Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kérhet rólam képet egy tanár?

Kérhet rólam képet egy tanár?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy ha egy tanár képet kér rólunk, ahhoz van valamilyen joga? Nem meztelent, vagy ilyesmi, csak hogy bizonyítsuk, hogy nem a netről szedtük le a feladat megoldásáról készült képet (merthogy barkácsolnunk kell otthon az órára és azt kell lefotózni), hanem tényleg elkészítettük-e. Abban biztos vagyok, hogy nem akar semmi rosszat, egy nagyon aranyos idősebb néni, aki próbál laza lenni (amit persze tisztelek is), hogy pl. most szelfit kért tőlünk. A probléma igazából annyi, hogy én semmilyen mértékben nem szeretnék kiadni magamról képet, még a közösségi oldalakra sem tettem ki semmit magamról, és nem akarok senkinek képet küldeni magamról.

Remélem érthető.

Köszönöm a segítséget!


2020. ápr. 2. 09:34
 1/8 anonim válasza:
73%
Kérhet. Te meg nem kell, hogy küldj. De aztán ne csodálkozz, ha leosztályoz!
2020. ápr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Írj le mellé egy papírlapra a neved meg mondjuk a dátumot, és azzal együtt fotózd le a munkád.
2020. ápr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bajban leszel, mert egyes helyeken a testmozgást videóval kell igazolni. Ha nem szeretnél rajta lenni a képen, a műved mellé teszel egy cetlit, amire ráírod a neved és a dátumot. Akkor már tudni fogja, hogy nem a netről szedted le.
2020. ápr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog visszaélni a képpel, ezt te is tudod, az alapján, amilyen véleményed van róla. Szerintem ebben nincs semmi, nyugodtan csinálj egy fotót az elkészített feladatoddal együtt.
2020. ápr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A szüleid már rég leadták a hozzájárulásukat (jogi nyilatkozat, mivel te nem vagy még jogképes) az iskolában az ilyen jellegű tevékenységekhez - úgyhogy találj ki valami újabb kifogást, ha lustálkodni akarsz!
2020. ápr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Remélem, hogy a tanárok bőszen olvasgatják a GYK-eket is, hogy a sok lusta diák itt óhajtja MÁSOKKAL megoldatni a feladatait!

Könnyű lesz ráismerni a feladatra, ill. a szóhasználat alapján (fénykép nélkül is..) felismerni az illető diákot. :-D

2020. ápr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

De ezzel hogy bizonyítod, hogy nem a netről van?

Netről nem tölthetsz le ilyesmit, hogy utána azzal fotózkodj?

Ez nem bizonyíték semmire.

2020. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, írta a kérdező hogy barkácsolni kell. Mit gondolsz, letölt netről egy komplett gyufásdoboz-babaházat, vagy mi? :) Ez nem egyszerű feladatmegoldás. E miatt nem értem az előző kiakadást sem, hogy itt akarják másokkal megcsináltatni a házit. Igen, sokan vannak, de ez a kérdés szerintem nem arról szól (megint csak kérdem, megkér itt valakit hogy csinálja meg, az meg elküldi postán? :))


Kérdező, megtehetni megteheti, de megértem a problémád, kishúgomnál pont az van amit fentebb írtak, hogy testmozgás közben kellene levideóznia magát, az szerintem sokkal kellemetlenebb, mint egy szelfi. De a cetlis megoldás jó lehet, neved ill. dátum mindenféleképpen legyen rajta, esetleg írd rá azt is hogy tudomisén "technika házi feladat", illetve ha azt is belefotózod, hogy a kezeddel tartod, akkor talán még hitelesebb lesz.

2020. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!