Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A testnevelés tanár kérhet...

A testnevelés tanár kérhet edzéses videót a tanítványtól?

Figyelt kérdés
A fiam 14 éves. Tőle kerhetnek-e videót a beleegyezése nélkül, amin egy 64 ütemű gyakorlatot végez el?

2020. ápr. 16. 08:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
44%

10-es. Nem azonos a kettő. Ott az iskola készíti, itt pedig egy pedagógus a magánhálózatára kér érzékeny adatot!


Amúgy felhívtam egy jogász ismerősöm, azt mondta,simán megtagadható az adatszolgáltatás, amennyiben a pedagógus nem esett át átvilágításon, illetve nem rendelkezik az otthonában megfelelő adatkezelési jogosítványokkal!

2020. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
97%
Nálunk már kértek videós bizonyítékot hogy valóban csináljuk-e a gyakorlatokat rendesen, viszont azóta nem kell küldeni felvételt, se képet, sőt ki is lett törölve ez a kérés mindenhonnan, szóval valószínűleg nem kérhet.
2020. ápr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
53%
Ne értem, miért akkora tragédia hogy szegény tanár kér egy pár perces videót hogy a gyerek nem csak elsunyizza az órát, hanem tényleg tevékenykedik rajta? Jobb lenne, ha tényleg megtartaná videóchaten az órát, és közben nézi a gyerekeket? Egy pár perces videóba amiben megcsinál 10 darab négyüteműt semmilyen háttér előtt amit a szülő videóz, nem hal bele senki, és mindenki jól jár, a tanár le tudja osztályozni, a gyereknek meg elég maximum 10 percet sportolnia 45 perc helyett... Ez egy lehetetlen helyzet mindenkinek, kicsit toleránsabbnak kellene lenni.
2020. ápr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
78%

13-as. Gondolom neked a pedofilia, fiatalkorú személyes adataival való visszaélés, jogosulatlan adatgyűjtés semmit sem jelent. Itt két dolog áll fent.

1. A kormánynak kellett volna megfelelő zárt hálózatot kiépíteni az online oktatás lebonyolítására, ezt megfelelő védelmi rendszerekkel ellátni. Ezt nem tették meg, a tanárokat belökték a mélyvízbe.

2. A tanár viszont pont emiatt nem jogosult érzékeny adatot kérni a diáktól, még egyszer hangsúlyozom - ahogy mások is leírták már előttem - a saját magánhálózatára! Mivel, pontosan jól írják, nem rendelkezik adatvédelmi jogosítványokkal. A szülő-gondviselő felelőssége, hogy a vele élő 18 év alatti személy magánadatait kezelje, azokhoz mások hozzáférését megszabja, illetve korlátozza! Ezért a szülő pontosan mondhatja azt, hogy nem engedélyezi a 18 év alatti gyermekének, hogy érzékeny magánadatot (ennek ez a hivatalos neve, ahogy itt már mások is használták) kiadjon magáról úgy, hogy nincsenek meg az adatkezelési biztosítékok a fogadó fél részéről!

2020. ápr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
44%
14-es vagyok. És itt nyilván nem azt mondom, hogy a tanár pedofil, de ha nem megfelelően védett a rendszere, akkor pont, hogy pedofilok támadhatják adatokért!
2020. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
96%
Bármilyen meglepő, jogász hallgatóként valószínűleg többet tudok ezekről a fogalmakról mint egy laikus. Nem a szabélyszerűségét kérdőjeleztem meg, pusztán megemlítettem hogy nem értem miért nem mindegy. Nem öltözésről van szó, semmilyen személyes érzékeny adat nem derül ki abból ha a gyerek 30 másodpercig felüléseket csinál egy fehér fal előtt. Azt pedig gondolom még Önök sem tudják, hogy van-e bármilyen adatkezelésre vonatkozó megállapítás az oktató oldaláról, esetleg az iskola adott-e ki valamit. A szülői munkaközösség jelezheti ezt a vezetőség fele, hogy nem feltétlen értenek egyet a megoldással, de nem rögtön támadni kell! Vagy mint említettem, megoldás lehet az is hogy a tanár 45 percig nézi a gyerekeket videóchat-en amint sportolnak és az alapján osztályoz. Az jobb lenne? Biztonságosabb? Nem hiszem. Esetleg bukjon meg mindenki idén testnevelésből, mert a szülők miatt lehetetlen megoldást találni? Gondolom ezt sem szeretnénk. Persze, megoldás lehet az elméleti testnevelés, de azt ne nevezzük már testnevelésnek könyörgöm. Küldjön a gyerek képet vagy videót arról ahogy fut? Lovagol? Biciklizik? Saját soportot végez? Ugyanott vagyunk, bele lehet kötni hogy mi történik ha egy pedofil felhasználja a magánhálózatát. Egyszerűen csak kifejeztem azon értetlenségemet, hogy miért nem lehet alkalmazkodónak lenni. Mit kezdene egy pedofil egy 15-30 másodperces videóval amin a gyerek felülést csinál? Akkor előbb kéne megnézni a mai fiatalok Facebook, Instagram odalait, ott sokkal több mindent le lehet szedni adatot mint egy oktató magánhálózatáról. Esetleg ha nagyon zavarja Önöket, és nincs még ilyen, meg lehet kérni a tanárt hogy adjon valami visszajelzést arról, hogy mire kellenek a videók, meddig tárolja őket és mit csinál velük, és ezek be nem tartásáért büntetőjogi felelősséget vállal. De akkor is úgy gondolom továbbra is, hogy rugalmas kellene lenni egy kicsit ebben a témában.
2020. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem azért az egy kicsit intimebb, amikor 40 percet le kell tesizni egy 14 éves fiúnak/lánynak izzadtan videóra, mint például egy iskolai tablófotó.

Ismerősömtől is kértek ilyen videót. Ha megbuktatna a tanár se küldenék neki ilyen videót.

2020. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanaz a véleményem, mint az utolsó hozzászólónak... Én egyszerűen nem értem, hogy mit tudnak ilyeneken nyavalyogni emberek. Én egyetemista vagyok (nyilvánvalóan mindenki felnőtt, szóval ez egy különbség) és nálunk is csomó tárgyból kell videóra rögzíteni, ahogyan pl. olvasunk (nyelvórákra) vagy előadást tartunk. Valami halál gáz, de sokszor eleve kellemetlenül vicces ahogyan az ember az üres szobában magyaráz és mutogat, vagy szerencsétlenkedik, de ez van. Vagy rengeteg online közösségi felületet kell használni, mindenféle alkalmazásokat, eleve rengeteg mindenre kell figyelni egyszerre. A többségnek tök egyértelmű, hogy a feladatot meg kell csinálni, mert erre kapjuk a jegyet és, ha nincsen meg, akkor megbuktatnak. A többségnek az is teljesen egyértelmű, hogy ha nem regisztrálsz ide és ide, ha nem jelentkezel be ide és ide, nem figyeled ezt és ezt, akkor nem fognak eljutni hozzáad az információk, a tananyag, a feladatok stb. Ehhez képest nálunk is megy a rinya, hogy "hát ezt milyen jogon várják el", "én nem vagyok hajlandó videót készíteni magamról és beküldeni, mert ezt nem kérheti tőlem senki", "én nem fogom használni az xy-t, nekem nem kell" meg így az adataik meg úgy a jogaik... Nem értem. Ugyanezt nem értem középiskolásoknál sem, mert nekik ugyanúgy az lenne a saját érdekük, hogy mindent megtegyenek, amit lehet. Ez most egy különleges helyzet és, mindenkinek alkalmazkodnia kell. Ha egy telefonba kell dumálnom 30 percig, akkor egy telefonba fogok dumálni 30 percig. Csomóan eleve felpakolnak magukról mindenfélét az internetre, de ilyenkor meg úgy csinálnak, mintha a világ legféltettebb titkait kellene felfedniük mindenki előtt...
2020. ápr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
95%
Pontosan igazuk van mit kell ezen ennyire kiakadni mindenben a pedofíliát latni ? Amikor ott az insta a facebook ahol 12-14 evesek mutogatják magukat sokkal intimebb helyzetekben, ahol ki van a fel feneke es mindenhova belátni es társai. Akkor hol vannak a szülők akik féltik a gyerekeket a pedofil felhasználóktól? Hiszen onnan is letudja szedni azzal akkor nincs baj? Sokkal gazabb dolgoktól kellene félteni a gyerekeket nem attol hogy keszit egy videót magáról a tanárnak miközben tornázik.
2020. ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
59%

2es vagyok! Innen csókoltatok minden nagyokost, csak nekem lett igazam:


"Minden 18 éven aluli gyerekről készült felvételhez a szülő előzetes, írásbeli hozzájárulása kell. Ez a hozzájárulás nem kikényszeríthető, a megadása nem kötelező. A gyereket pedig nem érheti hátrány, ha a szülő nem járul hozzá, hogy felvételt készítsen magáról és megossza." ez az ombudsman állásfoglalása az ügyben, de itt a teljes cikk a kérdéskörben:


[link]


Szóval a tanár elmehet a bdös csába, akkor sem kérhet felvételt!

2020. ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!