Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek érettségire?

Hogyan készüljek érettségire?

Figyelt kérdés
Szoval végre döntöttek ez ügyben, és csak írásbeli lesz. De én nem tanultam még egy szót se. Hogyan kéne neki állnom? Nem tudom hol kezdjem. És van még 2hetem. Legkritikusabb a magyar, és a töri.
2020. ápr. 16. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Tanulni kellett volna. Volt rá 4 éved
2020. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, igen tisztában vagyok vele.

De nem kiokítást kértem, hanem tippeket.

2020. ápr. 16. 14:30
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Mindenképp búcsúzz el a családodtól!
2020. ápr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg két éves érettségin vagyok. Igazából minden tantárgyból levagyunk maradva.
2020. ápr. 16. 14:30
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Na pont ezt írtam és tegnap le voltam mindenhol nullára pontozva. Ezért várták a diákok hogy legyen eltolva az érettségi mert rengetegen semmit nem tanultak. Nem is értem miért?? Kérdező te dem tudtad szeptemberben az érettségi dátumát ugye? Gyenge kifogás a vírus.

Erre tegnap írják itt, hogy nem így van mert ők a kilencedikes anyagot akarják ismételni ezért lenne jó ha később lenne. Nyilván 😂

2020. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Szia

Magyar érettségi miatt nem aggódnék úgy épül fel, hogy az 50%-a egyszerű szövegértés, erre nem kell tanulni, viszonylag egyszerű a másik fele ált. vers/novella elemzés. Ahhoz számtalan útmutató van online, elég a szempontokat betanulni, aztán párszor gyakorolni (régebbi évi érettségikből), kérheted hozzá a magyartanárod segítségét, hogy nézze át. Erre szánj egy pár napot de ez gyorsan megvan.

Érettségin lesz lehetőséged magyar helyesírási szótárt kérni, azt kérj és nézd át az érettségidbe a kérdéses szavakat, amiket könnyű eltéveszteni mert helyesírás miatt nem szabad pontot veszteni. (csak külalak+ helyesírás az érettségi 10%-a)

Töri kicsit nehezebb mert ott több tudás kell, 4 éves tananyagról van szó. Itt az első fele választós az viszonylag könnyű mert megvannak adva válaszlehetőségek. A töri érettségi másik fele egy hosszú illetve egy rövid esszé 2-2 témapár van azok közül választhatsz. Egy dolog biztos márpedig, hogy az egyik témapárban a magyar törihez kapcsolódik a rövid esszé a világ történelem pedig a hosszú, a másikban pedig pont fordítva tehát az egyetemes a rövid és a magyar a hosszú esszé. A töri érettségi első részéhez érdemes 2x elolvasni az egész 4 éves tananyagot, hogy legyen róla valami fogalmad illetve megtanulni a térképet jól használni, mivel bár kicsit lebutították még mindig egy jó segédanyag, ha ez megvan és van fogalmad a dolgokról első rész menni fog nagyjából. Az esszéhez érdemes nézd meg a magyar vagy az egyetemes töri megy jobban és válasz egyet, és csak a magyar/egyetemes töri esszétémáit tanuld meg jobban másikat csak nézd át így kb a felét kell tudni fejből, mivel egy rövid esszét minimális tudásból meg tudsz írni. Nézd meg az előző évek feladatlapjait és az alapján jó irányt kaphatsz, hogy milyen témák fordulnak elő. Az esszékbe figyelj a jó helyesírásra a lehető legtöbb szakszó használatára illetve lesznek források azokat kell majd elemezni, mégpedig úgy, hogy a forrásról ami lehet kép/ábra/szöveg írsz egy megállapítást, egy okot és egy következményét annak a megállapításnak amit leolvastál a forrásról.

Még van két heted ami nem sok, de ha tanultál eddig akkor bőven elég, viszont már érdemes minden nap készülni valamennyit. Nyelv érettségi viszonylag könnyű, matekhoz meg ott a függvénytábla abba sok minden bent van, érdemes matek érettségi előtt sokat nézegetni, hogy megtanuld használni azt is.

2020. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az utolsónak :)

Angolból szerencsére jó vagyok, szóval attól nem félek, matekból meg igen ott a függvénytábla.


Tanultam évközben, de nem olyan sokat, mert dolgoztam. Anyukám egyedül tart el engem meg a húgom.

Szóval akkor a legnehezebb a töri. :/

2020. ápr. 16. 18:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen az, ah írtam úgy a legegyszerűbb/leggyorsabb a készülés. Ajánlom, hogy használj online tételeket is, azok még tömörebbek és a fontosabb témákat emelik ki
2020. ápr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A töri volt szerintem messze a legkönnyebb érettségi. Gyakorlatilag nulla tudással, kizárólag az atlasz használatával lehet négyest írni. Igen, tapasztalat, tavaly így érettségiztem. És nem, nem javítottam a szobelivel, hanem rontottam tehát azért se sírjon senki, hogy elmarad a szóbeli pofavizit, amivel nagyot kaszálna az, aki korábban jól benyalt a tancinak. Szóval pörgesd át az atlaszt most egy két alkalommal, hogy ismerősek legyenek a dolgok - ha eddig nem tetted, és jó leszel. Az irodalom komolytalan ( középszinten).
2020. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És ez az új atlasz is olyan segitséget jelent mint a régi? Tapasztalatom szerint nagyon kevés dolog van benne. Ugyebár kronologia már nincs :/.
2020. ápr. 18. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!