Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvettek egyetemre. Ha 150...

Felvettek egyetemre. Ha 150 km-re lakok az iskolától kapok kollégiumot?

Figyelt kérdés
Pontosabban a debreceni Campust szeretném megpályázni. Ide nehéz bekerülni? És egyébként hogy van ez a jelentkezéses dolog? Meg kell adni a kollégium neveket ahova szeretnék bekerülni, vagy majd ők eldöntik?
2010. júl. 27. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Kapsz majd egy levelet, abba benne lesz minden.

Vagy nézegesd a sulid honlapját ott is le vannak írva ilyenek.

2010. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is Debrecenbe megyek és szintén be szeretnék koliba kerülni!:)....Mivel több,mint 200 kmre lakom,ezért remélem sikerülni is fog!:D
2010. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a lakhely távolsága csak minimális mértékben befolyásolja a dolgot. elsősorban a pontszámod számít és csak kisebb részben a szociális helyzet.
2010. júl. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is több, mint 100ra lakom, és esélyem sem volt kolira, pedig nem vagyunk fene jómódúak.. mondjuk jobb is albérletben.
2010. júl. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Első évesként csak szociális helyzet alapján nyerhetsz felvételt. Idézem:


"Az elsőéveseket kizárólag szociális helyzetük alapján veszik fel.


A szociális rászorultság elbírálásának legfontosabb szempontjai:

• családszerkezet – az egy háztartásban élő eltartók és eltartottak száma, illetve hogy az eltartók teljes vagy csökkentett keresetűek (munkanélküli, nyugdíjas stb.)

• jövedelem – a családban az egy főre eső éves jövedelem nagysága

• távolság – az állandó lakóhely távolsága a képzés helyétől

• egészségi állapot – az eltartók, a pályázó vagy a pályázó testvérének súlyos betegsége


Egyébként az 50-100 km-re élőket általában tényleg nem veszik fel. Szerintem te mindenképp próbáld meg, elég nagy esélyed van a bejutásra.

Am engem is ide vettek fel:)

Itt tudsz nézelődni a kolikkal kapcsolatban:

[link]

2010. júl. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Aki azt írta, hogy a pontszámom számít, az hogy érti?
2010. júl. 29. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!