Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szinttel próbáltam...

Emelt szinttel próbáltam kiszámolni a pontjaimat,50-el kevesebbet mutatott így, miért van ez?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, saccra beírtam a negyedikes jegyeimet(a 11-nél 1-gyel jobbat)

11-es:

irodalom:3

nyelvtan:4

matek:2

töri:3

német:4


A suli ahova jelentkezni szeretnék a törit v. németet v. matekot. v egy gazd.tárgyat fogadna el. v. esetleg föcit is, az 60%os lett középszinten, szóval annál számítok jobbra sokkal.

Szerintem a német meglesz 5, meg töri lenne a 2. tárgyam.

Ezekkel kijött minden pluszpont nélkül kb.350 pont.


Na itt jön a bibi..kipróbáltam úgy, hogy töri EMELT szint, beírtam h 45%(3-rosszabbat akartam beírni direkt)

így a pontszámom pedig csak 300 pont lenne!! :O

Akkor ezekszerint nekem nem éri meg emeltet tennem történelemből?Természetesen szeretnék 4-est, de h hármasra is 50-el kevesebb pontot adjon...


a 350 úgy jött ki, hogy duplázás

a 300 pedig tanulmányi pontok + többletpont


Légyszíves, segítsen valaki, nagyon nem értem ezt, hogy miért adott ki 50-el kevesebb pontot, amikor a töri benne van a felvételi tárgyak között és emelt lenne, igaz h 45%-ot írtam, de az ott 3


2010. júl. 25. 15:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az előző kérdésdnél már válaszoltunk...

45%-kal mit akarsz, hogy mennyi pontod legyen? Duplázásnál kétszer annyit számít a százalék, mint a másiknál, még jó hogy kevesebbet adott ki.

Nem a töri emelttel van a gond, hanem a százalékkal...

2010. júl. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ezek nem túl fényes jegyek, miért akarsz továbbtanulni?
2010. júl. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Bocsii h feltettem -.-" én kérek elnézést..

de egyébként nem is arra válaszoltál, tudom h h kell kiszámolni a pontokat, duplázás v tanulmányi pont, de nekem mindenhogy a duplázás lesz jó, és törire direkt kevesebb pontot írtam be.magyarból írtam be még jó pontot, de az nem is számítana, a legjobb a német a 2. meg akkor a töri emelt lenne

valaki írta h ha mondjuk 2-3ra írja meg vki az emeltet akkor sem jár rosszabbul, mint egy közép 4-essel


Meg ez már egy másik kérdés volt a kérdésemen belül, ezért tettem fel a kérdést így, ide.

Az ember sztem nem akar kockáztatni...50 ponttal kevesebb azér tnem mindegy...középszinten írnék egy 4-est, emelten meg hármast és az már máris -50?

2010. júl. 25. 15:51
 4/17 A kérdező kommentje:

Mindenből rontottam egy jegyet most 11-ben, amit ott látsz, egyedül nyelvtanból nem, negyedokben meglesz mindegyikből a jobb jegy úgy hiszem, ha már ennyire kíváncsi avyg rá, de a kérdésre meg nem tudsz válaszolni, már bocsi, de akkor ne csak offoljál!

45%-ot pedig csak úgy beírtam, ne egyből 80-at írjak már..azért nem olyan könnyű az sem.

Német érettségim sztem meglesz ötös simán, a töri középszinten is meglesz 4-5, és ez a 2 számítana.

2010. júl. 25. 15:54
 5/17 anonim ***** válasza:
Ne kalkulátorral számold. Fogj papírt, ceruzát meg egy számológépet és számold ki.
2010. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak, gratula, offolni bárki tud.350 pont meg nem oylan kevés, amit eddig minden nélkül számolt a kérdező.


Na akkor

törid

45+45=80

mondjuk akkor a németed 90=180

ez 260+40(többlet) azaz 300, tehát akkor így nem éri meg az emelt szint, pedig tényleg annyi okos mondja ezen az oldalon h emelttel nem lehet veszíteni, dehogynem :)

szerinted tedd le a nyelvvizsgát!

Töri emelt nagyon szubjektív, esszék sem a legkönyebbeket, de annyi zugkérdés van h gu..

2010. júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi,előbb kiszámoltam így, nekem azért volt fura így, mert mki azt mondja tényleg h emelttel nem lehet veszíteni semmit...hát, szerintem igen, itt a példa rá, nem tudom milyenre írnám meg, lehet jobbra, de most azért h sokkal kevesebb pontom legyen nem csinálom meg sztem az emeltet:) középszinten megcsinálom akkor 90re kb. meg a németet is, ahogy írtad+ nyelvvizsga 388 pont, ami elég nekem.

Amúgy nem érzem magam rossz tanulónak azért, mert rontottam 11-ben.

2010. júl. 25. 16:10
 8/17 anonim ***** válasza:
Éppen ezért várom, hogy bevezessék a kötelező emeltet.
2010. júl. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ne aggódj, akkor megcsinálnám a töri emeltét és készülnék rá, de inkbáb a nyelvvizsgára teszem magam oda és nincs kedvem kockáztatni, így meglesz a 388 pont kb. plusz, mínusz, ami sztem nem olyan rossz, de tudjuk, neked biztos 481 pontod van/volt/lesz:D de ha nincs semmi érdemleges hozzászólásod minek írsz?Szerintem senki sem szeretne ennyi pontot kockáztatni.
2010. júl. 25. 16:18
 10/17 A kérdező kommentje:
*480
2010. júl. 25. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!