Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnik, vagy tényleg...

Csak nekem tűnik, vagy tényleg egyre több diák készül az orvosira?

Figyelt kérdés
még a végén orvosból is túlképzés lesz.
2010. júl. 27. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz, mert kevesen jutnak be és végzik el.
2010. júl. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Így van. Nem csak bejutni nehéz, hanem mint mindenhol, bent maradni is tudni kell. Sokan jelentkeznek az orvosira is, de kevesen jutnak el a diplomaosztóig. De ez általában véve szinte bárhol elmondható.
2010. júl. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak az ilyen jellegű kérdés egyre több. Régen is túljelentkezés volt, most is az van:)
2010. júl. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A jelentkezők száma nem befolyásoló tényező, mivel a keretlétszám erejéig vesznek fel csak halhatókat.
2010. júl. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Engem felvettek az egyetemre, és ha minden igaz, akkor orvos leszek majd...^^ Ez volt minden álmom. :-) Mostmár bent kell maradnom, de amilyen elszánt vagyok, sikerülni fog! :-D
2010. júl. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy többen készülnek oda, de attól még nem vesznek fel többet.
2010. júl. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
viszont így egyre magasabbak lesznek a ponthatárok. bár most csökkentek, úgy látszik, ez nem mérvadó.
2010. júl. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Növelték a keretszámot, tehát egyre többen jutnak be, elvégezni nem nagy kunszt (ötödéves vagyok), nem is könnyű, de szerintem semmire sehol se adnak diplomát, a legtöbb vizsga szóbeli, volt már nem 1 olyan évfolyamtársam, aki a 30 tételből kihúzta azt az 1-et, amit tudott és megkapta a megérdemelt ötösét, lányoknak meg ajánlott lengébben öltözni, nem rég rendezett jelenetet, az egyik diák, aki ezt így a képébe mondta a vizsgáztatónak, miután őt meghúzta több hetes készülés után. Idén a pontszám 418 volt, és a SOTE-ra is 400 fölött vesznek fel, ez már bőven túlképzés, ráaádsul nálunk a 400 főből nem 25 kap diplomát a végén, mint pl. a BME-n ahová szintén ennyi embert vesznek fel. Tehát összességében, igen: orvoshiány nincs, csak azért tűnik úgy, mintha az lenne, mert vagy be se kerülnek rezidesnképzésre az emberek, vagy mert amúgyis telített szakirányt választanak, illetve a tehetősek elmennek. Nagyon sok ágazatból már most túlképzés van, és ha most leállnánk az "orvosgyártással" már akkor is sokan lennének, pl. nőgyógyász, fogorvos és még sorolhatnám, ezt egy oktatóm mondta.
2010. júl. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a 418 Pécsen volt, de a minimumot kívántam kiemelni.
2010. júl. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: Hol tanulsz?
2010. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!