Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz most az érettségivel?

Mi lesz most az érettségivel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem csak az érettségivel van baj és rengeteg más terület is problémás akár oktatáson belül is, de mivel továbbtanulás előtt álló végzős diák vagyok én is, erre vagyok a legkíváncsibb. Rengeteget gondolkodok rajta, olvasok erről, hogy hogy fogják idén megoldani az érettségit. Félek, hogy rosszul fogunk járni és csúszunk akár egy évet, vagy bármi más.

Nektek mi a véleményetek?



2020. márc. 30. 01:11
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem akarlak elkeseríteni, de igen kicsi az esélye, hogy ősszel újra elindulnak hagyományos módon az iskolák. Nem úgy tűnik, mintha addigra vége lenne ennek az őrületnek. :-(

A kormányunk annyira nincs képbe, hogy fogalmuk sincs, mit is akarnak. Egy valamit tudnak biztosra, szeretnék lenyúlni az EU-ból érkező segélyeket.

A sajtótájékoztatók úgy zajlanak, hogy két kérdést lehet feltenni, de azokra se nagyon válaszolnak érdemben. Kizárólag annyit közölnek, amennyit előre meghatároztak aznapra. Hiába kérdik őket, nincs válasz. Nagy vonalakban bemondanak ezt, azt, de nincsenek kidolgozva a részletek. Bármely területet nézzük, semmi pontos információt nem tudni.

- Bemondják, hiteltörlesztési moratóriumot rendelnek el. - De nem mondják, mi lesz, amikor visszaállítják a helyzetet.

- Bejelentik, a közüzemek (gáz, villany, víz) kikapcsolását felfüggesztik. - De nem informálnak senkit, mi lesz, amikor lejár a válsághelyzet. Visszamenőleg, ki kell majd fizetni a felhalmozódott tartozásokat?

- Bemondják, több százezer munkanélkülire számítanak. - De nem jelentenek be semmilyen segélyezési rendszert az emberek megsegítésére.

- Propagálják, hogy hatalmas mennyiségben vásároltak maszkokat, védőfelszereléseket. - De a kórházakba nem juttatnak semmit.

- Bejelenti orbán péntek este, hogy bezárnak az iskolák és átállnak digitális távoktatásra. - Egy nemlétező rendszerben működnek majd 1,5 nappal később.

- Kimondják, meg lesz tartva az érettségi. - De fogalmuk nincs miként.

- Bejelentetik a kijárási korlátozást. - De kiderül, szinte mindenki mehet bárhová.

- Az emberek maradjanak otthon, de hogy mi lesz velük 2-3 hónap múlva, amikor nem lesz pénzük élelemre, arról nem szólnak egy szót sem. :-(


Szerinted, hol áll a problémák rangsorában az érettségi?


Még annyit, szóba jött, hogy későbbre halasszák. Említették a nyarat is. De párhuzamosan, azt is bejelentették, júliusra várják a járvány tetőzését. Tehát, ha éppen nyáron lesz a legrosszabb a vészhelyzet, hogy lenne akkor érettségi?

Ha valóban nyáron tetőzik, akkor vajon hány hónap kell, mire lecseng a veszély?

Ezek a hazai számítások. De a világ több részén szinte megállíthatatlanul terjed a járvány. Valóban fellélegezhetünk, ha körülöttünk a bolygón még tombol majd a fertőzés?

Ráadásul, térjünk vissza kicsit a gazdasági részre. Ha nyáron tetőzik nálunk a járvány, addigra mennyi pénze marad a lakosságnak. 1-2 hónapot sem fognak kibírni a háztartási tartalékok, a konyhapénz. Akkor nyárra mekkora lesz az éhínség, az elszegényedés? :-( Ezek az emberek, majd szépen csendben tűrnek és legfeljebb a sarokba ülve éhen halnak?

Tanultál történelmet! Tehát, szerinted?

Figyeled a híreket? Biztos hallottad, hogy kivezényelték a katonákat a stratégiailag legfontosabb cégekhez. Sőt, maga orbán is katonai tervekről, tervezésről beszél. Miért is?

(itt visszatérhetünk, hová tették a megvásárolt védőfelszerelést... talán csak nem a katonáknak, karhatalomnak, azok háttér dolgozóiknak tartalékolják?)


Bárhogy is lesz, ne emészd magad az érettségi, a továbbtanulás miatt! A legjobb fogatókönyv szerint, legfeljebb eltolódik. Nem ettől fog összedőlni a világ!

Tudom, a felkészülés időzítése miatt nem tudsz lazítani. Mintha hónapokig készen kéne állnod, hogy bármikor előadd a tudásod. De ez a felnőtt életben sincs másképp. Hiszen a szakmánkban, munkánkban, bármikor késznek kell állni a megmérettetésre. Akár a felajzott íj.


A jelenlegi helyzet senkinek nem könnyű! Együtt érzek veled és sorstársaiddal!


Tipp: Nem árt, ha felkészülsz (barátaiddal, kórótársaiddal együtt) egy olyan helyzetre, amikor korábban kell felnőtté válnotok, mint vártátok. Nem árt túlélőkönyveket olvasni, filmeket nézni. Alapvetően mindenkinek kéne ilyesmit is tanulnia, de elpuhult világban élünk. Kevés szülő ad át gyermekeinek valódi tudást, ismereteket, melyekkel akár katasztrófahelyzetben is elboldogulnak. Pl. erre találták ki a cserkészegyesületeket.


Tudom, elkalandoztam a feltett kérdéshez képest. De mivel minden összefügg mindennel, igen bonyolult egyszerű választ adni a jelenlegi helyzet fényében.

Amennyiben otthon, az iskolában megfelelően felkészítettek volna az életre, nem tennéd fel ezt a kérdést, mert magadtól is tudnád, hogy nincs konkrét fekete-fehér válasz rá.


Egy 48 éves négy gyermekes családapa.

2020. márc. 30. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Mennyire kell szánalmasnak lenni, hogy közel 50 évesen háborúval ijeszgess egy gimnazistát egy oktatási kérdés alatt? Ennyi idősen elvárható lenne, ráadásul egy apától, hogy tudja, ebben hol a határ! Az ilyen okfejtéseket tartogasd a söröd mellé és a haverokkal oszd meg telefonon! Idióta! N36
2020. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Nincs háború. De miért is vezénylik ki egy vírus ellen a katonaságot? Miért kellenek kórházparancsnokok? Miért veszi át Viktor ma a hatalmat?

Nyilván tudnak vmit amit nem mondanak el. Vagyis inkább nagyjából semmit nem mondanak el. Hazudnak. Nem csak reggel, délben és este, hanem folyamatosan.

Ha nem folytatódhat a termelés, nem lehet munkába állni újra, az emberek nagy részének elfogynak a tartalékai. Az országot szétlopták, nincs pénz semmire. Szerinted majd mindenki nyugalomban, csendben éhen fog halni? Nyilván nem... vagy amikor majd nem lesz elég kórházi ágy, se lélegeztetőgép, és az orvosoknak kell kitalálni, kinek jusson és ki haljon meg. Jó eséllyel 2-3 hét múlva elszabadul a pokol. De majd az 'operatörzs' akkor is azt mondja, hogy minden a legnagyobb rendben, mossunk kezet, és menjünk a kiskertbe levegőzni.


Az érettségi engem is érint, mivel kitalálták, hogy a továbbtanuláshoz kötelező egy emelt szint. Hurrá... Ráadásul a határon kívül élek, most kb. be se tehetem a lában az országba. Remélem kitalálnak vmi megoldást.

Szerintem egész biztos elhalasztják. De ugye túl sokat nem várhatnak, mert szeptemberben kezdődik az őszi szemeszter. Kivéve ha még akkor is be lesz minden zárva.

Online nem tudják megtartani, kivéve ha vmi olyan tesztrendszert fejlesztenek ki, mint pl a KRESZ vizsgán, de nem csak egyszerű feleletválasztósat. Mi így vizsgáztunk az egyetemen sok tantárgyból. Ráadásul mindenki más sorrendben kapta a kérdéseket, időre is ment. Nem volt visszalépési lehetőség, ha kihagytál vmit. De erre nem túl sok esély van.

Ha félevi jegyek alapján akarnák, az nrm lenne igazságos. Mert miért kapna vki pl.egy emelt szintű töri érettségit a félévi jegyére? És honnan számolnának százalékot? na meg egy érettségi vizsgára nem fél éves tudás kell. És akkor ott vannak azok akiknek már van érettségi vizsgájuk, de nincs emelt szintű, vagy javítani szeretnének. Ők mi alapján kapnának jegyet? Főleg hogy nekik fizetni is kell a vizsgáért, nem is keveset. Vagy ako befizetett egy kiegészítő emelt szintűre olyan tantárgyból, amit sose tanult...

2020. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

"Kedves beszélgetőtársam", jó szívvel ajánlom őket, szükséged lesz rájuk.

[link]

2020. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos erre nem tudunk konkrét választ adni, de esélyes, hogy arra számítanak, hogy legalább nyárra elhalasztják az érettségit. A Debreceni Egyetem például meghosszabbította a tavaszi félévét augusztus 31-ig. Eddig kell minden kötelezettséget teljesíteniük az egyetemistáknak (vizsgák, szakmai gyakok stb.) Bízzunk benne, hogy legalább ezt a tervet tudjuk majd tartani és nem kell rajta még többet csúsztatni. De azt fontos megértenie mindenkinek, hogy az intézmények jelenlegi intézkedései a jelenlegi helyzethez születtek. Senki nem fogja tudni megmondani, hogy mi történik, ha még durvább lesz a járvány és az eddigi tervek (mint pl a félév meghosszabbítása) füstbe mennek. Én azért sok sikert kívánok minden érettségizőnek, ne adjátok fel!
2020. márc. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!