nem bírná ezt a terhelést, kifagynának a szerverek. Mellesleg én is így gondoltam az egeszet hogy elkuldik az adott lecket, meg ilyenek. Mint amikor valaki beteg, ugy kelljen tanulnia.
2020. márc. 14. 20:31
 16/28 A kérdező kommentje:
#13 Ebben igazad van, szerintem nem mondtam azt hogy 2-3 nap alatt építsék ezt ki. Orbán Viktor bejelentésében elmondta, hogy már készülőben volt,a járvány előtt is. Ez olyan mint amikor van egy játék, meg van adva a megjelenési dátum, de a teljes jatek nincs kesz, ezert kenytelenek a béta verziót letolteni a felhasználók.
2020. márc. 14. 20:33
 17/28 A kérdező kommentje:
#14 Nekem semmi bajom nincs azzal, hogy az iskolákat bezárták, ez egy kötelező lépés volt.. En teljesen nyugodt vagyok. Ebben az elkovetkezo ket hetben legalabb tanulhatok ugy ahogy szeretnek, sajat modszerekkel, szunetekkel, stresszmentesen. Nekem tetszik ez az alapotlet, hogy otthon tanuljon az ember, lecke fel van adva, es csak a dolgozatra menjen be. Ez egyebkent egy jó tanítási módszer lenne. Én legalábbis jónak tartom, de ugye ezt most a virus alatt nem lehet. A lenyeg, holnap majd leírom ide mit tartalmazott az email amit az igazgatotol kaptunk. Valaszokat koszi mindenkinek, ment a zold ujj:)
2020. márc. 14. 20:39
 18/28 A kérdező kommentje:
Helo, nálunk ugy kiviteleztek az egeszet, hogy fogtak egy google drive mappat abba beleraktak osztalyokat, es minden tanar rakni fog fileokat a mappaba. Ha megcsinalod megcsinalod ha nem nem. Elegge erdekes modszer, nektek hogyan oldottak meg?
2020. márc. 16. 16:25
 19/28 anonim ***** válasza:

Nálunk kérték, hogy adjunk meg egy gmail-es email címet.


Gondolom itt is Google Drive és/vagy Google Classrooms lesz, a tanárok meg emailben fognak tájékoztatni minket a dolgokról. Töri tanárom eddig is emailben küldözgette a vázlatokat, linkeket, szóval nem újdonság.


Gondolom a Google Forms (űrlapok) miatt is így lesz megoldva. Arról nem is beszélve, gördülékenyebb Drive-ot + emailt használni, mint Krétát.. :D

2020. márc. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Nalunk is kertek ilyen adatokat, hogy email, meg teloszam, de nalunk a driveos verzio lesz. Szerdatol megy a tanulas, addig semmi :'D Kreta szerintem erre a terhelesre nem lett volna képes, google sokkal jobb ebből a szempontból :)
2020. márc. 16. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!