Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az érettségi...

Mi a véleményetek az érettségi döntésről?

Figyelt kérdés
Röviden nekem a véleményem erről, hogy gyakorlatilag most vesztette el hitelét a #maradjotthon, Győrfi Pál, s Müller Cecília. Tényleg, ha akkora a vészhelyzet, akkor azt se kellene engedni, hogy több tízezren üljenek fel azokban a napokban tömegközlekedési eszközökre. Persze lehet halasztani, de ez szimplán kibúvás a felelősség alól a kormány részéről. Nem tudom ti hogy látjátok, de azt érzem, hogy folyamatosan hülyének nézik az embereket, ezt a koronavírust is a válság mögé bújtatták. Igaz, 2017-ben kb 5000-en haltak meg influenzajárványban, amire oltás is van, s mégse zárták be az iskolákat, munkahelyeket. Kicsit gusztustalan, hogy sok fiatalnak nem lesz ballagása, stb.
2020. ápr. 17. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha meg nem tartják meg, azért lenne mindenki megőrülve.
2020. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

A hitelességét MÜller Cecilia már régen elvesztette, amikor azt mondta nem kell maszkot hordani aki "egészséges" [Csak, hogy nem tudod, hogy az vagy-e], illetve akkor is amikor azt hangsúlyozza mindig: Felesleges tesztelni.


Bármilyen orvosi szaktekintélyt megkérdezel nem ezt mondja. De, hát mit vársz egy kiégett háziorvostól? Nem is értem, miért nem egy szakmabeli, esetleg egy virológust állítottak az élre.

2020. ápr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, hogy miért kellett a pánikkeltés, s bezárni az iskolákat. Na mindegy. Komolyan vicc ez az egész.
2020. ápr. 17. 13:08
 4/8 anonim ***** válasza:

(A lényeg: azért zártak be mindent, hogy elhúzzák a járványt, azaz a járványgörbe minél laposabb legyen.

Ez azért történt, mert a mi egészségügyi rendszerünk nem bírta volna ki (és az olasz, Lombard-régió világviszonylatban az egyik legjobb sem bírta ki, de még olyan gazdag államok is nehezen viselik, mint az USA).

Tulajdonképpen széthúzták az egészet, ezalatt szereztek be maszkokat (és osztogattak is más országnak, csak épppen nem a magyar emberekenek...), lélegeztetőgépet.


Én 2008-2009 között 6 hónapig naponta jártam a Szent László kórházba látogatni, ami olyan szinten le van épülve... hogy inkább csak a siralmas jelzőt használom. Egy osztályon volt 1 db pulzoximéter, az is törött.)


Nehéz jó döntést hozni, ennek ellenére a döntést is megkérdőjelezem, hanem azt hogy miért vártak ennyit, van kb. 2 hét érettségiig + idegeskedés (megjönek-e az értesítők vagy online küldik ki?).


És a szabályok. A jelen helyzetben a pontszámítás szabályain kellett volna változtatni. És online vizsgát tartani.


Müller Cecília gyakorlatilag önmagának mond ellent, egyszer kell maszk, utána nem kell, és a facebook posztját is törlik.


Nagy valószínűséggel szerintem azért nem online vizsga mellett döntöttek, mert 2 hét alatt már nem tudtak volna mindenkinek webkamerás laptopot, tabletet küldeni, szélessávú netet biztosítani.


Talán a legjobb lett volna, ha az adott tantárgy jegyeiből számolták volna az érettségi jegyeket, illetve opcionálisan választani lehetett volna hogy ezt kéri valaki vagy inkább érettségizik.

2020. ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgok ezek, s amennyire meghülyült egyes ember ezáltal. Láttam olyat is, aki a mezőn is maszkkal sétált EGYEDÜL. Komolyan ennyire nem tudnak az emberek józan paraszti ésszel gondolkodni? Mondjuk nem ide tartozik, de akkor is.
2020. ápr. 17. 13:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Én amúgy emeltezek, de eddig semmi, hogy hova kell menni.
2020. ápr. 17. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet utána még tervezett menni boltba vagy más forgalmas helyre, viszont a maszkot még otthon, tiszta kézzel akarta felvenni.
2020. ápr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem pedig nagyon korrekt a döntés. Valamit kezdeni kellett vele, ez kezdetektől fogva világos volt. Az nem lett volna megoldás, hogy mindenki megkapja a féléves jegyét, egyrészről én emlékszem arra, hogy volt olyan tanárom, aki motivációs 4-eseket adott azért, hogy ha így folytatod, megkapd év végén az ötöst. Másrészről egy gyenge szakközépiskolában, ahol a legostobább is megkapja az átmenő jegyet, és az 5-ös tanuló tudása megközelítőleg sincs ott, mint egy jobb gimnázium diákjának a 4-es tudása, ott hol lenne igazságos az eredmény? Egy gyenge szakközépiskola 5-ös tanulója előbb bekerül egyetemre, mint egy jó erős, versenyeredményekkel büszkélkedő gimnázium 4-es tanulója, aki lehet csak ebben a félévben volt 4-es, és érettségin pedig brillírozott volna? Az érettségi pont ezért volt (ilyet szempontból) jó, mert mindenkitől ugyanazt kérdezték, de egy gimnázium és egy szakközépiskola követelményrendszere marhára nem ugyanaz.

Elhalasztani? Hová? Nyáron várják a járvány tetőzését, ha őszre le is megy, várható egy második hullám, nem beszélve az egyetemek kérdéséről. Nem mindenhol oldható meg a keresztfélév, szeptemberben pedig el kell indulnia egy csomó szaknak.

Az érettségi nem kötelező. Vissza lehet lépni. Azt gondolom, hogy ennél igazságosabb döntést nem is hozhattak volna. Aki úgy gondolja, hogy nem szeretné megfertőzni a nagymamáját, akivel együtt lakik, annak nem kell elmennie. De az, aki úgy gondolja, hogy senkit nem tesz ki veszélynek azzal, hogy 5-6 alkalommal becsücsül 10-ed magával, szigorú higiénés és járványügyi intézkedések mellett egy iskolába, azt miért is kéne szívatni? Igenis vannak olyanok, akik az iskola közelében laknak, vagy a szülő el tudja fuvarozni, nincs veszélyeztetett állapotú a háztartásban, ő miért ne mehetne el? A #maradjotthon lényege pedig az, hogy ha nem muszáj, ne menj ki. Ne menj bandázni meg sörözni a haverjaiddal, ne ugorj be a kisboltba még egy Hellért, ne most jusson eszedbe, hogy ami 5 éve letört fogad, az tulajdonképpen vágja a nyelved, ne most akarj botox kezelést végeztetni. Ha ki kell menned az utcára, akkor ki kell menned. Aki érettségizik, annak ki kell mennie az utcára. Mint ahogy annak is ki kell, aki dolgozik és nem tudja home officeban megoldani a munkáját, vagy annak is ki kell, aki nem tudja házhoz hozatni az alapvető élelmiszereket. Nem tartós kivonulásról beszélgetünk, a dömping az első héten lesz egyedül, utána nagyon szépen el fog oszlani a tömeg és semmivel sem lesz senki nagyobb veszélyben, mint egy átlagos bevásárlásnál.

2020. ápr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!