Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt még olyan rajtam...

Van itt még olyan rajtam kívül, aki a jelenlegi bizonytalan helyzet miatt halasztja el az érettségijét?

Figyelt kérdés

Nem is feltétlenül a saját, vagy nagymamám egészségét féltem, de maga a bizonytalanság, ami kikészít... Egyébként is nehezen megy a koncentrálás, az elmúl héten nem is tudtam eredményesen tanulni és ismételni.

Az év végi vizsgáimat lerakom, hogy a 12. osztályt fejezzem be, de inkább nyugodt körülmények között elmegyek az őszi vagy tavaszi érettségire... Még akár jobb eredményem is lehet, ha több időm lesz készülni, és több esélyem lesz bejutni egyetemre...

Csak én dramatizálom túl a helyzetet, vagy van még olyan, aki így gondolkodik?



2020. ápr. 15. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Én is fontolgatom a halasztást, de nemcsak a bizonytalan helyzet, hanem a pszichés problémáim miatt is. Amióta egész nap itthon vagyok, még inkább magamba fordultam és szinte nem is tanultam semmit. Ezen kívül sajnos nem zárható ki a fertőzés veszélye sem teljesen és véletlenül sem szeretném azt, hogy én vagy a szüleim megbetegedjenek. Egy év nem a világ, az egyetem is ráér, most szeptemberben valószínűleg úgysem tudnék menni.
2020. ápr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Én is nagyon ideges vagyok emiatt a helyzet miatt. Főleg, ha kiderül megtartják normálisan.

Engem nem zavarna, ha a nyár közepén kellene érettségiznem. Csak ne kelljen keresztül utazni az országot ( na jó csak pár órát az érettségi színhelyéig ). Az sem jó, hogy ennyire nagy bizonytalanságban tartanak (már a gondolataimat is nehezen tudom összeszedni). Tűkön ülve várom a választ

Nem akarok maszkban meg kesztyűben érettségizni, nehezen lélegzek benne... a szóbelik megtartásának sokkal-sokkal-sokkal jobban örülnék.

2020. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én szerettem volna egyetemre menni ősztől, de amennyire túlpörögtem a suli 2. félévét, inkább pihennék egy kicsit...
2020. ápr. 15. 13:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem délután Maruzsa nagy pökhendin kiáll és bejelenti, hogy május elején érettségi...
2020. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

teljesen egyetértek 2-es.

HA rendes időpontban tartják meg, akkor 100%, hogy nem megyek. szintén utaznom kéne több órát, tehát a nap végén sem mennék haza az érettségik között...

2020. ápr. 15. 13:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Márcsak azért gondolom mert május 4-én anyáéknak már ügyeletbe kell mennie dolgozni az óvodába.
2020. ápr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#3-as, az sem baj ha kiáll, és ezt mondja, csak avassanak már be a nagyszerű tervekbe... tudjam, hogy akkor nem fogok idén tavasszal érettségizni, és legalább maximálisan készülök az évzáró sulis vizsgákra...
2020. ápr. 15. 13:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek. Bennem is már olyan gondolatok vannak,hogy már egyetemre se akarok menni,meg legalább 3as legyen,arra nem is gondolva,hogy mégis 4 évig végre belefektettem munkát ebbe mert előtte nem voltam kiváló tanuló,puskáztam. Most meg végre,és ez a bizonytalanság ennyire elfeledteti az emberrel a dolgokat. Én egyedül annak örülnék,ha a szóbeli elmaradna,mert én pl izgulos típus vagyok,bár tudom,hogy lehet 1 jegyet emelkedne egyes tantárgyakból a jegyem..nehéz ez,de ma kiderül,csak ne május 4.én legyen.

De nem úgy van amugy hogy aki felvételizik annak kötelező az érettségi?

2020. ápr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Legrosszabb esetben, ha nem lehet visszavonni, akkor nem jelenek meg. ettől még ősszel elmehetek.
2020. ápr. 15. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!