Mit tehetnek ezek?

Figyelt kérdés
Szeptembertől új iskolába fogok kezdeni, mert a mostanit utálom, főleg a tanárokat, a közösséget, mindent. Mivel most zárva vannak az iskolák, így online órák vannak. Viszont az a gond hogy én oda mégegyszer nem akarok visszamenni, de attól félek hogy orbán bácsi még kinyitja az iskolákat. A kérdésem az lenne, hogy ha kinyitják az iskolákat, de én nem megyek be, úgyis új helyen kezdek szeptemberben, akkor ezek mit tudnak csinálni? Elnézést, hogy így nevezem ennek az iskolának a dolgozóit, de nem érdemelnek mást. Jó tanuló vagyok, 4,8-as átlagom van. Gimnáziumról van szó egyébként. Így hogy megtudtam, hogy átvesznek, így legszívesebben teljesen elengedném ezt az iskolát. Mit tegyek szerintetek?

2020. ápr. 25. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazolatlan órákat kapsz, aminek különböző következményei lehetnek a hiányzás mértékétől függően.

Ami a kérdés másik részét illeti, ha mindenki utál, tanárok és diákok egyaránt, akkor érdemes elgondolkodni, biztos-e, hogy a mindenki a hülye.

2020. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Maga az iskolát nem szerettem, a légkört. Nem azt mondtam, hogy hülyék, hanem azt, hogy utálom őket. Mivel tavaly egy gyüjtőbe kerültem mert rossz felvételit írtam, elizgultam, így konkrétan bukdácsolós emberek vesznek körül, ami eléggé zavar, amikor nekem meg 4,8-as az átlagom. Engem ez nagyon lehúzott, lelkileg megviselt.
2020. ápr. 25. 10:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Már semmi értelme kinyitni az iskolákat ebben a tanévben, ne számíts rá. Ha nem jársz be és összegyűlik a hiányzás, akkor a családi pótlék megvonásától kezdve a gyermekjóléti szolgálat értesítésén át a gyámhatósági eljárásig (környezettanulmány, családlátogatás, hiányzás körülményeinek felmérése, stb.) számíthatsz nem kellemes dolgokra. Ha nem vagy tanköteles, akkor kirúgnak.
2020. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem, hogy nem fogják, de tartok tőle, a környező országokat elnézve, olyan országok is kinyitják ahol még talán nem is tetőzött a járvány.. Főleg hogy Ausztria mintáját veszi figyelembe Orbán, ahol kinyitják május közepén.. Bár én arra gondoltam, hogy ott lehet azért nyitják ki, mert ott július másodikáig mennek suliba nem? ott még talán van értelme.. de mi már csak épphogy június közepéig.
2020. ápr. 25. 11:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Bár ha kinyitják mondjuk 2 hétre, akkor valahogy leigazolom, az már nem fog érdekelni..
2020. ápr. 25. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!