Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy idén levigyék kb 20 ponttal az felvételit a szegedi orvosin?

Figyelt kérdés

Eléggé pánikhangulatban vagyok, mert nem úgy megy a felkészülés, ahogy gondoltam. Nagyjából 408 pont lenne a max, amit össze tudok hozni, pedig igyekszem, de itthon nem adottak a feltételeim a családom miatt. Nem hátrányos helyzet, inkább csak folyton egymással ordibáló szülők. Így nagyon nehéz. Eddig legalább volt a könyvtár, a suli, de most ott tartok, hogy egy hónapja alig haladtam a kémiával. Siralmas, félek.

Már csak abban bízok, hogy legalább a pontokat majd leviszik.

Szerintetek hogy fognak alakulni a pontok?

Orvosira készülők, nektek mennyire megy a felkészülés?

Egyedül érzem magam, engem nem a vírus kerget az őrületbe, hanem ez a bizonytalanság.



2020. ápr. 16. 02:02
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
29%
Még meg sem írtátok az érettségit, honnan tudjuk, hogy a többségnek hogy sikerült? Az orvosira keszulsz, de azt nem tudod, hogy a pontokat nem hasraütés szerűen tálalják ki?
2020. ápr. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Tudod, azért kérdeztem, hogy kinek hogy megy most a kémia. Nem hinném, hogy ugyanolyan most az oktatás mint az előző években.

Mellesleg a tesóm 2015-ben érettségizett, iszonyat könnyű volt, mindenki szerint és mégis alacsonyak voltak a pontok nagyon.

Idén 20ezerrel kevesebben jelentkeztek felsőoktatásba, tudod az sem mindegy.

És a segítő szándékod csiráját sem lehet érezni a kötekedő hangnemedből. Kulturált ember nem sértegeti a másikat, még akkor sem, ha a másik bődületes marhaságot mond/kérdez. Nem ettől leszel több nálam.

2020. ápr. 16. 07:21
 3/43 anonim ***** válasza:
34%
Hujujj, lesznek itt problémák az orvosin, ha te egy szimpla kérdést kötekedésnek érzel :) Tudod egyetemen vannak olyan vizsgák, mikor a prof vegig ordít veled, el sem engedi mondani az anyagot, kivág hogy gyere vissza később. Menni fog ez neked, vagy akkor is besértődsz?
2020. ápr. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
21%

Eleve, ha elmarad a szóbeli része az érettséginek biztos, hogy egy 100%os érettségit nem tekintenék valóságos 100%nak. Már csak azért sem, mert tőlem megkövetelték a szöbelit, tőletek meg nem fogják. Azáltal pedig, hogy kimarad a szóbeli és Neked mondjuk 90%os lesz az írásbeli eredményed, nem feltétlenül tükrözi a tényleges tárgyi tudásodat. Lehet pusztán szerencséd is. Nálunk ez volt. Volt egy osztálytársam, akit angolból 2essel rúgdostak át végig, az írásbelije meg 75% lett. És mielőtt azt mondanád, hogy csalt, nem tudott és nem is tette, előttem ült egy sorral előrébb. Tehát egy írásbeli eredmény az nem a tényleges tárgyi tudást adja. Ha van szóbeli is, és ott is ilyen jól szerepelsz viszont, akkor azt mondom, hogy tényleg tudsz és készenállsz arra, amit elterveztél! Viszont a szóbelivel is lehet ugyanúgy nyerni és bukni.


Én 2 dolgot látok ebben a helyzetben megoldásnak.

1) kisúlyozzák a pontokat, azaz köztudott hogy egy 100%os érettségi 150pont. Ha pl írsz egy 100%os magyar érettségit a teljes eredményedet szóbeli hiányában 66%ban állapítanám meg (természetesen a felső oktatási ponthatár arányos hozzáállítása mellett. Azaz ha valahol mondjuk 400pont volt a felvétel államira vegyék vissza mondjuk 375re).

2) megírod az érettségit, de nem kerülnek kisúlyozás alá a pontok, hanem egységesen mindenkitől levonok 30 pontot a felvételinél tekintve a speciális helyzetre.


Illetve van egy kormány ellenes megoldásom is:

Diák vagy célokkal és aktív/hasznos része akarsz lenni a társadalomnak.

Félreteszed a #maradjotthont, és elmész tüntetni és követelitek a rendes érettségik megtartását, ugyanis, aki tisztességesen tanult jogában áll az, hogy megfelelő körülményeket biztosítsanak neki erre, a helyzettől függetlenül. Öltöztessék be a tanári vizsgabizottságot szkafanderbe, és le van a probléma. Nálunk egy terem volt kiadva a szóbeli vizsgára. Ugyanúgy bemehetne 3-5 tanuló a terembe a terem különböző szegleteibe!

2020. ápr. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Tudod, van már diplomám, és amit te mondasz ritka eset. Ne haragudj meg, de voltál te valaha orvosin?

A baráti köröm 80-a végzős nagyjából orvosin vagy fogorvosin, amiket te mondasz azok a ritka, inkább filmből kivett jelenetek. Nem állatok az ottani tanárok, főleg, ha tanultál valamennyit.

Nem tudom miért gondolod, hogy a professzorok gyakran csinálnak ilyet.

2020. ápr. 16. 07:46
 6/43 anonim ***** válasza:
16%
4es vagyok. A másik megoldás pedig az, hogy felső oktatásba úgy tudom két féle képpen lehet pontokat számolni. Vagy érettségi eredményből vagy félévi, év végi osztályzatokból. Lépjen érvénybe erre az évre csak a 2. verzió!
2020. ápr. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

#4-es, nekem már megvan a bizonyítványom, szóbelin is mind megvolt másik évben.

A kémiát most ismétlem. Tehát nálam csak az lesz csak írásbeli.

2020. ápr. 16. 07:50
 8/43 anonim ***** válasza:
87%
47% Tudsz róla, hogy világjárvány van? S, nem lehet a megszokott módon mindenkit útjára ereszteni?
2020. ápr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
20%

Igen, orvos vagyok és Szegeden végeztem ;) Attól, hogy lepontozol, mint egy sértődött kisgyerek, attól a valaszom igaz lesz. Menj át az ezotéria kategóriába, ott talán meg tudják mondsni, hogy a több száz embernek hogy sikerül egy még meg nem írt érettségi.


Jah és már felesleges tanulni és a családodra fogni, hogy nem tudtál készülni, ez a finish semmit sem ér, csak úgy szólok :)



Olvass utána, hogy működik a felvételi eljárás inkább

2020. ápr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
11%
Tudok róla, de akkor sem lehet valakit egy 100%os érettsegivel, mondván, hogy világ járvány van. Így is a hülyéknek áll a világ, hát meg úgy. Ne haragudjatok engem nem érdekel milyen helyzet van. Attól, hogy valaki ír egy 80-90%ot lehet véletlen szerencse is. Az operatív majmoknak ez lenne a dolguk, hogy megoldják. Szóbelizni ugyanúgy lehetne mint eddig. Maszk, gumi kesztyű, tanároknak szkafander. És meg van oldva.
2020. ápr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!