Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 480 km-re lakom az egyetemtől,...

480 km-re lakom az egyetemtől, amibe felvételt nyertem. A kolkegiumbol mégis elutasítottak. Albérletre nincs kerestem. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Szociális alapon 23 pontom van, tanulmányilag pedig 36. A kolkegiumbol mégis elutasítottak (Pécs).

Lehet rektori méltányossági eljárás keretén belül férőhelyre pályáznom... Ennek 26-a a leadási határideje. Mennyi az esélye, hogy 2 napon belül kikuldik az eredményt? Hiszen 30-án utaznék a gólya táborba...

Valaszokat előre is köszönöm.



2017. aug. 22. 06:40
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

... es mondd, amikor oda jelentkeztel, nem jutott eszedbe, hogy mi van ha nem fersz be a koleszba? ehhh.... minek is kerdezem, dehogy jutott eszedbe, majdcsak lesz valahogy, nem igaz?


a golyatabor legyen a legkisebb problemad jelenleg. van ra esely hogy vegul megkapod a koleszt, de legyen B terved is, kulonben fuccs az egesznek.

2017. aug. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Franc se gondolta, hogy egy kollégiumba nehezebb bekerulni, mint egy egyetemre. Meg ennyi erővel meg se próbáljam? Köszönöm a roppant pozitív kommentet, de utólag könnyű okosnak lenni. Azért választottam ezt az egyetemet, mert itt olyan szintű a tanítás, amivel később esetleg boldogulni is tudnék.
2017. aug. 22. 08:33
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Leszólhatod az első válaszolót, de alapvetően igaza van. Meggondolatlanság volt azzal kalkulálni, hogy te biztos bekerülsz a koleszba, és nem is gondolni arra, hogy mi van, ha nem...

Add be a pályázatot, vesztenivalód nincs sok. Max nem nyersz felvételt.

Amit még tehetsz: leendő csoporttársakkal, évfolyamtársakkal, vagy akár bármilyen egyetemistával vedd fel a kapcsolatot, többen már talán ki tudtok fizetni egy albérletet. Lépj be az adott város minden albérletes csoportjába, néha egész jó ajánlatok vannak, amikor csak 1-1 főt keresnek.

A másik opció, hogy kihagysz egy évet (ha lehetőség van rá, akkor passziváltass két félévet, ha nincs, akkor be se iratkozz, és jövőre újra felvételizel), ez idő alatt elmész dolgozni, és talán összeszedsz annyi pénzt, hogy ha ismét nem vesznek fel a koleszba, akkor albérletet tudj kivenni.

2017. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Na ez a tipikus helyzete annak, hogy amikor valaki valójában 20km-re lakik a sulitól, de bejelenti magát a 200km-re lévő nagyihoz,önfenttartónak adja ki magát és emiatt bejut, neked, akinek meg valóban szüksége lenne a kolira, nem jut be....
2017. aug. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem utólag volt okos az első válaszoló, hanem tudta használni az eszét és előre gondolkodni. És hogy pozitív legyek: Legalább máris tanultál valamit, pedig még el se kezdődött a tanév :)

Amúgy amit tehetsz, hogy megpróbálsz más(esetleg középiskolás) kollégiumokat is, hátha felvesznek...ott sincs vesztenivalód.

2017. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Csodálkozom, hogy nem kerültél be.. Melyik kar/szak?

Amúgy Pécsett találni szobát már 20+rezsiért is, csak nem a legfulosabb lakásokat kell nézni a belvárosban vagy egyetemvárosban.

[link]


Itt próbálj meg keresgélni, hátha sikerrel jársz.

2017. aug. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Művészeti kar, és szobrászművész szak.

Köszönöm az ötleteket / tanácsokat. Megpróbálok mindent.

2017. aug. 22. 12:22
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
Vidéken elég olcsó az albi nem értem mit problémázol.
2017. aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
elküldtél minden papírt időben ? Ha nem csak akkor kell a rektori szutyi tavaly így járt egy akkor elsős szintén szobrász ismerősöm felebezett simán és bevették ,idén már először is bekerült.
2017. aug. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen. Már elküldtem a rektori kérvényt is. 28-án lesz eredmény. Nekem is van olyan ismerősöm aki tavaly elrontotta a papírokat, és rektori kérvénnyel csak olyan kolit kapott, ahonnan egy óra a busz út. Nekem mondjuk már mindegy, csak legyen :')
2017. aug. 26. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!