Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megfogok bukni, nincsen óra,...

Megfogok bukni, nincsen óra, követelmény persze igen, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok.

A vírus miatt ugyebár nincsennek előadások, sem szemináriumok. A távoktatás azt jelenti, hogy felteszik az anyagokat egy felületre, amit egyébként amúgy is feltöltenének, tehát ez helyzettől független.

Ez az egy tárgyam volna vissza, megbuktam már belőle egyszer, másból nem is lett sikertelen vizsgám a félévek alatt. Számvitel a tárgynak a neve.

Ezentúl csinálnak még magyarázó leírást a diák mellé, de ez számomra nem ér semmit sem. Lehetőség van kommunikálni a tanárokkal, ez azt jelenti, ha teszek fel kérdést akkor adnak rá választ. Az anyagban lemaradtam, így ezt nem tudom behozni sem, addig tudtam haladni viszonylag, amíg voltak gyakorlati és elméleti órák, de így mindent nekem kellene csinálnom, nem magyaráz el senki semmit, nem fogom ezt tudni megcsinálni, még kérdést sem tudok feltenni, mert már nem is ott tartok ahol kéne, illetve nem is tudnám megfogalmazni a kérdéseimet, mert már fogalmam sincsen semmiről... Már egyszer megbuktam belőle és akkor minden elérhető volt, mármint tartottak órákat nem úgy, mint most.

Ösztöndíjas vagyok, tehát majd pengethetem ki a százezreket ezután a bukás után, ha nem teljesítem a tárgyat akkor még két félévet cseszhetek el ismét és még akkor sem biztos, hogy sikerül, ezentúl még egy tárgy épül rá erre, számvitel II.


Mi a fenét csináljak?


Magántanárom lett volna....már ez sincsen így.

Következő félévben nem lehet felvenni a tárgyat, nem lehet belőle vizsgázni, várni kell a második félévig.. Mivel más tárgyam nincs, így az passzív félév.


2020. márc. 26. 14:19
1 2
 1/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Keresel valakit, a pl skype-on keresztül tud segíteni.
2020. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2020. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha tudnék segítséget kérni akkor nem itt kértem volna. Nem ismerek sok embert az egyetemről, akik a társaságomban tartoznak azoknak ez már vagy megvan vagy nincs is nekik ilyen. Ki a fene fektetne időt arra, hogy a számba rágja az anyagot és a feladatok megoldásának a menetét? Nyilván senki. Őszintén, képem sem volna ahhoz, hogy most nézegessem a névsort, hogy kik lennének az én csoporttársaim és egyenként felkeressem őket, írkáljak nekik ismeretlenül és elvárjam így azt, hogy órákat szánjanak magyarázására. Nem egy vonzó ajánlat senkinek sem, nyugodtan meg lehet kövezni ezért, de én sem tenném meg másért ezt, azt sem tudom ki Ő, nem a barátom/haverom csupán egy ismeretlen, ezért szánjak rá órákat?...felkínálni nem tudok semmit sem cserébe,pl: hogy én másban segítek neki, mondjuk nyelvben.
2020. márc. 26. 14:55
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezt írd le így a tanárnak, hátha tudtok egyeztetni egy Skype órát.
2020. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem merek fordulni a tanárhoz segítségért. Annyira kiölték már ezt belőlem az évek alatt, minek?

Volt, hogy kérdeztem órán.

Volt egy olyan leírás, hogy ki számít gazdálkodónak.

(Gazdálkodó:MNB, Államháztartás szervezeti, Vállalkozó, Egyéb szervezet, általuk vagy más természetes személy által létrehozott szociális, oktatási, egyészségyüi intézmény.)


Ebből megkérdeztem azt, hogy mégis mik tartoznának bele az egyéb szervezetbe, talán nonprofit szervezetek?


A válasz az volt, amit a számvitel törvény meghatároz.


OKÉ


Tehát ennyire szabad kérdéseket feltenni.

Vagy mondanak zöldséget vagy pedig kitérnek a válaszok elől vagy pedig nézd meg magadnak.

Minek tegyek fel kérdést? Megkapom majd válasznak, hogy tanulgassam az anyagot, kérdezzek chaten.

2020. márc. 26. 15:09
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyetemista vagy, nem általános iskolás, önálló tanulásnak már rég mennie kéne..

Ha vacak az órai anyag szerezz egy jó könyvet, de ami még egyszerűbb, ott az internet szinte végtelen anyaggal.

2020. márc. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Jó, akkor tanulj meg egyedül könyvelni és lásd át a gazdasági folyamatok, eseményeket, a komplex pénzügyi-számviteli rendszert, szabályozásokat stb.

Köszönöm a segítő választ, rengeteget segítettél, ja nem.

2020. márc. 26. 16:24
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha meg sem próbálod jelezni az oktatónak vagy nem kérsz segítséget szaktársaktól, akkor ne háborogj.
2020. márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Na, én is pontosan így vagyok a Mikroökonómiával,Matekkal. Kéne egy ember, aki szépen, türelmesen, következetesen a számba rágja a deriválást, matekos részt, mert az nagyon nem megy, szégyen, nem szégyen...

Őszi félévben megbuktam Mikroból, tavaszra nem vettem fel szerencsére, mert így megint bukás lenne a történet vége, ebben biztos vagyok.

Abszolút megértem a problémádat, Kérdező.

Aki fentebb írta, hogy egyetemista vagy, miért nem megy az önálló megtanulása a Számvitelnek, bla-bla... Neki mondom, ez nem így megy. Azért megy az ember egyetemre, hogy megtanítsák neki az új ismereteket, nem azért, hogy kitalálja saját magától a viaszt. Ez egy szolgáltatás is egyben, aki el linkeskedi az online oktatást, az szégyellje magát.


Kérdező, pénzügyes vagy? Én tavaly szenvedtem elég rendesen a Számvitel I-el. II nem volt nekem, mivel Gazdálkodás és menedzsment szakon vagyok. Egyszer megbuktam belőle és újra fel kellett vennem az egész kurzust. Teljesen elvoltam veszve a témában. A kezem majd le szakadt, annyit jegyzeteltem a Számvitel órán, de így is lemaradtam, a tantárgy felelős se volt túl segítőkész, feladta a saját könyvét és le volt tudva. Tavasszal más módszerrel kezdték el tanítani a tanár segédek (thanks for God), írtak fogalomsegédletet, könyvelés segédletet (amik amúgy nagyon hasznosak voltak és a tanársegédek sokszor korepetáltak külön engem a fogadó óráikon). Pluszban leültem és úgy bebifláztam a számviteli szótárat, hogy álmomból is tudtam.

Így lett 1-ről 85%-os a félév Számvitelből.

Arra tudok gondolni, lehet rossz helyen keresed a segítséget? Nincs ott pár rendesebb tanársegéd? Sokszor a tantárgyfekelősök idősebb professzorok, akik úgy vannak vele, hogy vedd ki a könyvet és old meg magad. Melyik része megy nehezen?

2020. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerintem megválaszoltam azt, hogy miért teljesen értelmetlen. Pont tojik arra mindenki, hogy kinek, hogyan sikerül teljesíteni a tárgyat, csupán egy vagyok a háromszáz akármennyiből. Annyira önérzetesek volnának akkor leadnák az anyagot skypeon vagy 1001 más módon, ahogyan kivitelezni lehet ezt. Azért nem fogok fordulni a tanárhoz, hogy majd kapjak egy saláta választ, nekem kell majd kellemetlenül éreznem magamat, éppen úgy, ahogy ez mindig lenni is szokott.
2020. márc. 26. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!