Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Esti tagozatos okj képzésnél...

Esti tagozatos okj képzésnél milyen törvény vonatlkozik a nyári szakmai gyakorlatra? Mi az a tanulószerződés? Van különbség közte, meg a sima szerződés között, amit amúgy is meg kell kötni a munkáltatóval? Vagy a kettő egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés

Nekünk azt mondták az oktatási intézményben, hogy 1 hónapot ingyen kell ledolgoznunk a törvény szerint, de ezt nem várják el senkitől, úgyhogy keressünk egy ismerőst, aki ingyen leigazolja nekünk (köszi). Neten utánanáztem, de nem találtam erre vonatkozó törvényt, és nekem ez kicsit sántít, hogy ingyenmunkát kéne végeznem 23 évesen (meg nálam jóval idősebbeknek). Neten amit találtam, az azt írta, hogy estisként 60%-át kaphatom meg annak, amit egy nappalis kap, ha kötök tanulószerződést. Itt kavarodott meg a fejemben a dolog, hogy akkor mi is az a tanulószerződés, azon felül köttetik-e mint a sima szerződés, amit nekem az iskolában adnak, hogy ingyen dolgozzak.

Valaki, aki már jártas ebben, légyszi segítsen rendet tenni a fejemben. Köszi. :D



2020. ápr. 15. 12:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia, én is estis okj-s vagyok. Ezt az idei évtől vezették be, hogy estin ingyen kell dolgozni. Bennünk is megfagyott a vér mikor közölték, de nálunk csak 2,5 hetet kell napi 8 órában (irodai titkár szak). A tanulószerződés szerintem azt jelenti, hogy csak a gyakorlatra szerződtetnek, nem úgy mintha fel lennél véve rendesen. Neked csak annyi a dolgod, hogy a munkáltató kitölti neked a papírt amit suliban kaptál, a többit majd a kamara és az iskola intézi. Azonban vigyázz, szintén idén vezették be, hogy egyetemi végzettséggel kell rendelkeznie annak akinél végzed a gyakorlatot, különben visszadobja a kamara a kitöltött papírod. Nem tudom milyen szakon vagy, de helyi önkormányzatoknál érdemes megkérdezni, én is oda megyek és sokan a csoporttársaim közül, vagy kisvállalkozóknál. Nagy cégeknél nem éri meg próbálkozni, mert választ sem adnak :) mindenesetre próbáj meg olyan helyet találni, ahol nem csam lepapírozzák, és hiába ingyen dolgozol, 1: gyakorlatban alkalmazhatod, amit eddig megtanultál és szerzel egy minimális tapasztalatot, ami később még önéletrajzban is feltüntethető, ha pályakezdő vagy. 2: vannak olyan szerencsés emberek, akik ha jól teljesítenek a gyakorlaton, felveszik oda rendes munkára
2020. ápr. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!