Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szinttel próbáltam...

Emelt szinttel próbáltam kiszámolni a pontjaimat,50-el kevesebbet mutatott így, miért van ez?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, saccra beírtam a negyedikes jegyeimet(a 11-nél 1-gyel jobbat)

11-es:

irodalom:3

nyelvtan:4

matek:2

töri:3

német:4


A suli ahova jelentkezni szeretnék a törit v. németet v. matekot. v egy gazd.tárgyat fogadna el. v. esetleg föcit is, az 60%os lett középszinten, szóval annál számítok jobbra sokkal.

Szerintem a német meglesz 5, meg töri lenne a 2. tárgyam.

Ezekkel kijött minden pluszpont nélkül kb.350 pont.


Na itt jön a bibi..kipróbáltam úgy, hogy töri EMELT szint, beírtam h 45%(3-rosszabbat akartam beírni direkt)

így a pontszámom pedig csak 300 pont lenne!! :O

Akkor ezekszerint nekem nem éri meg emeltet tennem történelemből?Természetesen szeretnék 4-est, de h hármasra is 50-el kevesebb pontot adjon...


a 350 úgy jött ki, hogy duplázás

a 300 pedig tanulmányi pontok + többletpont


Légyszíves, segítsen valaki, nagyon nem értem ezt, hogy miért adott ki 50-el kevesebb pontot, amikor a töri benne van a felvételi tárgyak között és emelt lenne, igaz h 45%-ot írtam, de az ott 3


2010. júl. 25. 15:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Jah meg nem azért, de vki 200 pontokkal jelentkezik, nekem meg legalább a 350 az kb. biztos lenne :/ és akkor biztos én vagyok a hülye..xD
2010. júl. 25. 16:20
 12/17 anonim ***** válasza:

71%-os!

Szerinted az rendjén van, hogy valakit felvesznek 300 ponttal, vagy annál alacsonyabbal?Nekem 368 pontom lett, akkor az is baromira kevés?Én nem érzem annak!És én is 11. végén rontottam, ahogy a kérdező, mégsem az számított, hanem pl a 85%-os magyarom!Amiből 3 voltam én is.Az egy dolog h milyen jegyei vannak az embernek, sokszor nem a tudást mutatja, nálam ez volt magyarból!A tanárom 1 szemét volt.

Szerintem nem olyan rossz a magyar 3-4, meg töri 3 német 4, matek 2 tényleg rossz, de írta h mindegyikből rontott, akkor miért kell piszkálni??Mással is megeshet.De utálom az ilyet, aki csak az észt osztani jön ide 1 sorban és akkor ő a megváltó...Legalább neki vannak céljai, hogy nem próbálja emg az emeltet, hanem marad a fix 380-as pontjánál, amiben bízik, hogy nagy eséllyel meglesz. Én sem kockáztattam volna a szubjektív töri emeltet, ha nem kötelező és így is felvesznek, azt meg ne feledd, hogy az a 45%-a is csak kb volt.

Sok sikert neked kérdező!

2010. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Milyen szakra szeretnél menni?
2010. júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Csak helyreigazításként:

Jövőre a pluszpontoknál:

Emelt szint: 50 p

Középfokú nyelvvizsga: 28 p

Felsőfokú nyelvvizsga: 40 p

2010. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele utolsó, ezért számoltam a nyelvvizsgát hozzá 28 pontként.

Amúgy 2 szakon gondolkozom:)

2010. júl. 25. 17:29
 16/17 anonim ***** válasza:
Akkor kapsz emeltért +40 pontot,ha minimum 60 %-os,és felvételi tantárgy!
2010. júl. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem kell minimum 60%-nak lenni, hanem 30-nak. Szép is lenne, ha csak akkor kapna az ember, ha 5-ös...
2010. júl. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!