Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én mehetek érettségizni idén?

Én mehetek érettségizni idén?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én már rendelkezem érettségivel, viszont, mivel az egyetemi felvételihez szükséges egy emelt érettségi is, ezért azt most tenném le, angolból. Középszintem már van belőle, ezért gondolom ez szintemelőnek minősülne.

A központi érettségi témával kapcsolatban elég foghíjasan és félreérthetően nyilatkoztak az előbb, ezért lennék kíváncsi a véleményetekre, és normális tényekre.



2020. ápr. 16. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Elhangzott: "KIZÁRÓLAG AZOK ÉRETTSÉGIZHETNEK MOST, AKIKNEK MOST KELL A TOVÁBBTANULÁSHOZ."


Szerintem ne érettségizz most, ha nem megy még a szövegértés.

2020. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. De nem a szövegértéssel van a gondod, hanem , hogy semmi nem túl egyértelmű jelenleg. Lehet holnap módosul.
2020. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ezzel van a problémám, hogy nem kicsit kaotikus helyzet alakult ki, tekintve, hogy kb. minden oldal másféleképpen hozta le a cikket, plusz Gulyás Gergely sem nyilatkozott túl mélyremenően ezt illetően, nem csak szerintem, illetve kommentekben is írnak jót is, rosszat is...
2020. ápr. 16. 13:39
 4/10 anonim ***** válasza:

A kormány azt mondta, hogy a felvételizők érettségizhetnek.

Ha felvételizel, akkor elvileg tehetsz érettségit. Elvileg. Mert ugye ott van az az állításuk is, hogy szintemelőt nem lehet tenni.

De szerintem ez csak azokra vonatkozik, akik nem jelentkezek most felsőoktatásba.

2020. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, érettségizhetsz.

A kioktatások feleslegesek, nem a kérdezővel van a baj. hanem a kormánnyal, ők beszélnek összevissza. Nem azt nézik, hogy felvételizik-e valaki, nem is tudják.

Annyi, hogy előrehozottat nem lehet tenni.

2020. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem azt nézik, hogy felvételizik-e valaki, nem is tudják."


Már hogyne tudná. Látják a listát, ki felvételizik és ki nem. Hiszen február 15.-ig lehetett jelentkezni.

2020. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek:) Még aznap estefelé kiadták normálisabb formában a nyilatkozatot, aszerint tényleg lehet menni, ha minden is igaz.
2020. ápr. 19. 14:13
 8/10 anonim ***** válasza:

"Már hogyne tudná. Látják a listát, ki felvételizik és ki nem."

Nem látják. Két külön informatikai rendszer. Nem a kormány ellenőrzi, ki érettségizhet, hanem az igazgató meg az elnök. Nekik nincs hozzáférésük a felvi rendszeréhez.

2020. ápr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na hogy volt?
2020. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Minden okés volt, múlt csütörtökön, 7-én lezajlott:)
2020. máj. 11. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!