Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy ne vérezzek el ezen a...

Hogy ne vérezzek el ezen a szakdolgozaton?

Figyelt kérdés

10-én le kell adni a szakdolgozatom, de egyszerűen képtelen vagyok strukturálni a napjaimat.


Elméleti hátteret még nem írtam, kutattam (pszichológia szakos vagyok), az eredményeket nagyjából leírtam, de eddig összesen 43.000 karakterem van a 100.000-ből.


Nyilván tudom mit kéne tennem, egyszerűen olvasnom kéne és kiírni, amit fontosnak találok és egyszer csak találok valami relációt az egyes részek között. De egyszerűen folyton máson agyalok.


Megőrülök attól, hogy a szüleim házában kell lennem. Nem vagyok a toppon, emiatt minden nap csinálok valami "hülyeséget", amiért anya leüvölti a fejem, vele amúgy is borzalmas a viszonyom. Amióta itthon vagyok, nagyon kimért velem, semmiféle pozitív gesztust nem tanusít felém és egyfolytában azon panaszkodik, hogy nem segítek a házimunkában. Én nagyon sajnálom, hogy kénytelen voltam hazajönni, de nem tudok több időt szánni a takarításra, mint amennyi dolgom a koliban lenne. Hát rohadtul nem könnyíti meg a lelkiállapotomat. Meg sem kérdezi, hogy mi van velem, fel se fogja, hogy szakdolgozatot írok. Annyit megért, hogy vannak online óráim, de ennyi. Minden nap több órán keresztül retro zenét hallgat, de a feszült helyzet miatt azt se tudom megmondani neki, hogy legalább halkabban tegye, mert ez nagyon kellemetlen nekem. Valahányszor kimegyek a szobámból, mindig interakcióba kell lépjek a családtagjaimmal, ez is elképesztően fárasztó. Apa csak a koronavírusról, meg a politikáról tud beszélni. Ehhez nincs már idegzetem. Van egy értelmi sérült húgom, akinek reggel 7-től estig be nem áll a szája, egyfolytában hallom a hangját, mert visszhangzik az egész ház és emellett nagyon hangosan beszél. A kedvencem az, amikor anya vele is üvölt...máskor meg apára panaszkodik, akitől válni akar, sajnos.


Csak egy vacak fülesem van, hiába dugom be, ugyanúgy hallatszik minden.


Én szeretnék végre nyugodtan elmerülni a gondolataimban, de így még a saját szobámban sem tudok. Katasztrófa, ami itthon van.


Persze, legyek hálás, hogy legalább van családom, de olyan feszültség van bennem, hogy leírni is nagyon nehéz. Teljesen be vagyok pánikolva.


Előtte sem volt jobb a helyzet, mert akkor meg a nyelvvizsgan pánikoltam. Így, hogy nem kell menni áprilisban, egy kicsit megnyugodtam, de ettől még nincs motivációm írni ezt a szakdolgozatot, sajnos nem igazán értek ehhez a témához, de a konzulensem miatt ezt kell csinálnom.


Elkezdtem járni egy pszichiáterhez télen, de 4 alkalom után azt mondta, hogy látszik, hogy képtelen vagyok megnyílni neki, és hogy a személyes problémáimat nem akkor kell megoldanom, amikor ennyi egyetemi teendőm van.


Ebben igaza van, de sajnos rosszabbul vagyok, mint akkor. :( Nem tudom, mit tehetnék, hogy legalább ezt a dolgozatot kiszenvedjem magamból...


Meditálni nem tudok.



2020. márc. 28. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Én szurkolok neked. Ha úgy érzed írhatsz:) Bár aligha fog segíteni, ha nem tudsz megnyílni:)
2020. márc. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Erdekes a pszichiater tanacsa... Na mind1, ha ilyen hosszan irsz csak nem kamu...

En azt mondanam, h dobd ossze a szakdogat ahogy tudod csak fogadjak el, latszik h nem erdekel a tema, de mint sok mindenen az eletben ezen is tul kell esni.


Azt tudnod kell, h ritkan dobnak vissza szakdogat es a kutya nem lesz ra kivancsi az eletben.


Vegso esetben azt csinalnam h amig a csaladtagjaim alszanak addig tanulok (kicsit szetveri a bioritmusod de van akinek este amugy is jobban megy a tanulas.)

2020. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Pont az a baj, hogy ötöst kell kapjak. De így nem lesz az, mert kukába való az egész. :(
2020. márc. 28. 20:31
 4/14 A kérdező kommentje:
Ismerősöm mondta, hogy nagyon gáz az a nő, akinél voltam.
2020. márc. 28. 20:33
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Egy pszichiáter, aki nem szereti a bonyolult ügyeket:)


Minek az ötös?

2020. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem vesznek fel PhD-ra anélkül. :/ Legalább négyes kell legyen a szakdolgozatom, de a négyes államilag támogatott képzésre nem elegendő.
2020. márc. 28. 21:31
 7/14 A kérdező kommentje:
Levelezőre meg nem mennék, mert önerőből lehetetlen finanszírozni. Heti 5 nap munkával is nagyon keveset keres egy kezdő pszichológus, levelező mellett csak heti 4 napot tudnék dolgozni, úgy pedig ételre is alig jutna, nemhogy a tandíjra. Ha minden kötél szakadna, akkor egy évig dolgoznom kéne, hogy félre tudjak tenni némi pénzt.
2020. márc. 28. 21:34
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Halaszthatsz egy fél/egy évet és akkor lesz időd nyugisan megírni, könyvtárakban stb. Ekkor sajnos már nem leszel diák-státuszú (abszolválás után), hacsak nem bukod az egyik tárgyadat direkt (ilyenkor figyelj arra, hogy mennyi állami féléved van még).
2020. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Te tudod. Mit vársz a phd-tól?
2020. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8-as, Mégis hogyan abszolválhatnék szakdolgozat nélkül? XD Ha nem írom meg a szakdolgozatot, diák maradok. Eddig még nem csúsztam, szóval csúszhatnék, de gyakorlatilag meg nem, mert azzal rossz hírnevet szereznék magamnak, ami ugyancsak ellehetleníti a PhD-t. Ha rossz hírrel kerül be valaki, azt soha az életben nem mossa le magáról.


Hogy mit várok? Tudod, ez is egy végzettség, amivel később többet lehet keresni, és azért nem árt megcsinálni. Emellett nem tudom, hogy mit szeretnék dolgozni a pszichológián belül, plusz 4 év pedig elég lesz eldönteni.

2020. márc. 28. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!