Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj? Emelt szintű...

Mi lehet a baj? Emelt szintű érettségi kell már? És nyelvvizsga is kell? Részletesen lentebb.

Figyelt kérdés

A pontszámítás nem lehetséges!

Az érettségi eredmények nem tesznek eleget a szak követelményeinek!

A pontszám nem éri el a jogszabályi minimumot.Ezt írta ki a felvi.


Középszintű érettségim van,nyelvizzsga nélkül,és OKJ-s vizsgám,rendesen kitöltöltem az érettségi eredményeket stb ahogy kell de ezt írta ki.

Meg ezt:

Követelmények-››

kettőt kell választani: biológia vagy matematika vagy kémia vagy informatika vagy földrajz vagy fizika vagy természettudomány vagy szakmai előkészítő tárgy (közgazdasági alapismeretek vagy környezetvédelmi-vízgazdálkodási alapismeretek vagy informatikai alapismeretek vagy elektronikai alapismeretek vagy gépészeti alapismeretek)


2007-ben érettségiztem így nem annyira tudom mostanában a felvételinél mi hogy van,milyen változások vannak,illetve miért nem számította ki a pontomat és írta ezt.


Válaszokat köszönöm.


2011. júl. 22. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát megfelelsz a felvételi követelményeknek ? van matek érettségiden kívül mondjuk biosz vagy föci stb? minden papírt elküldtél, tehát a gimis bizonyítványodat is, nem csak az érettségit? ha igen, akkor nem értem mi lehet a baj, csak ezek lehetnek, más nagyon nem
2011. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van érettségid a felsorolt tárgyak közül 2ből legalább?
2011. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A felvi.hu-n a pontszámításkor ki kell választanod, hogy melyik szakra jelentkeztél, így az arra a szakra vonatkozó tárgyaidat veszi figyelembe a program. Tehát azt a két tárgyat válassza, amelyekből 2x100 pontot kaphatsz (a 480-ból). Mivel valószínűleg nem adtad meg ezeket a tárgyakat, mint érettségi eredményt, így nem tudsz jelentkezni az adott szakra.
2011. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocsi azt kihagytam, hogy idén még nem kötelező az emelt érettségi, néhány szakon követelik meg, gondolom ebben az esetben nem, és a nyelvvizsga sem kötelező.
2011. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

A harmadik vagyok :)

Tehát a Te esetedben van matematika érettségid, de lehet, hogy nincs biológia vagy kémia vagy stb

2011. júl. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"A pontszám nem éri el a jogszabályi minimumot" Ezt akkor írja ki, ha a pontod 200 alatt lenne. Ebben az esetben sehova sem vennének fel, mert a minimum pont 200. (nem biztos, hogy ez a hiba, de ekkor is ezt írja ki)
2011. júl. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Középszintű érettségim van:matek,magyar nyelv és irodalom,történelem,angol,földrajz

És emelt szintű OKJ bizonyítványom

2011. júl. 22. 14:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Légyszives írd meg a fentebb felsorolt tantárgyak jegyeit /százalékait!
2011. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Sikerült kiszámítani a pontokat,csak nem a felvin.

2011. júl. 23. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!