Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megfogok bukni, nincsen óra,...

Megfogok bukni, nincsen óra, követelmény persze igen, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok.

A vírus miatt ugyebár nincsennek előadások, sem szemináriumok. A távoktatás azt jelenti, hogy felteszik az anyagokat egy felületre, amit egyébként amúgy is feltöltenének, tehát ez helyzettől független.

Ez az egy tárgyam volna vissza, megbuktam már belőle egyszer, másból nem is lett sikertelen vizsgám a félévek alatt. Számvitel a tárgynak a neve.

Ezentúl csinálnak még magyarázó leírást a diák mellé, de ez számomra nem ér semmit sem. Lehetőség van kommunikálni a tanárokkal, ez azt jelenti, ha teszek fel kérdést akkor adnak rá választ. Az anyagban lemaradtam, így ezt nem tudom behozni sem, addig tudtam haladni viszonylag, amíg voltak gyakorlati és elméleti órák, de így mindent nekem kellene csinálnom, nem magyaráz el senki semmit, nem fogom ezt tudni megcsinálni, még kérdést sem tudok feltenni, mert már nem is ott tartok ahol kéne, illetve nem is tudnám megfogalmazni a kérdéseimet, mert már fogalmam sincsen semmiről... Már egyszer megbuktam belőle és akkor minden elérhető volt, mármint tartottak órákat nem úgy, mint most.

Ösztöndíjas vagyok, tehát majd pengethetem ki a százezreket ezután a bukás után, ha nem teljesítem a tárgyat akkor még két félévet cseszhetek el ismét és még akkor sem biztos, hogy sikerül, ezentúl még egy tárgy épül rá erre, számvitel II.


Mi a fenét csináljak?


Magántanárom lett volna....már ez sincsen így.

Következő félévben nem lehet felvenni a tárgyat, nem lehet belőle vizsgázni, várni kell a második félévig.. Mivel más tárgyam nincs, így az passzív félév.


2020. márc. 26. 14:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jogos, hogy elvárt egy felnőtt embertől, hogy utána tudjon járni az anyagnak. Nem, nem egyedül megtanulni, de ha annyira életképtelen vagy, hogy 2020-ban nem találsz online segítséget 15 percen belül egy olyan népszerű tárgyhoz mint egy Számvitel, akkor tudod, lehet, hogy mégsem kellene neked kiadni azt a papírt a végén! Ennél csak bonyolultabb ügyeket kell majd megoldanod a leendő munkahelyeden. Rinyálás helyett szedd össze magad, mert ez nem visz előre!
2020. márc. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#9


Nem vagyok pénzügyes, bár annak érzem magamat így, hogy két számvitel is van/lesz.

Gazdálkodás és menedzsmentes vagyok én is.

Tavaly a szemináriumon egy tróger tanárhoz mentem, nem ismertem.

Most egy jelenleg is hallgató oktatóhoz mentem, mesteren van. Teljesen jól tanít és még van benne vágy arra, hogy át is adjon valamit. Ezt gondoltam előzetesen is, hogy még motivált lesz, ezért vettem fel hozzá.

Minden rendben lett volna, erre meg bezárják az egyetemeket...:D

A fogadóóra teljesen mértékben megszunt, online sincsen, kizárólag ez a chat.


Rengeteg az elmélet, ez egy dolog. De a diák annyira félrevezetőek. Szavak vannak csupán leírva az ábrák mellé, ebből pedig nem következtethető ki egy folyamat.


Mondok egy példát.


Gazdálkodó: Folyamatos döntéshozatal


Output információk

Külső információk

Szukosen rendelkezésre álló erőforrások

Megbízható, pontos infromáció

Komplex pénzügyi-számvitel rendszer

Tervezés



Ehhez kapcsolódó kérdés:(igaz,hamis)

A gazdálkodónak a folyamatos döntéshozatal során....


Komplex-pénzügyi számvitel rendszer a tervezéshez ad megbízható információkat


A felsorolt szavakból(tervezés) az volna a egyértelmu, hogy ez igaz, de nem igaz az állítás.


Egyet emeltem ki a rengeteg közül.

Kénytelen vagyok csupán a diák alapján tanulni, könyv nem jöhet szóba, mert a dián szereplő kontextusban jönnek vissza a kérdések.

Ezt értsd úgy, ha egy fogalom adott módon van leírva a diákban, nem írhatom le máshogyan, mivel úgy kérdezik vissza a fogalmat, hogy szavakat hagynak ki, ezeket kell pótolnom, ha máshogy van benne a könyvben a fogalom, mint a ppt-ben akkor hiába tudom, hogy egyébként mi is az, nem kapok pontot. Szóval hiába jönnek ezek a "segítő" hozzászólások, hogy nézd meg máshol, keressél máshonnan anyagot, ha nem ezek alapján tanulok akkor is megbukok.


Az előadások során legalább felhívták ezekre a figyelmet, ha jegyzeteltem az óra alatt akkor tudtam a kiegészítés alapján, hogy mégis mit és hogyan kell érteni.


A gyakorlatban, alapvető gazdasági muveletek és könyvelésüknél tartunk, inkább tartanak.


A mérlegnél teljes mértékben kimaradtam, mert elutaztam. Mentem volna a fogadóórára az oktatóhoz, de ez már nem volt lehetséges, tehát ez a rész sincsen meg. Amíg beérném magamat addigra ismét lemaradok. Nem is evvel van még igazából a probléma.


Jönni fog majd még később az eredménykimutatás, ennek a fajtái, ezekből tavaly sem csináltunk meg normálisan egyetlen példát sem (összesen 2db-ot adott le a tanár) ezek a bevezető, egyszeru feladatok voltak. A vizsga során egyátalán nem ilyen feladat jött vissza, mint a leadott.

Ez olyan, mint amikor matekban megtanulunk az első órán valamilyen bevezető feladatot és megkérdezik a 3. órán vett, már tovább vezetett feladatot.

Tehát emiatt is aggódom, mert tudom, hogy ezeknek lesz súlya, ezek nem voltak normálisan leadva tavaly és most pedig nem is lesz leadva sehogy.

2020. márc. 26. 17:25
 13/15 A kérdező kommentje:

Mindenesetre vagy tudok ehhez alkalmazkodni vagy nem, ha kihullok nem én leszek az egyetlen lúzer, bár ez nem vigasztal, de akkor már történhetett volna a legelején is ez és nem úgy, hogy minden tárgy megvan csupán ez nincs, mert így eléggé sok idő ment a kukába.


Köszönöm a válaszokat.

2020. márc. 26. 18:15
 14/15 anonim ***** válasza:
És a magánanár, aki lett volna nem tudod online oktatni?
2020. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#9-es vagyok.

Az alapok amúgy megvannak? A Mérleg pofon egyszerű. Nem kell hozzá órán ott lenni és a tanárt se kell hallgatni. Le ülsz és meg tanulod a Mérleg egyes részeit, főcsoportok, alcsoportok részletekbe menőem stb. Mi mit jelent, mit csinál a mérlegben, csökkentő és növelő tételek, alapfogalmak. Számviteli politikát bevágod, kétszeres könyvelés valamilyen szinten, dinamikus vagyon csoportosítás, aktívák és passzívák összefüggései, értékcsökkenési leírás.

Mi a tárgy irodalma? Az megvan, kikölcsönözted? Nagyon sokat el lehet érni egyetlen könyvel, hidd el. Felejtsd el a diákat, meg a három oda vetett szót egy képre, az nem fog segíteni.

Én megértem, hogy nem könnyű. De én 1-ről készítettem fel magam és sikerült jól abszolválni. Rengeteg időt őltem bele. Nem a megfelelő helyről tanulsz, arra tudok tényleg gondolni.

2020. márc. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!