Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmelweis mentőtiszt szakáról...

Semmelweis mentőtiszt szakáról később átmehetek orvosira?

Figyelt kérdés

Sokáig nem tudtam mit akarok, így nem érettségizem az orvosihoz szükséges tárgyakból. Viszont a mentőtiszt is érdekelne (oda fel is vennének) és meg is jelöltem. Viszont később van lehetőségem arra, hogy érettségizzek bioszból és kémiából aztán oda jelentkezzek? Vagy felesleges az egész? Vagy van rá más lehetőség, hogy a mentőtiszt is 'doktor'legyen?

Tudom, sok a kérdés. De köszönöm a segítő válaszokat. Esetleg akinek tapasztalata van, kíváncsi lennék



2020. ápr. 13. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt már ilyesmi kérdés, de már akkoris mondtuk, hogy mentőtiszt nem lesz orvos. Oda csak úgy tudsz bejutni, ha leérettségizel emelt szinten bioszból, és szintén emelt szinten kémiából vagy fizikából.
2020. ápr. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Akkor mindenki ezt csinálná aki nem jut be.
2020. ápr. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Viszont ha elvégzed a mentőtiszt vagy diplomás ápoló szakot, majd MSC képzésként az APN-t akkor egy sürgősségi osztályon pontosan anyi jogköröd lesz mint egy általános orvosnak.
2020. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
4: Nem lesz. Sürgősségin 6 évet AOK-on tanul, majd szaktól függően 5-6 év rezidens. Szerinted 12 év orvosi tanulmányt kiválthatsz ezzel? :).
2020. jún. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
5: Sürgősségin dolgozó általános orvosként mondtam, hogy pontosan ugyan olyan jogkörük van az APN-eknek mint nekem úgy, hogy nem vagyok szakorvos
2020. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nem ott dolgozol.
2020. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem rezidensi jogkörre gondolt, aki azt írta, hogy ugyanaz a jogkör.


Kérdésre a válasz: nem, nem lehet átmenni. Ha ÁOK a cél, ne gyere ide, akkor se, ha nem tudod eldönteni, mert ezt a szakot félgőzzel nem lehet csinálni, ahogy az kémia érettségire való készülést sem nulláról tiszti mellett. Sokan megpróbálják, két szék közül a padlóra lehet így esni. Anna meg semmi értelme a világon, hogy állami féléveket dobj ki az ablakon. Akinek orvosira sikerült innen bejutni, az kb csak belekezdett a szakba és itthagyta, passzívált, a kettő együtt nem megy.

2020. jún. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért.
2020. jún. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát még rezidensnek is túlzás. Ápoló. ;)
2020. jún. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!