Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan érheti el egy óvónő...

Hogyan érheti el egy óvónő hogy megbecsüljék őt és a munkáját?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 3. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg menjen külföldre dolgozni?

Vagy magán óvodába.

2020. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg szakmai választ valaki?
2020. ápr. 3. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Szülőként válaszolok. Szerintem mindenki megbecsüli a munkátokat. Amit különösen értékelnek a szülők az én tapasztalatom szerint:


1. Bánj igazságosan a gyerekekkel. Azokkal is, akik nem szimpatikusak. Például ne kedvezz a kislányoknak a kisfiúkkal szemben.


2. Nagyon profira csináld meg a nyilvános alkalmakat (karácsonyi műsor, farsang stb.). Oké amikor a gyerekek a szokásos kis dalokat, táncokat adják elő – de az milyen szuper, amikor a szülőknek leesik az álluk. Nálunk például azt csinálta az óvónéni, hogy profi hangjátékot készített mindenféle effektekkel, és a gyerekek csak színészkedtek / tátogtak hozzá. Kifejezetten zseniális volt.


3. Foglalkozz rendesen a gyerekekkel a teremben is de kint az udvaron is. Nyilván kell nektek is a szabadidő, üresjárat, de egy-egy körjáték az udvaron sokat dob a dolgon (még a gyerek is meséli otthon)


4. Nézz ki "valahogy". Nyilván nem könnyű nem lepukkantnak kinézni, de ha adsz magadra, azt mindenki értekeli. Ne feledd, hogy a szülők között mindenféle ember lehet, igazgatóktól kedzve fitness edzőkön át egyetemi docensekig bárki. És ezek a szülők egész nap csinos emberek között dolgoznak, és ehhez igazítják az elvárásaikat. Nem könnyű, tudom. És legyél kedves, figyelmes a szülőkkel is.


5. Tarts rendet a csoportban. Ne legyen káosz. Ne legyenek kallódó, egész nap csak egyedül molyoló magányos kisgyerekek. Ne engedd, hogy valakit a társai bántsanak.


6. Soha ne veszítsd el a fejedet, például soha ne öntsd bele a mákostésztát a lassan evő kisgyerek levesébe (ilyet is láttam már, nem is egyszer sajnos).


7. Adj komoly szakmai visszajelzést a szülőknek a gyerekükről. Érezzék a szülők, hogy a gyerekekük számít, hogy figyelsz rá is, és hogy tudsz érdemben hozzászólni a kisgyerekhez.


Mindez megjutalmazza magát... a kisfiam virágot, csokit, egy-egy szép almát szokott vinni random az óvónénijének (ő találja ki ezeket! Nem mi), annyira szereti. És ezért mi is megbecsüljük.


Úgy általában véve a gyerek a legtöbb szülőnek a szíve csücske, és az óvóda egy nagyon kritikus hely a fejlődés szempontjából. Ezért a jó óvónőket is nagyon megbecsüljük. Kár, hogy a fizetésekben ez nem mutatkozik meg. :(

2020. ápr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
+1) Családos programok. Itt nagyon sokat mutathatsz meg magadból és a munkádból. Nálunk hosszú hétvégés családi táborok (!!) is voltak, amikor 3 napon át együtt lehetünk szülők és gyerekek. Nagyon emlékezetes alkalmak voltak, soha nem felejtem el.
2020. ápr. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
elmegy pogromozónak!
2020. ápr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!