Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez a pandémiás...

Szerintetek ez a pandémiás helyzet milyen hatással lesz majd a felvételi ponthatárokra?

Figyelt kérdés
Az érettségi a többségnek jobban fog sikerülni a sok otthon tanulás hatására, vagy inkább pont a személyes oktatás hatására gyengébben teljesítenek?

2020. ápr. 9. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem emelkedni fognak a ponthatàrok. Hurrá...
2020. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem csökkeni fognak. Már csak azért is, mert ha csak írásbeli lesz, akkor biztosan nem fogják megkapni mind az 50 plusz pontot az emeltekért.
2020. ápr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is csökkennek, hiszen eddig általában a szóbelivel javítottak sokat az emberek. De miért ne kapnák meg az emeltre az 50 pluszpontot, ha 45 %-tól az jár?(vagy ennyi % se lenne meg sokaknak, bár ezt én erős túlzásnak érzem).
2020. ápr. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem bocsáthatók érettségire, mivel nincs meg az 50 óra közösségi szolgálatuk. Kevesebb érettségiző, alacsonyabb ponthatár.

Jövőre viszont kiugróan magasak lesznek.

2020. ápr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) aztán majd csak kiderül, hogy mi lesz :D
2020. ápr. 10. 10:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly érettségiztem, de most felvételizek máshová. Szerintem az idei érettségizőknek viszonylag ugyan úgy fog sikerülni az érettségi, mint eddig. Nincs szóbeli alapvetően, így azért valamivel könnyebb, hogy nem kell bevágni 120-160 tételt, bár én megtenném, mert az írásbelin is sokat segített. Olyan szempontból, viszont rosszabb, hogy általában mindenki a szóbelin szokott javítani, még az is, aki 80 százalék fölötti átlaggal érettségizik írásban. A szóbeli sokkal életszerűbb, közvetlenebb, adott esetben több a jóindulat, segítő kérdés, mivel a tanár tudhatja, hogy az illető diák miben erősebb, arra tesz fel kérdéseket. Ami a ponthatárokat illeti, szerintem valamivel alacsonyabbak lesznek mint az előző években, mivel kevesebb a jelentkező és azok sem biztos, hogy ütni fogják az eddigi legjobb eredményeket. Azzal is egyetértek az előttem szólókkal, hogy jövőre, esetleg a keresztfélévben, viszont valószínű, hogy megugranak a ponthatárok a tömeges jelentkezés miatt, hiszen azok fognak menni az egyébként is érettségizőkön felül, akik emiatt most kiszorulnak a felsőoktatásból.
2020. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!