Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar BA vagy pszichológia?

Magyar BA vagy pszichológia?

Figyelt kérdés
Magyar BA-ra és pszichológiára adtam be a jelentkezést februárban, és most lehetőség van a sorrendmódosításra, de nem tudom mit csináljak. Nem tudom melyik lenne jobb választás. A magyar kisebb potenciált jelentene a munkaerőpiacon, a pszichológia ebből a szempontból jobb, viszont nem tudom, hogy végig tudnám-e csinálni a pszichológiát. Elvileg egy elég nehéz szak, és ráadásul matek is van, én meg abban nem igazán jeleskedem. Magyarból nincs baj, az jól megy, és tuti, hogy az egyetemen sem lenne probléma vele, de szerintem nem tudnék vele rendesen elhelyezkedni. Tehát a magyarral az a baj, hogy nehéz vele elhelyezkedni,a pszichológiát meg nem tudom, hogy el tudnám-e végezni.Ha esetleg lenne valaki, aki magyarra vagy pszichológiára jár(t), és mesélne róla, azt nagyon megköszönném! Persze mások tanácsát is várom! 😊
2020. ápr. 24. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni, hogy a pszichológián oktatott matek gondot okozna bárkinek, aki a középiskolai matekot végig tudta csinálni. A magyar szak egyértelműen értelmetlen, így marad a pszichológia.
2020. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pszichológiát sorold előre, matek nincs csak egy kis statisztika, de az minden “hasznos” szakon van, más is kibírta.
2020. ápr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A magyar BA alapdiploma szinte semmit nem ér a munkaerőpiacon, de még a mesterdiploma sem. Akit a magyar nyelv és irodalom nagyon érdekel, annak vagy az osztatlan tanárképzésben van a helye valamilyen szakpárosítással, vagy meg kell csinálnia a magyar BA és MA után a doktorátust is, és akkor lehet esélye egyetemi oktatói pályára. Minden más fölösleges időtöltés és az állami támogatású féléveid pazarlása. Pszichológiából az alapdiploma szintén nem ér semmit, de mesterdiplomával már elég jól el lehet helyezkedni. Az persze más kérdés, hogy önvizsgálatot kell tartanod magadban, alkatilag mennyire lennél jó pszichológus, mennyire vagy empatikus, türelmes, kiegyensúlyozott, mennyire tudod jól kezelni a frusztrációt, a konfliktusokat.
2020. ápr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A pszichológiát végzettekből egyáltalán nem csak pszichológusok lesznek, rengeteg mindenre jó a diploma! De amúgy a magyar diploma is elég jó, lehetsz vele médiamunkás, vállalati kommunikátor, író stb.
2020. ápr. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!