Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki érzett már ilyet? Hozzá...

Ki érzett már ilyet? Hozzá lehet szokni?

Figyelt kérdés

Elvagyok azon a szakon, amit tanulok, el tudom képzelni, hogy ilyesmivel foglalkozzak, bár vannak még ötleteim, hogy mivel kombinálnám (olyan területen vagyok, hogy erre van lehetőség). Közben meg valami hiányérzetem van, mert mindig is a humán tárgyakból voltam jó, és utólag sajnálom, hogy nem mentek a reál tárgyak, meg hogy esélyem sem volt meg nem lesz, hogy orvos legyek. Hogy így fogalmazzak, maga a foglalkozás szerintem nekem való lenne, találnék benne olyan területet, ami érdekelne, meg nekem való lenne az embereknek segítés, csak a képességeim nem voltak meg sose hozzá és egy ideig nem is foglalkoztam vele. Ez nyilván nem egy olyan pálya, amit csak úgy el lehet kezdeni, sokáig kell tanulni, nehéz bekerülni, tényleg érteni kell a biológiához, kémiához, még annak sem mindig könnyű, aki mindig 4-es vagy 5-ös volt mindenből s rögtön gimi után kezdte.

Valakinek közületek volt már olyan érzése, hogy hiába szerette a szakot vagy foglalkozást amit csinált, hiányzott valami? Meg, hogy hiába érdekelt titeket, amiben benne voltatok, sajnáltátok, hogy nem máshogy alakult?

Hozzá lehet ezekhez szokni egy idő után, elmúlnak az ilyenek?

Nálam ez részben személyes érintettségből is ered, családi dolgok.


2020. márc. 19. 19:46
 1/2 A kérdező kommentje:
Mostanában gyakran eszembe jutnak ilyen dolgok és elszomorít egy kicsit. Lehet valaki depressziós pályaválasztás miatt?
2020. márc. 19. 20:08
 2/2 anonim ***** válasza:

btk-ra jártam (nyelvszakra) de aztán abbahagytam mert rájöttem, hogy nem én vagyok. És nekem is az utóbbi időben tetszett meg az orvosi de szintén mint te, hasonló okból nem gondoltam rá. Mert a biológiát imádtam, érettségiztem is belőle. Viszont kémiából/fizikából nem vagyok valami jó. A számolást meg hagyjuk... :D

De most jelentkezéskor beadtam egy ETK szakra :)

Igazából úgy vagyok vele, hogy hiába vonzó az orvosi, nem tudnám végigcsinálni. Eleve bejutni se egyszerű :(

2020. márc. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!