Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Milyen az...

Egyetemisták! Milyen az egyetemista élet? Milyen a koli/albérlet, lakótársak tanárok? Hogy néz ki egy napotok? Mennyi pénzzel jár egyetemistának lenni? Szoktatok éhezni, szűkölködni? Mindegy hol tanultok, csak írjatok.

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 16:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
Azért ha rendes egyetemre mész, akkor ennél kicsit jobb.:)
2010. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%

Ahha, szóval azt mondod, Miskolc nem rendes egyetem? =). Kérlek magyarázd el, hogy miért gondolod így! Hallottál valami szájról-szájra terjedő népmesét? Vagy várj, előtte tisztázzuk, egyáltalán itt tanulsz Miskolcon és a rossz tapasztalat mondatja ezt veled, hogy Miskolc nem rendes egyetem? Mert csak ekkor lenne jogod leszólni! Csak is ekkor! Vagy szimplán csak Budapestben tudsz gondolkozni, és a vidéki egyetemeket le kell nézni?


Ha pedig nem Miskolcon tanulsz, tudnod kell, hogy olyan színes, régi (275 éves) diákhagyománnyal rendelkezik a Miskolci Egyetem, amivel csak igen kevés felsőoktatási intézmény büszkélkedhet Magyarországon! Ide tartozik Sopron, Dunaújváros és Székesfehérvár. Ezek az intézmények a selmeci utódiskolák. Selmecbányán volt a világ első műszaki felsőoktatási intézménye (Bányászati Iskola "Berg-Schola"), majd Mária Terézia akadémiai rangra emelte 1762-ben így "Bergakademie" lett a neve, és még folytathatnám, hogyan fejlődött és bővült. Miskolc és a testvérintézmények az Akadémia jogutódjai.


Miskolcon most folyik egy 6 milliárdos beruházás az egyetemen, felújítják majdnem az összes épületet, új berendezések, műszerek, stb. 2008-ban felsőoktatási Minőségi Díjat kapott az egyetem. Kb. 15.000 hallgatója van az egyetemnek (ide minden képzés, nappali-levelező) beletartozik. Persze vannak hibái, de melyik egyetemnek ne lennének, egyik sem tökéletes. Tanulni mindenhol kell, itt is (és nem csak a BME, ELTE nehéz), színvonalas az oktatás. Nincs az ország legjobb egyetemi között, azt hiszem a 11. vagy valahol akörül van, de fejlődik folyamatosan, és innen csak felfelé vezet út! Az ELTE, BME, BGF, Corvinus és hasonló egyetemeket elismerem, mert van nevük (és sokan büszkék arra, hogy az ELTE-re járnak például), de a minap olvastam itt egy kérdés hozzászólásában, hogy ezeknek az egyetemeknek hallgatói körökben már koránt sincs akkora elismertsége, mint általánosan az országban... Burkoltan leírta a gyerek, hogy csak a nevük, múltjuk miatt vannak ott, ahol. Miskolc igenis RENDES, JÓ EGYETEM! Nyilván elfogult vagyok, mert ide járok, viszont én nem szólom le a többi intézményt, hiába hallok népmeséket róluk. Had legyek már büszke arra, hogy én ME-s vagyok! =)


"Selmec:

az Istened,

Anyád,

Szeretőd,

Menyasszonyod,

Testvéred,

Mindened,

Aki bántja: ellenséged!"


Vivat Miskolc!

2010. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
Na erről beszélek.:)
2010. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%
Hát elég szégyen, hogy erre még kaptok diplomát is az ME-n. Aztán megy a sírás rívás, hogy a diploma semmit se ér. Járnátok pl. az orvosira (SOTE) vagy építészmérnökire (BME), akkor reálisabb képet kapnál a színvonalról.
2010. júl. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó: Gondolom te tipikusan az az ember vagy, aki szerint még az orvosi képzés is csak a sotén jó.
2010. júl. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
28%

Én írtam az utolsó előttit :-)


Nem, szerintem az orvosi képzés mindenhol jó, de csak példaként említettem a SOTE-t, mivel van ismerősöm aki odajár. A többiről nem tudok nyilatkozni. Az építészmérnökiről viszont kifejezetten tudom, hogy pl. a SZIE-n induló képzés is elég erős a többi büfészakhoz képest, de évek óta vita van róla, hogy az odajárok kaphatnak-e tervezési engedélyt az építész kamarától.


Nem az egyetem hírnevére irányult a hozzászólásom, sokkal inkább a szakok milyenségére. Felháborítónak tartom, hogy egyesek be se járnak az órákra, más jegyzetéből felkészülnek egy évben 1-2 hétig és agyba-főbe bulizzák magukat, közben pedig vígan egyetemisták és diplomát szereznek. Erre hoztam két személyes példát, ahol tudom, hogy napi 8 tanórát (gyakorlatot) végigülnek este hatig és utána is rengeteget tanulnak, ami nemhogy a szórakozás, de az alvás rovására megy. Ábrázoló geometriát és anatómiát nem lehet jegyzetekből letudni.

2010. júl. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem mindig így van. Orvosira járok és nekem is volt olyan órám, amire egyszerűen nem volt értelme bejárni. Semmi pluszt nem adott, simán elég volt könyvből megtanulni az anyagot.

Attól, hogy vki nem megy be vmi órára, még nem biztos, hogy lusta vagy semmirekellő. Sőt, van olyan, aki szinte minden buliban ott van, még is nagyon jó jegyei vannak.

2010. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

ehh,kitörölték a hozzászolásom...de akkor is bekaphatja a kislábujjam aki szidja a ME-t...

menj akkor BME-re,és csapodj hozzá ott a minket utánzókhoz...

Vivát Miskolc!

2010. júl. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nah igen. Visszatérhetnénk a kérdésemre a sok pocskondiázás helyett? Megköszönném.
2010. júl. 31. 10:37
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Lenne egy fontos kérdésem!

Azt mondod, 50 ezerböl megélsz, ebben benne van amit szüelid fizetnek a lakásért?

Mert modtad, hogy ök fizetik a lakást, és otthonról kapsz kaját, akkor bérlet meg bulizásra megy az 50 ezer?

2012. jún. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!