Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sni- s ként mennyire nehéz az...

Sni- s ként mennyire nehéz az érettségi?

Figyelt kérdés

Nem most fogok éretségizni, hanem 3 év múlva,de sni-s vagyok és szeretnék egyetemre menni. 400 pontot tűztem ki magamnak, hogy annyit elszeretnék érni.

Mennyire lehetettlen?


2020. ápr. 15. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, csak sokkal többet kell tanulnod és kapsz plusz időt is :)
2020. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az SNI sajátos nevelési igényt jelent. Ezek közé tartozik: diszkalkulia, diszgráfia, diszlexia, fejletlen kognitív képesség, nyelvi hátrány, szociális hátrány stb... Attól függ, neked mid van.

Ha tanulási nehézséged van, én pl diszkalkuliás vagyok, ezért matekból mentességet kaptam, nem érettségiztem belőle. Egyértelműen nem olyan szakot választottam egyetemre, amire kéne matek :) ha nem lennék diszkalkuliás se, mert gyűlölöm a matekot. A 400 pont teljesen reális szerintem. Egy átlagos érettségi (többynire 5-ösök 4-esek) +nyelvvizsga pont kb.

(Ha pedig 3 év múlva fogsz érettségizni könnyen lehet, hogy a 400 pontos szak amit kinéztél, addig emelkedni fog, vagy éppen csökkenni.)

2020. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Amit kinéztem oda 300 körül van a pont.

És diszkalkuláris, diszlekszia, diszgráfia, beszédhiba, fejlődési zavar és valszószínű nyelvi nehézség,mert felvoltam mentve,de már nem vagyok

2020. ápr. 15. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!