Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljesen el vagyok kenődve a...

Teljesen el vagyok kenődve a közelgő érettségi kapcsán. Elkezdtem szó szerint pánikolni, úgy érzem, reménytelen a helyzet, mit tanácsoltok? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz,ezért előre is elnézést kérek.


Na,akkor ott kezdeném,hogy jelenleg végzős gimnazista vagyok, mindig jól tanultam, szinte kitűnő eredményeket értem el. Úgy érzem, megvannak a jó képességeim, nem puskázással lettek 4-5-ös jegyeim a gimi alatt.

Most viszont, hogy jön az érettségi, nagyon meg vagyok ijedve, mivel a próbaérettségik eredményei katasztrófálisak lette(szerintem). Persze most a többiek nyugtatgatnak,hogy ó, jó az, meg ilyenek. De persze nekem ettől sokkal több kell,azért is,mert magamat többre tartom,minthogy egy négyes eredménnyel érettségizzek,másrészt, azért a tanárok, és a szülők is elvárják az ötöst(bár ez már másodlagos).

Gyógyszerészeti karra jelentkeztem a Semmelweisre, szóval alap lenne,hogy két tárgyból emeltezzek, amikre persze le is adtam az érettségi jelentkezésem. Azt gondoltam, biztosan jól fel fogok készülni mindenre, elvégre megvan bennem a szorgalom, a céljaim is ki vannak tűzve.

De most,hogy 3-4 hét van hátra, gyötröm magam, alig alszok és egyszerűen tényleg nem tudom hogy mit csináljak. Minden tanár nyomja a saját tárgyát, és tudom,ezt mindenki átérzi. Nekem a két emelt jelenti a legnagyobb kihívást, nyilvánvalóan, de a középszintűjeim sem lettek jók, és igen ,talán az én hibám. Nem is tudom mit tudnék tenni,és tőletek milyen segítséget várok,de nagyon szeretném ezt már magamból kiírni végre...

Kémiából és bioszból is járok faktra,tavaly négyes voltam kémián, bioszon ötös. Azért voltam négyes,mert nem igazán tanulgattam, úgy voltam vele,hogy majd idén megnyomom. Idén januárban kezdtem el tanárhoz járni, aki nagyon jó,és egy rakat gyakorlófeladatot is ad nekem,hogy csináljam meg a következő alkalomra, mikor megyek hozzá.

Biosszal nem volt gond,mindig írtunk,tanultam is,egész jól megy,a tanár is rendes,foglalkozik velem.

De...

mostanában a töri tanárunk nagyon megkergült,hogy itt az érettségi, és tudtuk,hogy magunknak kell felkészülni,viszont ő mindenképpen számon akarja kérni a tételeket, és fogalmak definícióit( az adott korhoz kötődően). Szerda-csüt.-péntek az a nap,mikor van töri, nekem ki kell dolgoznom az általában 2tételt minden órára, és kigyűjteni a fogalmakat,ami tegnapra is pl 40db volt,ehhez még kronológia, topográfia és személyek (kb 15 uralkodó)... nem kell mondanom ,órák hosszába telik ezeket megcsinálni,nem hogy még megtanulni. Lehet én vagyok a béna, de könyörgöm, nem lenne értelmesebb érettségi feladatokat gyakorolni? Állandóan azt szajkózza,hogy arra kéne készülni,közben órákon általában arról prédikál,ami aktuálpolitika,vagy hasonló lényegtelen dolog(legalábbis nekünk most ezekre abszolút nincsen szükségünk)...

Matekból hasonló a helyzet, mindig írunk sokkal nehezebb,szinte emelt szintű feldatokból, meg alapból úgy,hogy át sem vettük rendesen az anyagot...Olyan 2db tanóránk lesz még az érettségiig,de konktrétan nem is ismételtünk még át semmit.

Magyarból rendes a tanár, írtunk már tételekből is, ő jól is tanít,illetve ugyanez van az angoltanárral is. Ez a két tárgy az,amitől nem félek...


Az a helyzet, teljesen elveszi minden az időmet, azt veszem észre, nem jut időm semmire, még tanulni se tudok rendesen,fáradt vagyok és letört, az is bánt hogy nem tudom meglátogatni a nagyszüleimet,mivel ilyenkor péntekenként is visszamegyek még kémia kísérleteket csinálni,aztán tanulok valamit. Szombat-vasárnap ugyanez,meg közben nyaggatnak itthon,hogy segítsek még az alap házimunkákon kívül mindenben.Telnek a napok és még mindig nem készültem fel,hogy én ezt tényleg,hogy a jó életbe fogom megcsinálni... Félek nagyon, most is gyomoridegem van,de már megszoktam hogy rámtör,minden hétvége közeledtével... Aludni sem tudok nagyon, sokáig is tanulok, meg sok óránk is van, szabadidőről most nem is álmodozom,inkább csak legyen jó az érettségi...

Már nagyon nem tudom mihez kezdjek.Ti hogy készültök hasonló megmérettetésre?

Kérlek, segítsetek, hálásan köszönöm ! ♥



2019. ápr. 12. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon fontos, hogy arra a két tárgyra feküdj rá ami a felvételihez kell. Ez legyen minél jobb. A többi elég ha megvan. Tudom ez furán hangzik, de senkit sem fog érdekelni gyógyszerészetin egy 2-es töri. Magadnak tanulsz, nem másoknak. Ne mások elvárása legyen a mérvadó. Kutya nem fogja nézni azt az érettségit, komolyan! Csak ami a felvételihez kell.
2019. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szitakötő25 ***** válasza:
100%
Ne legyél elkeseredve, nem lesz nehéz a tori. Most még keménykedik a tanár, mert azt akarja, hogx készüljetek, de szerintem az érettségin segíteni fog, mert a diákjai eredménye a tanár munkáját is minosíti. Ha gondolod, privátban küldd el az e-mail címed. Van egy csomó tételem, meg anyagom, amik nekem nagyon sokat segítettek a 93%-os törihez. Tényleg nagyon szívesen segítek. Kitartás! <3
2019. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én most jelenleg a gyógyszerészetire járok, tavaly érettségiztem. Az előző hozzászólókhoz csatlakozva, én is azt javaslom, hogy a bioszra és a kémiára feküdt rá nagyon. A többinél tényleg csak annyi a lényeg, hogy meglegyen. Nagyon fontos, hogy az érettségire nyugodtan menjél be, mert ha idegeskedsz, az annál rosszabb eredményhez vezet.( én mindent mindig túl izgulok, pl szóbeli érettségire sírva mentem be..) Minden érettségi tantárgyból csinálgasd az előző feladatsorokat, ha lehet időre csináld. Ha azok jól mennek, akkor nem lesz baj, ha valamelyik feladat nem sikerült jól, akkor azt a fejezetet olvasd át a könyvben. A szóbeli tételeket középszinten dolgozd ki, ha eddig még nem tetted volna meg. Számold ki, hogy az érettségiig hány napod van és ennek függvényében hány tételt kell megtanuldod egy nap. Töriből írásbelire érdemes megtanulni a szóbeli tételeket, de a magyart szerintem hagyd a szóbelire, mert a Biosz kémia fontosabb! Pl. Ha van 20töri tételed, akkor minden nap meg tanulsz egyet, mellé még csinálsz egy matek feladatot, utána a bioszt tanulgasd, vagy kémiából számolgass. Javaslom, hogy a kémia és a biológia érettségiket hétvégén csináld, mert az elég sok időt elvesz, hétköznap meg inkább olvasgasd, tanuld az anyagot.

Ha bármi kérdésed van, privátban írjál nyugodtan! ☺️

2019. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Középszintűekre nézz előző évek feladatsorait,ha végig tanultad a négy évet,akkor nem lehet gond.

Emeltekre szánj most inkább időt.Ott is gyakorlás,gyakorlás és gyakorlás!Napi szinten próbáld meg őket elővenni.

Én két éve mentem át ezen,most az anatómia szigorlatra készülök főleg(mellette még lesz kettő)és nyugodtam vagyok(még),mint akkor voltam.:D

Ami nekem beválik vizsgák előtt,az a pihenés és a nyugalom.Nagyon izgulós vagyok én is,de érettségikre halál nyugodtan mentem be,mert megbeszéltem magammal,hogy én erre képes vagyok.Egyetemen is működik általában.

Sóval fel a fejjel,kitartást és húzd meg a végét!Bő két hónap múlva már pihenhetsz is!:)

2019. ápr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ma kaptuk meg az érettségi beosztásokat, az emelt biosz írásbeli része május 14-én lesz, a szóbeli június 8-án, az emelt kémia pedig úgy alakult ,hogy írásbeli május 17-én , a szóbeli június 5-én esedékes . Nem valami sok idő lesz a két tárgy között szóbeli tekintetében 😬 De azért reménykedem a legjobbakban. Tanulgatok folyamatosan ... Abban is bízok,hogy jó feladatokat /tételeket kapok majd ...:) Hamarosan jelentkezem . Puszi nektek és minden jót.

ui.: esetleg ha valamelyikőtöknek megvan kémiából szóbeli tétel , vagy bármiféle segítség bármelyik tárgyból ,még így a vége felé is nagy hasznát venném. Rengeteget segítenének velük,tényleg ...:)!

2019. ápr. 24. 16:26
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

" De persze nekem ettől sokkal több kell,azért is,mert magamat többre tartom,minthogy egy négyes eredménnyel érettségizzek"


Azok szokták ezt mondani, akik még nem kaptak egy ótvaros nagy büdös pofont az élettől. Majd akkor is tartsd többre magad egyetemen -a kegyelemkettesnél- , amikor 9 végtelenségig nehéz képtelet tudsz csak felrajzolni a 10-ből és kettest ötször aláhúzva kapsz.


Sok sikert! Azért ettől a maximalista hozzáállásodon változtatnod kéne, mert akkorát fogsz koppanni és teljesen ki fogsz készülni pszichésen ,mentálisan, lelkileg. De te tudod!

2019. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó ha magabiztos vagy,de legyél alázatos is mellette,meg kell tanulni elfogadni a kudarcot is. Mert mindenkit érni fog ilyen. Lehet,hogy most felvételikor jön el nálad,lehet később. De nem szabad kétségbe esni ilyenkor,fel kell állni és folytatni kell.

Utolsó válaszolónak igazat adnék,bár az egyetemi vizsgák és az érettségi között nagyon nagy különbség van és mindenki izgult az érettségi előtt.

2019. máj. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menni fog az
2019. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!