Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek elképzelhető még,...

Szerintetek elképzelhető még, hogy esetleg elhalasztják vagy kicsúsztatják az érettségi időpontját?

Figyelt kérdés
Egyszerűen úgy érzem,hogy ez nem jó.Végzős vagyok.Májusban érettségi.Matematika pl. nem nagyon megy.Így,hogy nem járunk így nem tudom,hogy hogy fogom egyedül itthon megtanulni a logaritmust meg trigonometrikus szögfüggvényeket.Angolból szintúgy,tanár nélkül nem megy.Addig romlani fog ezekből a tárgyakból a tudásom,mert nem tudom "ápolni".Szerintetek elképzelhető még valami módosítás?Pl.,hogy inkább tanévismétlés lesz vagy valami akkor?

2020. márc. 13. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Te magadtól elvileg kérheted a tanév ismétlését...
2020. márc. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy halasztjak... 7het van csak feltudsz keszulni belole..
2020. márc. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha most kell 0-ról felkészülni akkor már régen rossz.

Volt rá korábbi 4 tanév.

2020. márc. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
Nagy valószínűséggel el fogják halasztani. Pont húsvét és az érettségi között fog tetőzni a járvány, ezért leáll majd minden.
2020. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem halasztják el, már így se csinálunk semmit suliban. Ne legyen 40 fokban érettségi júliusban, évismétlés meg főleg ne :D

Egyedül matek emeltre készülésre voltak hasznosak a tanóráim, de a tanárnőnk már tegnap este megírta, hogy bármiben segít, amiben tud.

2020. márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos pár nap/hét csúszás lesz,ami nem is baj,de tanévismétlés nem,mert megmondta az Orbán,hogy így fel lehet készülni az érettségire.

Egyébként tudom mire gondolsz,nálam is a matek megy rosszul,de mázli,hogy van korrepetáló ,,tanárom". Én emeltezek is egy tárgyból,ami miatt jó lett volna még iskolába járni a +óráimra,de ez van.

Ez a digitális cucc tényleg annyi lesz,hogy elküldik a tételt. Ha valamit nem értessz meg neten rá kell keresni,hiszen senki nem fogja zaklatni a tanárokat,hogy ez meg az mi,ugy hogy nem tudom. Majd a maradék bizonytalan infóval megírjuk+lefelelünk.

2020. márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Biztos nem ezt a választ várod, de matekból és angolból aztán tipikusan mindegy. Ha most nem megy, nem fog segíteni rajtad a halasztás.
2020. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintem matematikánál pont,hogy sokat számít az,hogy az ember másfél hónapig gyakorol rá,vagy 4 hónapig. Idegen nyelvből szintúgy.
2020. márc. 14. 18:47
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ezek olyan tárgyak, amiket az évek során kell felszedni. Ilyenkor már úgyis csak kapkodni meg tüzet oltani lehet, ha eddig nem tanulta meg valaki. A törit azt meg lehet tanulni ilyenkor.
2020. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó,matematikánál az a helyzet,hogy nyilván aki 4 évig tanul anak könnyebb ,mint annak aki 4 hónapig. Ne felejtsd el amúgy,hogy ez középszintű matematika érettségi.Pár hónap nem számít "tűzoltás"-nak. Ez alapból nem olyan sok,hogy ne lehessen ennyi idő alatt megtanulni. Egyetemen a matematika,vagy akár emelt szintű érettségi tárgyként tényleg brutál,de ahhoz a szinthez képest nagyon alap amit nálunk kérnek közepen. Jó,jön a kérdés,hogy ha ilyen könnyűnek mondom akkor miért nem tanulom meg.Hát amíg valakinek nincsen meg az alaptudása addig nem tud mire építkezni.Ha az megvan akkor sokkal könnyebb. A lényeg annyi,hogy tanárral nyilván többet érek el heti 5 órában,mint tanár nélkül otthon készülve,magamra támaszkodva.Akár 1 hónap,akár 4.Akármennyi.
2020. márc. 15. 03:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!