Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lesz lehetősége a koronavíruso...

Lesz lehetősége a koronavírusos végzősöknek érettségizni ősz előtt?

Figyelt kérdés

Nem én vagyok az érintett beteg, az egyik családtagomat ma vitték be, hogy leteszteljék.

Ha ő pozitív lesz, akkor engem is letesztelnek?

Nem kéne 2 hetet csak úgy itthon ülni, 1 hét s kezdődik az érettségi. Vagy akkor engem is letesztelnek, és ha negatív leszek, akkor elmehetek érettségizni?


HA a vírus miatt nem tudok eljutni érettségizni, akkor a felvételi előtt lesz lehetőség bepótolni az érettségit???

Én szeretnék idén továbbtanulni, szükségem van az érettségi bizonyítványra még ősz előtt, kérlek ne írjátok hogy hát majd ősszel leteszem...


Értem én, hogy őszre el lehet halasztani, de ezt a döntést mindenki magának hozhatja meg. Aki rákényszerül, hogy az érettségi előtt otthon maradjon, tehát NEM az ő döntése, azzal mi van?



2020. ápr. 26. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szinte kizárt.

Ha karanténba raknak, akkor sajnos "így jártál".

2020. ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha az illetö pozitív, akkor téged is két hétre karanténba tesznek, ami annyit jelent, hogy egyáltalán nem hagyhatod el a lakást.

Ebböl következöen az érettségin sem vehetsz részt, azaz ösz elött nem lehet meg az érettségid.


Aki rákényszerül az öszi érettségire, az rákényszerült, így járt, ugyanolyan balszerencse, mintha elütött volna egy autó.

2020. ápr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Kellemetlen a helyzeted. Valóban fennáll a veszélye, hogy nem fogsz most tavasszal érettségizni. Az ilyen esetekre, külön szabályokat kellene hozni, teszem azt megajánlani a jegyeket. Remélem nem mutatják ki a szervezetedben a vírust, mert ellenkező esetben, jelen állás szerint, valószínűleg csak ősszel tudsz leérettségizni.

Biztosnak érzed a felkészültséged a vizsgákra? Már az is nehezítő körülmény, hogy csak írásbelik lesznek, így a diákok gyakorlatilag egy lapra tesznek fel mindent. Én, ha nem lennék 85 %-ig biztos a tudásomban őszre vagy jövőre halasztanám az egészet, és addig is elmennék dolgozni, hogy legyen munkatapasztalatom, hiszen az formálja, érleli az ember személyiségét, aminek következtében felelősségteljesebben áll hozzá a felsőfokú tanulmányaihoz.

2020. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor elég, ha a családtagom lesz pozitív, nekem már semmi esélyem elmenni érettségizni?

Egyébként még örültem is, hogy elmarad a szóbeli, nem látom akadályát ennek az "egy lapra van feltéve" dolognak.

2020. ápr. 26. 14:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy tesztelnek, mert ezek állatok, százszámra nem tesztelnek le olyanokat, akiket nagyon indokolt lenne.

De attól neked még illik önkéntes karanténba menned érettségi helyett.

Egész biztos, hogy nem lesz még egy időszak ősz előtt. Nagyon sajnálom.

2020. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Amennyiben nem tolják el az érettségit egy-két héttel vagy 1 hónappal, sajnos esélyed sincs letenni a vizsgákat, ugyanis 2 hét kötelező karantén vár rád, amennyiben a családtagod tesztje pozitív.
2020. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!