Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a vírus miatt megadják a...

Ha a vírus miatt megadják a diplomát azoknak, akik nem rendelkeznek nyelvvizsgával, akkor ez elég a mesterképzésre való felvételhez?

Figyelt kérdés

Nagyon buta voltam, és eddig nem tettem le a nyelvvizsgát, most záróvizsgámmal együtt tanulok a vizsgára.

Természetesen le szeretném tenni, de ha akkor most nyelvvizsga nélkül is adnak diplomát, akkor inkább év végén szeretném megcsinálni.


Érdekelne, hogy ez az új határozat egyet jelent azzal, hogy ebben az évben nem kell nyelvvizsga a mesterképzéshez? Mármint a felvételhez.



2020. ápr. 7. 13:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy egyáltalán nem fáj. A jelen helyzetben meg érhető, hogy nem kell, mert nem tudnak levizsgázni az emberek. Ez egy jó döntés volt.

Általánosságban azonban nem változik meg a véleményem.

2020. ápr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szia! Ez a kérdés engem is nagyon foglalkoztat. Egyelőre azt találtam, hogy szaktól is függ, hogy kérnek-e külön nyelvvizsgát. Írok, ha találok még valami infót. :D
2020. ápr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
22%

Akkor most mondok egy extrém helyzetet, ami történetesen engem érint. Három diplomám van bent, egy államigazgatási, egy gazdasági és egy informatikai. 25 éve próbálkozom a nyelvvizsgával, kb. 3 milliót költöttem rá, de nem vagyok képes megtanulni egyetlen nyelvet sem annyira, hogy letegyek belőle egy középfokút. Talán még alapfokút sem. A nyelvtanárok is azt javasolták, hagyjak fel a nyelvtanulással, mert nincs értelme. Egyébként a szókincsemmel nincs baj, de nyelvtant max 1 napig vagyok képes megjegyezni. Van ilyen? Van. Engem már a saját családom és a környezetem is lebeszél róla, hogy akár 5Ft-ot is nyelvtanulásra költsek. Azért ez így vicces, nem? Az írott angollal elboldogulok, de talán még egy pohár vizet sem tudnék kérni szóban. 25 év után.


A szakmai kompetenciáimmal semmi baj, jelenleg is vezető beosztásban dolgozom, és vállalkozásom is van. Egyébként sem anyagilag, sem emberileg nem panaszkodhatom, lekopogom jó az életem. Nincs hitelem, több autó, még több ingatlan, befektetések stb. 45 éves vagyok.


Ja igen... odáig sosem alacsonyodtam le, hogy nyelvvizsga bizonyítványt vegyek. Na most kapok 3 diplomát, de igazából ez már sokat nem fog rajtam dobni, ezektől már nem leszek sokkal több anyagilag, senkitől nem veszem el a munkahelyét. A jelenlegi munkámat is maximálisan el tudom látni.

2020. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, hasolnóképp vagyok én is. Mondjuk nekem csak egy ragadt benn. De azóta külföldön éltem évekig, gyereket szültem, és eltelt az idő Két idegennyelvet beszélnek társalgási szinten, de ez ahhoz nem elég hogy nyelvvizsgát tegyek bármelyikből, mert a nyelvtan és a helyesírás nem menne. Ráadásul az egyiknél nem is a hivatalos nyelvet beszélem, hanem annak helyi változatát. Nyelvtanfolyamra meg soha nem volt időm elmenni. Örülnék így is a diplomának, igaz a jelenlegi helyzetemben nem nagyon van rá szükségem, de legalább kézhez kapnám a négy évi munkám eredményét.
2020. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13: Ha lett volna egy kis eszed, elmentél volna Budapestre felmentést kérni. Ismerősőm is felmentést kapott teljesen nyelvvizsga alól, majd megkapta a diplomát egy másik ismerősőm meg tette a hülyét és csak alapfokot kellett csinálnia. Voltak alternatívák.
2020. ápr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdésre kéne megtalálni a választ a vitatkozás meg beszólogatások helyett. Nincs MSc. jelentkezésnél a követemények között külön a nyelvvizsga, csak egy-két szakon láttam ilyet. Az más kérdés, hogy ha ez a mentesség most azért van, hogy több diplomás dolgozzon, akkor lehet nem fogják támogatni, hogy továbbtanuljanak és módosítás lehet az MSc felvételikkel kapcsolatban is. Jó lenne, ha mondanának ezzel kapcsolatban is már valamit, én is tűkön ülök.
2020. ápr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!