Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre csökkenni fognak a...

Jövőre csökkenni fognak a ponthatárok? Kevesebbet fog érni a nyelvvizsga, OKJ. Illetve alig 95% feletti emelt érettségi.

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:

miért csökkennének?Nem ezektől függ...

Attól még sok mkinek lesz sok pontja, a felvételizők pontjaitól fog függni akkor is a ponthatár

2010. júl. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet most jobban rá fognak gyúrni a nyelvvizsgára, valaki le tesz két közepet vagy egy felsőt.

Vagy elmegy két emeltre, de annak ált. nincs jó vége. :D

Amúgy ne ebben bízz, hanem tanulj. Felesleges spekulálni, hogy most csökkenni fog -e vagy nőni. Törekedj a 100%-ra, legyen max pluszpontod, a többit majd a felvi intézi.

Statisztikákat bámulni majd ráérsz érettségi után is.

Amúgy az érettségi eredményektől jobban függ, azt meg nem tudod előre, hogy országosan milyen lesz. Egyáltalán könnyű lesz -e vagy nehéz...

2010. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Pl.

középszint angol: 95%

emelt szint töri: 90%

felsőfokú nyelvvizsga: 40 pont

Duplázással ez 450 pont!

Ez még egy jó eset. De hány szak ponthatára volt 450 felett?

2010. júl. 25. 19:53
 4/10 A kérdező kommentje:
Spekulálok, mert nem akarok emelt szinten érettségizni. Csak vesztenék vele!
2010. júl. 25. 19:54
 5/10 anonim ***** válasza:
pontosan hova akarsz menni?Vagy ezt az nagol emeltet miért írtad, ha nem akarsz?450 pont bár elég sok helyre elég:D:D
2010. júl. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben nagyon jó számolgatni, csak amikor eléd kerül a feladatlap, akkor tényleg írj egy 90-es emelt törit. :D
2010. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jaj az csak példa volt, oda is volt írva az elején.

Nekem középszintű érettségijeim vannak, ez alapján számolgatok.

2010. júl. 25. 20:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem írod le a tiédet?Én azt hittem h ezt számolgatod h neked milyen lesz
2010. júl. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem ne is reméld, hogy csökkenni fog a ponthatár. én vegyészmérnök vagyok a PE-n, mióta bevezették a kétszintű érettségit, első évhez képest másodszorra 80, idén pedig újabb 40 pontot emelkedett. bár lassan beállnak szerintem a pontok, de csökkenni aligha fognak. a nagy túljelentkezésű szakokra, színte már kötelező az emelt + nyelvvizsga, mert máshogy esélyed se lesz. ezért jó nekem, hogy én a természettudományokat szeretem. :-P
2010. júl. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mint már írták a ponthatárok nem ezektől függenek.Vannak szakok ahol emelkednek és vannak ahol csökkennek.Ez attól függ hány ponttal jelentkeztek legtöbben.A legjobb x-et veszik fel mindig és addig tart a ponthatár.Ha jogász szakra mindenki pontosan 200 ponttal jelentkezne akkor 200 pont lenne a ponthatár.De amúgy várhatóan emelkedni fognak mert a küszöb is emelkedik 220-ra.
2010. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!