Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van arra valami szabály, hogy...

Van arra valami szabály, hogy a tanár nem kérhet videót a tanítványtól?

Figyelt kérdés
Gondolok pl arra, hogy mondjuk egy gyakorlatsort le kell videózni vagy mondjuk verset mondani...stb Erről kérhet a tanár videót "legálisan"?

2020. ápr. 15. 23:37
 1/8 MancsWolf ***** válasza:
81%
Miért ne kérhetne. Online tanmenetnek ez a lényege.
2020. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Hivatalosan nem, személyi jogokat sért, nem kérhet videót. De ettől függetlenül ne blicceld el a digitális oktatás alatt a tanulnivalókat. Elég gerinctelen dolog.
2020. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Mégis milyen személyi jogokag sért? Tudsz idézni?
2020. ápr. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MancsWolf ***** válasza:
81%
Már miért sértené? Szerinted online oktatás esetén a példaként felhozott verset hogy mondja el? Leírja?
2020. ápr. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Barátnőmnek és az osztályának például a tesitanárjuk konkrétan megparancsolta, hogy 40 percnyi ilyen és olyan tesi gyakorlatokat vegyenek fel videóra és küldjék el neki. Videót. Ahogyan edz. Egy gimis lány.

Ehhez szerintem pofa kell, ha meg is buktatna se érdekelne, de én biztos nem videóznám le ahogy sportolok neki. Fontosabb dolgok is vannak ilyen időkben, mint a kihagyhatatlan és nagyon fontos pillérként szolgáló tesiórák egy majdhogynemapokalipszis (legalábbis aként kezelt) szituáció közepette is..

Például az, hogy a diákok legalább háromnegyede kevésbé produktívabb az iskola-élet balance hiánya miatt, és brutál motiváció kell ahhoz, hogy valaki tényleg ugyanúgy tanuljon az íróasztalánál ahogy azt az iskolában is tennék. Pláne ha a tanár is bénázik, vagy simán csak nem tanít.

De hát ha ő erre izgul.. Egész dvd gyűjteményt gyárthat magának.

2020. ápr. 16. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
#5: Ha éppen tesi órád lenne milyen fontosabb dolgod van abban az időpontban? Nem nagyon értem az ilyen kifogásokat.
2020. ápr. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MancsWolf ***** válasza:
10%

5ös. Online tanrend= ISKOLA VAN OTTHON!

Nem lehet semmi fontosabb dolgod mint az órán jelen lenni / megcsinálni amit kérnek.

2020. ápr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%

Azzal nincs semmi, ha videóchat közben lefelelsz a versből.

De intim videót kérni szerintem pedofília. Szegény megélhetési tesitanárok unalmukban azt se tudják mit csináljanak, ezért egész nap fiatal diákok izzadt edzéseiket nézik.


Én Angliában vagyok egyetemista, nálunk még azt sem kérhetik a tanárok, hogy az arcodat mutasd Teams-en webcammal. Persze mindig szólítgatnak, hogy ki van még itt, de nem kérhetik tőled, csak ha kedved tartja. Ha nem tudja bizonyítgatni a jelenléted, hát istenem, te problémád, be leszel írva hiányzónak.

Sőt, az egyik előadó konkrétan kérte, hogy a profilképünkket is töröljük. Ezt pont egy olyan előadó mondta, aki Informations Systems Security-t tanít, fullon tolva jogszabályokkal.

2020. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!