Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen esszétémák lehetségesek...

Milyen esszétémák lehetségesek idén az érettségin?

Figyelt kérdés

Nyilván nem szentírás hogy ez lesz, de hátha.

Azt tudom, hogy idén évfordulós a Trianoni békeszerződés, esetleg van még valamilyen kerekszámos évforduló idén?



2020. ápr. 11. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem erre a kerekévszamos évfordulóra nem érdemes hagyatkozni... viszont azt valószínűbbnek tartom, hogy nem lesz társadalmi, állampolgári ismeretekből esszé, mert az az utolsó töri lecke, ennek megtanulása sok suliban már online keretek között folyt.
2020. ápr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Évfordulóra nem érdemes alapozni, mikor én érettségiztem akkor is volt olyan költő, aki 100 éve született és nem volt tőle vers magyar érettségin elemzésnél. Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy lesz Trianon feladat. Esszénél inkább olyan témák szoktak lenni, tapasztalat alapján, mint a világháborúk, 48-as szabadságharc, 56-os forradalom, diktatúra, királyok uralkodásának bemutatása, ipari forradalom.
2020. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Horthy 1920:) első szakasz
2020. ápr. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!