Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Milyen az...

Egyetemisták! Milyen az egyetemista élet? Milyen a koli/albérlet, lakótársak tanárok? Hogy néz ki egy napotok? Mennyi pénzzel jár egyetemistának lenni? Szoktatok éhezni, szűkölködni? Mindegy hol tanultok, csak írjatok.

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 16:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
ez engem is érdekel
2010. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Albérlet olcsó, így szar, de örülök, hagy anyámék legalább kifizetik. Kb. 50ezer kell egy hónapban, útiköltség, kaja, meg minden vacak, és nem mondom, hogy hú, de dőzsölok. Mindent 3szor meggondolok, hogy kell-e, de nem éhezem, nem hagyják azért. Nekem sok órám van, és lógni se túl jó, így mivel nem érek rá heti 30órákat, munkát nem kapok. Napom... hát, ha kedvem van, v muszáj, bemegyek órára, aztán spontán ami jön. Bulizásból asszem már kinőttem, meg nem az én világom, haverjaim máshol vannak, szal én csak ritkán, de megszokott dolog általában. Vizsgaidőszakban meg lehet güzülni, 4kor kelés és barátai.
2010. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod:) Még várom őket.
2010. júl. 27. 17:25
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
veszprémbe a kolik jók. nekem havi 10, párezer az utazás, kaját viszek otthonról, így az is viszonylag minimális összeg. ráadásul kapok szoctámot, meg árvajáradékot is. én inkább a házibuli hívev vagyok, így az is elég olcsóm meg van oldva. órákra igazából csak a gyakokra éri meg bemenni. szóval nem nagy dolog az egész...
2010. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Én is albérletben vagyok, és kb. 50-ből jövök ki egy hónapban. Talán egy kicsit több, ha nem viszek annyi kaját itthonról. Az albi jó, egyedül vagyok egy szobában, most keresek lakótársat.
2010. júl. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltok de arra még mindig nem kaptam választ, hogy hogyan telik egy napotok?
2010. júl. 27. 20:51
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

Az egyetemi élet jó:) Saját lakásban lakok a tesómmal, a rezsit a szüleim fizetik, bérleti díj meg ugye nincs. Így a kaja is olcsóbb, mert hétvégén telepakoljuk a fagyasztót:D

Szegeden amúgy is tök jó olcsó kajáldák vannak, szóval viszonylag olcsón meg lehet úszni.

A tanárok hát...van mindenféle:D Rendes is, szigorú is, köcsög is:D Pont, mint gimiben:)

Reggel fel 7 körül kelek, előadások (már ha bemegyek, de általában be szoktam:D), du vagy este hazamegyek, utána pihenek, szórakozok vagy számonkérések előtt tanulok.

Mivel a lakásért nem fizetek, a kaja nagyjából meg van oldva, bérletet kapunk a sulitól, és kapok ösztöndíjat is, így nem költök túl sokat Csak amennyi bulira meg utazásra elmegy:)

Nem szoktam éhezni és szűkölködni sem. Persze nem tudok mindent megvenni, amit szeretnék. De ez nálam nem a szűkölködés kategória:D

2010. júl. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

5.30: Republic - Jó reggelt kívánok! - ébreszt a telefon.

5.35: Kimászok az ágyból, konyhába le, kávé. Ha cigiznék akkor cigi is. De nem dohányzok =). Közben Bumerángot hallgatok.

5.45: Fürdőszoba. Észreveszem, hogy szőrös az arcom, viszont idő már nincs megborotválkozni, így megjegyzem, hogy holnap korábban kelek. Megmosom az arcomat, fogamat.

5.55: Szobába vissza, felöltözök

6.00: Konyhába le, megcsinálom a túlélő csomagomat. Utána hallgatom tovább a Bumerángot, újságot olvasok (Nap szépe, Garfield, vicc).

6.14: Indulás a buszhoz. a 8 éves rutin (középiskola 4 éve + 2 szakképző évfolyam + 2 egyetemi év eddig) percre pontosan kiszámolva, hogy véletlenül se kelljen várnom a buszra.

6.18: a 6.20-as busz hamarabb állt be a megállóba. Fuss Forest! mozgalom =).

7.00: Miskolc, Búza tér, buszpályaudvar. Megpróbálnak a csövesek lehúzni 50 forinttal.

7.10: Csoporttársak bevárása. Másik csöves próbál meg behúzni 100 forinttal.

7.20: Jön a 22-es Egyetemváros járatú MVK busz. Megint Ikarus, a Neoplan úgy néz ki megint későn kelt.

7.37: Egyetemváros.

7.50: Óra előtt kimegyek cigizni a dohányosokkal. Ők cigiznek én meg elszívok egy kaját.

8.00: Kezdőőőőőőőőőőőőőőőőődik!


Aztán itt végig mennek az órák, néha kitaláljuk, hogy ne menjünk be egy órára, ilyenkor valahova beülünk, eszünk, iszunk. Vagy ha alapból van lyukas óránk, akkor ezt természetesnek vesszük.


17.00: Mondjuk azt, hogy eddig tartott a nap. Irány a buszmegálló.

17.05: Jön a 22-es Centrum járatú MVK-s busz.

17.22: Centrum, irány a Búza tér. Többieknek sírok, hogy hogy várjanak velem, mert nekem csak 18.30-kor megy busz. Ők kegyetlenek és haza mennek 17.30-kor. =)

17.30: Ismerős keresése, majd találása, beülés a Paprika nevű sörözőbe =).

18.30: Indulás hazafelé. Cekkeres anyóka roham, kilencedikesek táskát hátukon hazáig hordó gyerek már nincsenek, viszont pálinkától ittas jómunkásemberek annál több.

19.15: Kis szobámba toppannék, fejem a falnak koppanék...

19.30: Vacsora

19.45: Zuhany

20.00: Betelepszek a gép elé, tv elé, mikor mihez van kedvem.

23.00: Menni kellene aludni.

23.30: Menni kellene aludni.

0.00: Zzzzzzzzz

2010. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%

amig kolis voltam:

07:59: valami idióta elorditja magát,hogy elkésett,rájövök hogy én is...megint megfogadom,hogy nem veszek fel tárgyat ami 8tól kezdődik...

10:00 300 méter az egyetem,energiaitallal és cigivel felszerelkezve netcafé,csoporttársak bejárósok,engem vártak,lezsavazom a 10től levő órát...

11:00: be órára,katalógus van

12:00 nyitva a roki 2 órája,irány oda

14:00 vissza órára,besunnyogni,feliratkozni katalogusra (vagy csak rácsörögni valakire,hogy irjon fel)

16:00 vissza koli,pizzarendel,mert a mosalan halomban,amugyse főzök,otthoni meg elfogyott/megromlott

22:00 szomszédok bekopognak egy 0,7es vodkával...holnap se érek be 8-ra...

kolisként heti 5ezer forint plussz kolidijat,meg buszt fizették hozzá


most albérlet,anyám nem ad már egy forintot se

a napom:

09:00 ébresztő,10től dolgozok

10:30: ma is elkéstem,nembaj,én vagyok a főnök:d

16:00 vége a melonak

17:00 hazaesek,főzünk valamit párommal,film,szex,alvás

egyetemre bejárni meg minek,vannak csoporttársak akik jegyzetelnek és szolnak ha zh van...

éhezni nem éheztem sose,de volt rá precedens,hogy 400 forintból ettünk egy hétig,plussz kb 20ezeret ittunk el:D


másik ME-s hallgatónak: Pálinkában inni jó,de a Zöld Ász jobb...

Jó Szerencsét

2010. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Másik ME-s hallgató vagyok! =)


Jó Szerencsét! =)


Vivat Miskolc! =)

2010. júl. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!