Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnak egyetem mellet...

Hogy tudnak egyetem mellet dolgozni?

Figyelt kérdés

(Még csak 9.-es vagyok)

A Metu egyetemre tervezek tovább tanulni,az animációs szakon és a tandíj elég húzos. (680 ezer azthiszem)

Jövőre 1 évet tudok dolgozni mekibe, mert 11-12. Osztályban az éretségire kell készüljek, mert max pontott kell elérjek mindenből és nehezebben tanulok, mint mások.

Egyetemen gondolom többet kell tanulni és még a tandíjat és az albérletett is fizetni kell.

Szóval a tanulást és a munkát, hogy oldják meg a hallgatók?


2020. ápr. 5. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt önköltséges képzésre csak azoknak érdemes menni, akiknek biztos szülői hátterük van, és általuk folyamatos anyagi támogatásban részesülhetnek. Ilyen értékű tandíjat diákmunkából egész biztosan nem fogsz tudni finanszírozni.

Másrészt érdemes lenne valamilyen értelmesebb szakmát választani, mert amit kinéztél azzal kb. diploma után is maradhatsz a mekibe.

Harmadrészt egyetemre aki kellően tehetséges, állami támogatást kaphat és kollégiumi férőhelyet diákpénztárcához igazított költségekkel.


Negyedrészt a tanulók (korrektebben hallgatók) a tanulást és a munkát jól egyeztetett, megtervezett módon oldják meg. Értem ezalatt, szükséges pl. a rugalmas munkaidő, amely az órarendhez illeszthető.

Érdemes inkább csak végzés felé járva vállalni gyakornoki vagy részmunkaidős állást. Meg kell találni azt az optimumot, hogy heti hány óra munkát vállalsz be, amely mellett még tudod teljesíteni a tanulmányi követelményeket is. Sajnos sokszor ezt nem mindig sikerül megvalósítani, ilyenkor a munka a tanulmányok rovására megy. Tehát kell egy optimum.

Végső esetben pedig van diákhitel is. Mondjuk a helyedben egy ilyen animációs képzésre ezt nem használnám el, mivel a diploma nem garantál biztos megélhetést.

Persze a te döntésed, hogy mit választasz, gondold át jól. Még érettségiig is sok időd van, addig változhat az érdeklődésed is. Most elsődleges, hogy jól tanulj a középsuliban, és figyelj arra, hogy a tőled elvárható módon a legjobb eredményeket hozzad ki.

Lehet gondolkodni emelt érettségin és ilyen irányú felkészítő plusz tanórákon is.

Sok sikert ehhez!

2020. ápr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Grafikus középiskolába járok és elég jól keres a mesefilm rajzoló külföldön. Igen próbálom megcélozni az ösztöndíjat, mivel a szüleim semmi kép nem tudnak besegíteni.

Most hogy írtad már félek hogy egy csomó pénzt kidobok és nem tudok benne dolgozni. De rajzhoz értek egyedül és az egyetemi éveket nem akarok kihagyni...

2020. ápr. 5. 21:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az anyagi háttér nem adott hozzá, akkor szerintem mindenképpen fontos lenne államilag támogatott képzéseket keresni. Nem tudom, hogy konkrétan miért a METU szimpatikus, de pl. a Moholy-n szerintem van állami animáció. Ezen kívül is esetleg még érdemes megnézni más képzéseket (pl. tervezőgrafika vagy média design és a többi), hátha több a lehetőség más egyetemeken is. Emellett fontos a kollégium, ami jóval olcsóbb az albérletnél. Amennyiben jogosult vagy rá majd lehet igényelni szociális juttatásokat, illetve később akár tanulmányi ösztöndíjat is kaphatsz.

Szóval szerintem az egyetemisták elég nagy része nem saját zsebből fizeti a több százezres nagyságrendű tandíjakat, albérletet és a többit, mert azért ezt nem engedheti meg magának akárki. A munkát azért elég nehéz megoldani egyetem mellett, ha egyáltalán van rá bármi lehetőség is és emiatt én erre semmit sem mernék építeni. A diákhitel is azért nem a legjobb választás. Szóval a legbiztosabb az, ha az ember minimalizálja a költségeket (pl. ingyenes képzés, koli, támogatások) ahol tudja és számításba veszi, hogy mire mennyit tud szánni.

2020. ápr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!