Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy az egyetem nem iskola?

Figyelt kérdés
10p szóltak be nekem, hogy "az nem iskó'la hanem egyetem".

2020. ápr. 23. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Tény, hogy iskolának inkább az általános és a középiskolát nevezik. Az egyetem számos dologban eltér az első kettőtől, azon kívül is persze, hogy itt már egy szűkebb területtel foglalkozol. Míg iskolába minden nap 8-(gimiben sokszor 7:15-) bent kellett lenni, folyamatosan 10 perces szünetekkel, napi 6-7-8 vagy néha még több órát, egyetemen ez már lényegesen kevesebb. 8-nál hamarabb biztosan nem kell bemenni, vannak hosszú szünetek két óra között(nem 10 perc). A legtöbb előadás nem kötelező, vagy csak az órák mondjuk 50%-án kell ott lenni, míg gimiben max 3 napot igazolhatott a szülő, itt pedig megeteheted, hogy nincs kedved és otthon maradsz. Egyetem mellett dolgozhatsz is, ha ügyes vagy és jól szervezed a dolgaid, gimi mellett ez pl. nekem elképzelhetetlen lett volna, annyira az iskolapad volt még, és annyira nem is lett volna időm. Gimiben minden órára tanulni kellett, egyetemen ritkábban vannak számonkérések, és megteheted, hogy nem készülsz folyamatosan(jó, ennek sokszor tényleg szívás és brutális hajrázás a vége). Általánosban és gimiben még gyerek az ember, egyetemen meg jó eséllyel a szó minden értelmében felnőtt(ebb) és önálló(bb). Szóval ezek miatt én sem mondanám, hogy még iskolába járok vagy az iskolapadot koptatom, nem azért mert nem tartom fontosnak az egyetemet(ui. én is egyetemre járok), hanem mert annyira más mint a klasszikus "iskolapad".
2020. ápr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Úgy is lehet értelmezni, hogy a közoktatási intézményekben (tehát az általános és középiskolákban) kizárólag oktatás (és nevelés) folyik, ami mindenki számára kötelező, míg az egyetemeknek más funkciója is van, ez pedig a kutatás (kivéve ugye a régi főiskolákat, ami meg is magyarázná, hogy miért volt a nevében az iskola). Ezt pedig az immár felnőttek maguk választják.

Az egyetemeken valamelyest a hallgatókat is felkészítik, vagy legalábbis megismertetik velük a szakterületük tudományos kutatását. Alapképzésen például nyilván csak az alapokat, míg legvégül, aki eljut a PhD-ig, már ő maga kutat.

Továbbá nyilván az egyetemi oktatóknak is kell kutatói munkát is végezni az oktatás mellett (a közoktatási intézményekben tanító tanárokkal ellentétben).

2020. ápr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első fő(ISKOLA) a nevében is benne van hogy iskola.Ahol számonkérés van és van beadandó az mind iskolai "rendszer" részei.Tévedsz, ha azt hiszed, hogy a középiskola kötelező, mert nem.Én is jártam egyetemre(két hónapig), nem tetszik hogy mindent csak felszínesen "oktatnak" ezért is hagytam ott az egészet és álltam neki önálló tanulásba.(biztonsági kutató vagyok, szóval ez egy doktornál vagy egy ügyvédnél nem működik egyértelműen.)
2020. ápr. 23. 19:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
16 éves korig jogilag kötelező az iskola, tehát magába foglalja a 10 osztály elvégzését, ami viszont már középiskola. Vagy hogy értetted azt, hogy nem kötelező?
2020. ápr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola nevel és tanít, az egyetem "oktat". Lassan diploma előtt (2 hónappal) pontosan tudom, mennyi hatalmas fa**ság van az egyetemen, és hogy menyire nem azt fogom használni a munkámban, amit az egyetemen tanultam. Természettudományos területen szerzek diplomát, és elég jó alapokkal kezdtem az egyetemet. Az egyetlen amit tenni tudtam és akartam, hogy már az egyetem legelejétől kezdve végzek kutatómunkát, és rengeteget irodalmazok mind a mai napig(és szerintem kb ameddig dolgozni fogok egész életemben), képeztem magam, és nagyon magas színvolaú tudományos lapba beküldött cikkel a hátam mögött elmondhatom, hogy így (de csak így )megérte. És talán azt is, hogy miben más az egyetem, mint a közoktatás. Valóban nem kötelező még középsikolát sem végezni, ha jól tudom 16 évig tanköteles az ember. Más kérdés hogy 8 általánossal mit lehet kezdeni manapság. Egyetemet szerintem sem kötelező, aki tud jobb opciót a saját területén, annak hajrá, ezen a területen sajnos alap a diploma. De röviden az egyetem már tényleg mindenről szól, csak nem arról, hogy az ember használható tudással jöjjön onnan ki, míg ez kicsit is jobb helyeken a közoktatásban talán nem így van.

A fősikola meg egy elnevezés, ami a régi korokból jöttek, ahol még más jelentéssel bírt pl. maga az iskola szó.

2020. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

16 éves korig tanköteles egy személy Magyarországon.Az már más kérdés, hogy valaki elvégzi ezzel a 8 általánost és középiskolát már nem.(így értettem)

Valamilyen kategóriába bele kell tartoznia, mert nem lóghat "csak úgy ki".Ezért az iskolába helyezem.Kutatást lehet végezni az iskolákban is.Léteznek competitive versenyek és kutatási eredmény beszámolók.

2020. ápr. 23. 22:05
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván. Azt hittem, azt nem kell mondani, hogy a törvény nem mindig fedi a valóságot.

Tágabb értelemben meg nyugodtan hívhatod az egyetemet is iskolának.

2020. ápr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!