Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mentőtiszt, szülésznő vagy...

Mentőtiszt, szülésznő vagy gyógytornász?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 18 éves lány vagyok, jövőre érettségizem. Nagyon érdekel az egészségügy. Csak van egy probléma, a hátam egy helyen meg van csavarozva és ezért sokan lebeszélnek a mentőtisztiről és a szülésznőről. Gyógytornász lenne helyettük. Mi a véleményetek, így csavarozva is lehetnék mentőtiszt vagy szülésznő?

2020. ápr. 14. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Erről én még gyógytornász hallgatóként se tudok pontosan mondani bármit is, itt is kell beteget mozgatni ugyanúgy mint pl egy ápolónak. Egy orvos véleményét kellene kikérned, hogy mit tehetsz meg és mit nem, ő tudja merre van a csavar és a szakmával járó mozdulatokat is ismeri, itt kétlem hogy valaki pontosan megtudná mondani
2020. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
L5-ös csigolya. Azért reménykedek még mindig az első kettőben, mert a dokinak is van 3 csavar a gerincében mégis idegsebész, ami azért szerintem szintén megterhelő. Gyógytornászom szerint a gyógytornász jó ötlet, mert vele is beszéltem erről.
2020. ápr. 14. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Mentőtiszti nagyon kemény, a szülésznőseg esetén akkor lehetsz valaki, ha van ismerősöd - sajnos ez igaz :(-,. gyógytornász sztori neked jó lenne.

Mondjuk ha tényleg nagyon fsza szakember akarsz lenni, akkor mentőtiszti :) csak kösd fel a gatyad, és gyere hozzánk Se-etk-ra :)))(

2020. ápr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Milyen értelemben nagyon kemény a mentőtiszti?
2020. ápr. 15. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
15%

Úgy hogy brutalisan komoly, és a negyede se végzi el, időn belül meg pláne. Nem csak rajtad múlik. Nőként ha 5x annyit melózol, 5x annyit tesznek keresztbe. Abszolutóriummal hagytam ott a francba őket. Keress mást! Kb akarmi mást!


Gyógypedagógia?

2020. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Én is a mentőisztit hagytam ott. Tényleg elég kemény.

Amelyikre elhivatottságod van, azt válaszd. Milyen életet képzelsz el magadnak, mit tartasz fontosnak (én pl. nagyon fontosnak tartom, hogy a szülést ne medikalizálják a teljesen normális esetnél, ezért szülésznő lennék).

A mentőtisztinél van éjszakai műszak(ezért éjszakai pótlék), lelkileg megterhelő, én ha családot akarnék nem választanám.

A gyógytornásszal sok lehetőséged van, nemcsak kórházi munka, pl. sok focicsapatnak, amiknek a működését jobban ismerem, van saját gyógytornászuk, maszekolhatsz is vele.

Mindegyik gyönyörű és hasznos szakma úgy gondolom, de a legjobb abban leszel, ami felé komoly elhívásod van.

2020. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%

Én most csavarral a lábammal fekszek szanatóriumban, és van gyógytorna is.


Gyógytornászt javaslom! Felsőfokú végzettség, meg szerintem elég laza.


Jártam mentőtisztire is. Lebeszéllek. Oda nagyon nagy elhivatottság kell, durva dolgok vannak, meg elég strsszes. (Na meg újabban egyesek meg is támadhatnak...)

2020. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!