Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvosok hogy bírják az...

Az orvosok hogy bírják az egyetemen 10 éven keresztül azt a hatalmas anyagmennyiséget?

Figyelt kérdés
Hogy bírják 10 éven keresztül azt, hogy olyan sokat kell tanulni? Egy idő után már gondolom elfáradnak, és nehezebben tanulják meg az anyagot.

2020. ápr. 22. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen választ lehet erre a kérdésre adni szerinted?
2020. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Miért 10 év?
2020. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Mi az,hogy hogyan bírják? :DDD

Szépen

2020. ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

6 év. A rezidens-, illetve szakorvosképzés már inkább gyakorlati, tanulni ott is kell, de közel sem úgy és annyit, mint egyetemen.

Úgy bírják, mint ahogy mások a munkát. Azért mondják, hogy az első 2 év nehéz, mert valójában akkor tanulsz meg tanulni, akkor sajátítasz el technikákat, trükköket és amiatt lesz könnyebb utána a maradék 4, mert addigra már tudod, hogy az egyes tárgyakat milyen módszerrel lehet elsajátítani. Én vizsgaidőszakban az első hét után annyira beálltam egy rendszerre, hogy egyáltalán nem okozott gondot reggel mindig ugyanakkor felkelni, tudtam mi az aznapi cél, mindig tudtam mikor fogok pihenőt tartani, tudtam, hogy az ismétlésnél mire kell összpontosítanom. Ha valami nagyon nem maradt meg, ismertem a technikákat, amivel mégis sikerült rögzíteni. Persze az is sokat segített, hogy a tantárgyaim döntő többsége már ismerős volt vizsgaidőszakra, nem akkor láttam életemben először az anatómia atlaszt kinyitva, amikor már a vizsgára készültem fel.

Bele lehet szokni. Mint ahogy munkába is elmész dolgozni és képes vagy végig csinálni az egész napot, ha jó munkát választottál, akkor még élvezed is, ugyanez a tanulás. Jó stratégiával egyszerűen csinálod.

2020. ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Muszáj. Erőt kell venni magadon és akkor is tanulni, amikor fáradt vagy és/vagy unod.
2020. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

6 év amúgy, de nem is az anyagmennyiséggel van baj. Vagyis az elején még igen, de utána ezt megszokod. Ahogy az egyik előző írta, kialakítasz magadnak egy stratégiát.

Nekem azért rossz, mert egyszerűen már unom, hogy vizsgaidőszakban egész nap kénytelen vagyok a könyv fölött ülni hetekig. Pláne, hogy most járvány van, nem nagyon tudok eljárni szórakozni, kiengedni a feszültséget és még nehezebb ezt folyamat csinálni.

Meg én minden vizsga előtt olyan szinten ideges vagyok, hogy az már szerintem beteges. Jó jegyeket szoktam kapni, de ettől függetlenül mindig nyakig stresszben úszok. És ebbe baromira bele lehet fáradni.

De hát bírni kell, meg meg kell találni a módját, hogy ezt levezesd (edzés, barátok, akármi), mert később se lesz kevésbé stresszes a betegekkel.

2020. ápr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akinek ez az álma, azt nem állítja meg semmi.
2020. ápr. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!