Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagy az esélye...

Mros kérdése:

Szerintetek nagy az esélye annak hogy az érettséfit elhalasztják, és helyette az év végi jegyeket kapjuk meg?

Figyelt kérdés

Szerintem elég nagy az esélye.

És sztem jobb lenne most ebben a helyzetben.

Mert ha jobban belegondolunk akkor az Egézség,az ember élet a fontos vagy az Érettségi?

Mert az érettségit lehet később is pótolni, erre több megoldás is van.

(tudom hogy sok ilyen kérdés van már de nekem senki sem ad értelmes választ.)

Remélem hogy még egy ilyen kérdést elviseltek. :)



#egészség #érettségi #Év végi jegyeket #Ember élet
2020. ápr. 5. 18:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha az év végi jegyeket kapnák meg az érettségizők, akkor mi lenne a továbbtanulással, emelt érettségikkel, előrehozott érettségikkel?

Ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy azok kapják meg az év végi jegyüket bizonyos tárgyakból akiknek az a tantárgy nem számít bele a továbbtanulásba.

Gondolj bele a következőbe. SOTE AOK-ra kábé évente 400 embert vesznek fel. Országosan legalább 2000 diák jelentkezik oda akik nagy része kitűnő tanuló. Ha most megkapják az ötöst bioszból és kémiából akkor lesz egy csomó hasonló pontszámú diák. Mi alapján rostálja meg őket így a SOTE?

Így a továbbtanulás miatt nem járható az ötleted. Ekkor az igazságosság kedvéért maradjon el az érettségi és majd a járvány elmúltával lehessen pótolni (ez most júliusban vagy októberben ki tudja). Persze ez akár azzal is járhat, hogy lőttek a felvételinek.


Szerintem a járványügyi helyzet miatt még senki sem tudja mi lesz az érettségikkel. Ha több száz megbetegedés lesz naponta akkor a májusi érettséginek lőttek, ha meg kevesebb akkor valamilyen módon lesz. Majd eldöntik mások.

2020. ápr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

És ha a kormány figyelembe veszi az eduline oldalán levő szavazást?

Több mint 70.000 diák szavazott az év végi jegyekre

És nem csak a tanulni nem vágyók hanem azok is akik nem szeretnének megfertőződni és azt tovább adni másoknak.

Na meg ugye 100főnél többen nem lehetnek egy légtérbe, meg ugye van ez a kijárási tilalom.

Ha a kormány engedélyezné az érettségit akkor a saját döntéseivel menne szembe és mégtöbben megfertőződnek

Akkor sokat ér az Egész Érettségi...

2020. ápr. 5. 18:23
 3/16 anonim ***** válasza:
Kijárási korlátozás van, nem kijárási tilalom. Az érettségiig még van idő, addig ki tudja mi lesz még...
2020. ápr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Az egy komolytalan szavazás. Szerinted ha a kormány kiírna egy szavazást, hogy kelljen e adót fizetni vagy sem, akkor mi lenne?

Az iskolák most konganak az ürességtől. Szerintem simán le lehet ültetni a diákokat a szabályokat betartva. Egy terembe 12 diák ül egy felügyelő tanárral.

Az aldiban ahová járok vásárolni már most többen szoktunk sorba állni a pénztárnál, mint amennyien egy teremben érettségiznének.

Természetesen az érettségi nem kötelező, éppúgy mint a felsőoktatási felvételi.

2020. ápr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

És akkor mi van Angliával, Németországgal meg Franciaországgal?

Ott is az év végi jegyeket kapják

2020. ápr. 5. 18:44
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
Vicc lenne Magyarországot Németországhoz vagy Franciaországhoz hasonlítani, sokkal többen vannak ott, sokkal súlyosabb helyzetben, de Magyarországon a jelenlegi adatok szerint nincs kitéve akkora veszélynek (már amennyit bevallanak). És ismerőseim között egyet nem tudok mondani aki szívesen halasztaná el az érettségit. Mert nem egy-két évük ment rá hogy továbbtanulhassanak.
2020. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

A magyar, az angol és a német érettségi rendszer lényegesen különbözik egymástól. Nem beszélve a felsőoktatásba való bekerülésről.


Én továbbra az érettségi megtartása mellett vagyok.

2020. ápr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Persze és akkor mindenki a minimum százalékot kapja a jegyért? Valaki 4-es matekból, kap 60%-ot, de élesben lehet 80% lenne. Marha igazságos lenne. A továbbtanulásnál pont a % számít.

Nyilván a kormány figyelembe vesz egy internetes szavazást. :D

2020. ápr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
Mindkettőre van esély, de jelen ismereteink szerint az eredeti időpontban lesz megtartva, a közlekedést esetleg különjáratokkal megoldva.
2020. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Arra semmi esély sincs, hogy az évvégi jegyeid alapján számítják a pontjaid. Az első példája tökéletes. Én FOK-os vagyok és ide két emelt kell. Mindenki hozza a 100%-ot aki 5-öst kapott az osztályfőnökétől vagy spanciba lévő tanárától bioszból meg kémiából?! Tudom, hogy megúsznátok az érettségit, de biztos, hogy nem fogjátok.
2020. ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!